Нове життя Освітянам радять говорити з учнями та батьками про захист від інфекційних хвороб
:

Освітянам радять говорити з учнями та батьками про захист від інфекційних хвороб


Поділитися в соц.мережах.Для обговорення захисту від інфекційних хвороб і вакцинації з батьками або у педагогічному колективі освітянам найкраще залучити фахівців-медиків, які відповідатимуть на запитання про щеплення і руйнуватимуть поширені міфи.

Про це розказала Тетяна Балтян – лікарка-педіатр, тренерка ЮНІСЕФ, представниця Національної служби здоров’я України під час онлайн-сесії на тему "Імунізація в період пандемії". Захід відбувся 11 лютого 2021 року, його запис можна переглянути за покликанням.
"Сьогодні вакцинація – це єдиний захист від вакцинокерованих інфекцій, тобто від тих, проти яких є вакцини. За даними ВООЗ, щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти до 3-х млн дитячих життів", – зазначила Тетяна Балтян.
За словами експертки, важливо дотримуватись правил рутинної вакцинації – тобто тієї, яку роблять дитині відповідно до календаря щеплень. Особливо важливим це стало під час пандемії COVID-19, коли батьки побоюються вести дітей до медичних закладів і пропускають передбачений календарем період вакцинації. 
"Під час пандемії інші інфекційні захворювання нікуди не діваються. Припинення або зменшення планових імунізацій загрожує новими спалахами інфекційних хвороб. Для вироблення адекватного імунітету від деяких хвороб необхідно декілька доз вакцини. Всі вони мають бути зроблені в певний проміжок часу, інакше захист втрачається і може статись спалах іншої інфекції. Вкрай актуально це сьогодні, коли через коронавірус система охорони здоров’я і так перевантажена”, – розказала Тетяна Балтян.
Вона наголосила, що це стосується не лише дітей, а і дорослих людей: так, від дифтерії та правця необхідно вакцинуватись кожні 10 років.
"Існує Національний календар щеплень, до якого входить вакцинація від 10 захворювань, з-поміж яких – кашлюк, туберкульоз, поліомієліт, кір. Всі вакцини, які відносяться до календаря щеплень, в Україні роблять безкоштовно – як у державних, так і у приватних медичних закладах, але за умови, якщо цей заклад має контракт із Національною службою здоров'я України і у вас укладена декларація з лікарем", – повідомила експертка. 
На її думку, важливу роль у тому, щоб люди краще розуміли, що таке вакцинація і як вона діє, відіграють зокрема освітяни. Одним із найбільш дієвих способів для освітян провести ефективне обговорення вакцинації є залучення фахівця-медика. 
"Вчителі можуть запросити лікаря або медсестру, яким вони довіряють, щоб ті розповіли про вакцинацію на батьківських зборах або у педагогічному колективі. Щоб саме фахівці давали відповіді на запитання про вакцинацію і руйнували поширені міфи. Такі обговорення можна робити і онлайн, що актуально у наш час", – повідомила Тетяна Балтян.
Експертка також виділила кілька порад для освітян щодо роботи з темою вакцинації:

- пройти тематичний онлайн-курс на EdEra "Як говорити про вакцинацію в Новій українській школі?" – він доступний за покликанням;
- учням, зокрема і спільно з батьками, можна давати тематичні домашні завдання: зібрати інформацію про вакцинацію, розпитати про неї сімейного лікаря тощо;
- користуватись доказовими джерелами інформації: наприклад, сайтами Міністерства охорони здоров’я, Центру громадського здоров’я, ВООЗ, ЮНІСЕФ, Національної служби здоров'я України, Facebook-сторінкою ГО "ВакциНація";

На сьогодні МОЗ вже розробило Дорожню карту з впровадження вакцини від COVID-19. Згідно з документом, вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною, безоплатною і відбуватиметься поетапно. Наразі передбачено, що вакцинувати будуть тільки доросле населення від 18 років.

У Дорожній карті вказано, що вчителі та інші працівники сфери освіти визначені як пріоритетні групи і зможуть отримати вакцину від COVID-19 під час третього етапу. 

Нагадаємо, МОН спільно з керівниками ОДА, директорами обласних управлінь освіти, з учителями, батьками і учнями спільно долають виклики, які ставить COVID-19. Про це заявив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час Всеукраїнського Форуму "Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді”.


Джерело : mon.gov.ua


Дата публікації: 13.02.2021 | Перегляди. 1378 | Коментарі. 0 | Категорія: В Україні

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

24.02.2021 | Перегляди. 1389 | Категорiя: Право знати
Декларування 2021: Хто повинен задекларувати доходи, отримані в 2020 році
24.02.2021 | Перегляди. 1390 | Категорiя: Право знати


Місцеві бюджети Харківщини отримали 155,5 млн грн плати за землю

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що за січень 2021 року до  місцевих бюджетів  надійшло 155,5 млн грн земельного податку та орендної плати. Вказана сума перевищила надходження за січень ...ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 1622 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 1625 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...