Нове життя Реформа системи шкільного харчування – одна з ключових тем Освітнього форуму-2021
:

Реформа системи шкільного харчування – одна з ключових тем Освітнього форуму-2021


Поділитися в соц.мережах.9 лютого, під час партнерського форуму «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями» йшлося про реформування системи шкільного харчування. Основна мета заходів – розбудова безпечного освітнього середовища, невід’ємною складовою  якого є забезпечення дітей здоровим, якісним та корисним харчуванням.

Перша леді України Олена Зеленська, за ініціативи та під патронатом якої активно впроваджується реформа шкільного харчування, виступила з доповіддю «Якісне харчування  – здорова дитина».
 «Я дуже рада, що якість харчування у школах – один з пріоритетів та цілей МОН на 2021 рік. Добре, що сьогодні ми говоримо про освіту не тільки як про дисципліни, уроки та парти. Передусім ми говоримо про людей. Людей, які дорослішають, формують свої звички, зокрема харчові», – зазначила Олена Зеленська. 
Вона розповіла, що за рік плідної діяльності робочої групи, до якої входять представники Міносвіти, МОЗ та Мінекономіки, дитячі лікарі, дієтологи, технологи й фахівці з харчування, питання здорового харчування було зрушено з місця. 2020-й став роком внесення змін до законодавчих документів, таких як Санітарний регламент, гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти, тощо.

Зі свого боку Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет поінформував про обсяги коштів, спрямованих на оновлення системи шкільного харчування.
«У 2020 році було виділено 400 млн грн з державного бюджету та майже 100 млн грн з місцевих бюджетів на ремонт харчоблоків та їдалень закладів освіти й придбання для них сучасного технологічного обладнання й устаткування. Станом на сьогодні в 1809 закладах загальної середньої освіти, в яких навчається понад мільйон учнів, створено належні умови для організації якісного харчування», – зауважив Сергій Шкарлет.
Внесено також необхідні зміни й до чинного законодавства України, яке регламентує діяльність у сфері організації харчування дітей, завдяки чому з’явилися законодавчі підстави для реформування системи шкільного харчування, зміни асортименту шкільних їдалень, посилення відповідальності за організацію харчування та  якість харчових продуктів.
«Від якості їжі залежить фізичний розвиток дитини, її здоров’я та самопочуття, а це, у свою чергу, впливає на розумовий та інтелектуальний розвиток дитини, її настрій і психічний стан, здатність засвоювати навчальний матеріал. Саме тому з ініціативи та під патронатом Першої леді України сьогодні активно впроваджується реформа шкільного харчування, яка знайшла свою підтримку в суспільстві. Проте для успішної реалізації цієї реформи необхідне об’єднання зусиль багатьох міністерств і відомств. І ми маємо це зробити. Адже в нас є спільна мета – виростити і виховати здорових, розвинених та освічених громадян України», – наголосив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Нагадаємо, Урядом у 2020 році затверджено План заходів з реформування системи шкільного харчування та новий Санітарний регламент.


Джерело : mon.gov.ua


Дата публікації: 10.02.2021 | Перегляди. 1037 | Коментарі. 0 | Категорія: В Україні

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

24.02.2021 | Перегляди. 1091 | Категорiя: Право знати
Декларування 2021: Хто повинен задекларувати доходи, отримані в 2020 році
24.02.2021 | Перегляди. 1095 | Категорiя: Право знати


Місцеві бюджети Харківщини отримали 155,5 млн грн плати за землю

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що за січень 2021 року до  місцевих бюджетів  надійшло 155,5 млн грн земельного податку та орендної плати. Вказана сума перевищила надходження за січень ...ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 1330 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 1330 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...