Нове життя Харківська область може бути прикладом євроінтеграції для інших регіонів, - Дмитро Кулеба
:

Харківська область може бути прикладом євроінтеграції для інших регіонів, - Дмитро Кулеба


Поділитися в соц.мережах.Євроінтеграція полягає не в абстрактних гаслах, а в якісних дорогах, доступних кредитах, ефективній владі, повазі до прав людини та підвищенні рівня життя громадян, а дві складові її успіху - це цінності та гроші.

Про це у четвер, 13 лютого, заявив Віце-прем'єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба у Харкові під час наради з питань європейської інтеграції з керівництвом області.Віце-прем'єр-міністр переконаний, що Харківська область має енергійну команду та всі можливості, щоб її мешканці відчули на собі переваги руху України до ЄС.
"Дуже довго євроінтеграція була абстрактною ідеєю та гаслом. Але насправді вона про дві речі: цінності і гроші. Цінності налаштовують наше мислення на правильне розуміння реальності та бачення країни, в якій ми хочемо жити, - нормальній демократичній країні з повагою до прав людини. А гроші дозволяють втілювати ці цінності в життя”, - заявив Дмитро Кулеба.
У нараді також взяли участь голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер та керівництво ХОДА, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, голови районних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад Харківщини, народні депутати України.

За словами Віце-прем’єр-міністр, Україна нині втілює свій великий історичний проект "Європа”, і на цьому шляху цінності та ресурси однаково важливі:
"Якщо не буде цінностей - не буде і ресурсів. Але якщо не буде ресурсів - цінності залишаться абстракцією”.
Дмитро Кулеба зауважив, що зближення з ЄС спрямоване на дуже практичні речі: гарні дороги, побудовані відповідно до стандартів ЄС і з залученням європейських коштів, безпечні та якісні продукти для людей, для бізнесу - вільний перетин митниці без поборів і черг, доступні кредити для розвитку, стабільну фінансову систему тощо.

Віце-прем’єр-міністр нагадав, що добудова третьої лінії метрополітену в Харкові стала можливою завдяки розблокуванню 470 млн євро коштів Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку, які Україна минулоріч могла втратити через неприпустиму неспроможність органів влади вирішити процедурні питання.

Європейський інвестиційний банк та Європейський банк з реконструкції та розвитку готові втілювати більше інвестиційних проектів в Україні пропорційно до зростання довіри до нашої держави, за словами Дмитра Кулеби.

Він розповів також про пріоритети у сфері європейської інтеграції, над якими нині працює Уряд України та всі органи влади, зокрема, підкреслив пріоритет переговорів з ЄС щодо укладення "промислового безвізу”.

Довідково

На 01.10.2019 загальний обсяг прямих інвестицій (акціонерного капіталу), залучених в область, склав 755 млн дол. США (10 місце серед регіонів України). Станом на 01.10.2019 в економіку Харківської області було внесено прямих інвестицій (акціонерного капіталу) з країн ЄС 590,6 млн дол. США (78,2%).

Зовнішньоторговельний оборот товарів Харківської області з країнами Європейського Союзу за 11 місяців 2019 року склав 802,4 млн дол. США та збільшився на 2%. Експортні поставки до країн ЄС товарів Харківської області збільшились на 5,2%. Частка експорту до країн ЄС сягає майже 30% від загального обсягу експорту товарів Харківської області.


Джерело : kmu.gov.ua


Дата публікації: 15.02.2020 | Перегляди. 147 | Коментарі. 0 | Категорія: В Україні

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Україна увійшла у другий етап послаблення карантинних обмежень. З 25 травня дозволено поновити роботу дитячих садків із дотриманням низки санітарних вимог.  Рішення про відкриття дошкільних закладів кожна область має ухвалювати окремо, залежно від епідеміологічної ситуації.  Згідно із постановою уряду, до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, і в ...
25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...