Нове життя Самійлівка 2021
:

Самійлівка 2021


Поділитися в соц.мережах.На цьому тижні наш шлях проліг до Самійлівки - одного з найбільших населених пунктів Близнюківщини.

До слова, саме коментарі до конкурсної роботи Анни Пучкової, яка описала рідне село (газета №6 від 6 лютого 2021 року), і спонукали до поїздки саме сюди.

Ми не ставили за мету відвідати об’єкти соціальної сфери, бо найбільше цікавила думка пересічних людей, робота органів місцевого самоврядування щодо надання соціальних послуг на місцях та ще підштовхувало бажання побувати в новій амбулаторії, будівництво якої планувалося державою задля розвитку медицини на селі.

Слід зазначити, що до складу Самійлівської сільради входять такі населені пункти: власне Самійлівка, Верхньоводяне, Новоолександрівка, Широке та ще два села, в яких давно ніхто не живе, а земельні ділянки роздані бажаючим під будівництво та ведення особистого селянського господарства, – це Новопавлівка та Бубнове Перше.

Про сьогодення самійлівців нам розповіли працівники сільської ради, бо вони, як ніхто інший, знають проблеми та турботи земляків. Так, спеціаліст другої категорії Наталія Миколаївна Гавриленко, яка наразі надає пакет соціальних послуг населенню, говорить: «З початку року за отриманням пільг та оформленням субсидій до нас звернулося 134 особи, бо це дуже зручно. Ось зранку прийшла мама з двома дітками, не поспішаючи оформила документи. Їй не треба бігати кабінетами і, головне, їхати поганими дорогами до райцентру за 35 км.

Кількість населення по нашій сільраді за реєстрацією становить 1750 осіб, та й фактично їх не набагато менше. Села у нас великі, комфортні для проживання, особливо Самійлівка та Верхньоводяне, бо залізниця поруч, функціонує великий освітній заклад, є дитячий садок, амбулаторія, декілька магазинів, храм, вуличне освітлення тощо. Порожніх будинків майже немає, бо їх розкуповують за досить високою ціною. Якось так складається, що наші земляки, які в молодості виїхали до Лозової, Дніпра, Павлограда чи інших міст, зараз повертаються до рідного села, залишаючи квартири своїм вже дорослим дітям.

Завдяки залізничному сполученню багато людей їздять на роботу до міст, та й власне залізнична станція декого забезпечує робочими місцями, як і Самійлівський елеватор та ТОВ імені газети «Ізвєстія», -  але цього замало. Зараз суто у Самійлівці проживає 550 осіб, у Верхньоводяному – 540, в Новоолександрівці – 350 і ще 320  - у Широкому. То працевлаштування залишається проблемою номер один у селах. До всього, наразі припинено надання допомоги малозабезпеченим людям, які не працюють, а це була значна підтримка сільському населенню. Щодо розвитку підростаючого покоління,  то маємо досить хорошу матеріально-технічну базу в дошкільному та освітньому закладах.

У Самійлівському ліцеї навчається 165 учнів, з яких 81 дитина підвозиться на навчання  до закладу шкільним автобусом, а в дитячому садочку 29 дітей, з яких на підвозі шестеро.

Тиждень тому відкрилися двері новозбудованої амбулаторії, де щовівторка веде прийом сімейний лікар Тетяна Анатоліївна Копелюк. Також в будівлі функціонує аптечний пункт – завідувач Людмила Петрівна Петрусь. Магазинів у нас багато, то продуктами харчування селян забезпечують, як і питною водою, бо власного водогону у Самійлівці немає, а з колодязів вода пішла.

Серед наболілих проблем  залишаються неякісний стан доріг, висока смертність та низька народжуваність. Ось з початку року померло вже шість осіб, а народилося лише дві дівчинки».

...Cіра будівля новозведеного медичного закладу розкинулася серед необлаштованого досить великого будівельного майданчика, то перше враження від побаченого оптимізму не викликало. Нагадаємо, що згідно з державною програмою, яка мала за мету повернути до села молодих лікарів, забезпечити їх роботою, високою заробітною платою і житлом,  на території Близнюківського району планувалося будівництво двох амбулаторій: в Добровіллі і в Самійлівці. У Добровіллі справа далі виділення місця під забудову не пішла, а ось в Самійлівці - після трьох років будівництва та облаштування, новобудова відкрила двері для відвідувачів.

За словами колишнього сільського голови Юрія Яковлєва, який наразі виконує обов’язки  завідуючого господарством, медичний заклад повинен надавати допомогу населенню Самійлівської сільської ради. Безпосередньо в будівлі заплановане житло для сімейного лікаря. Перед амбулаторією з часом буде встановлено дитячий майданчик та автостоянку для транспорту відвідувачів.
«На жаль, до цього часу роботи не завершені як навколо будівлі, так і всередині. Однак, тиждень тому ми таки прийняли рішення відкрити для відвідувачів нову амбулаторію, бо економічно не вигідно утримувати два заклади», - розповідає керівник.
Місцевого лікаря у самійлівців немає, то раз на тиждень прийом проводить сімейний лікар з Уплатного, а постійно опікується хворими медична сестра Самійлівської амбулаторії Лідія Василівна Грищенко, опалює велике приміщення та прибирає в ньому санітарка Олена  Володимирівна Шарап. Чарівні жінки показали всі кімнати будівлі та поділилися власними думками:

«Ми нещодавно переїхали до нової амбулаторії, але щодня зіштовхуємося все з новими проблемами: дах деінде протікає, вікна та двері вставлено, але відкоси не зроблено, води немає, зі світлом є проблеми, опалення недосконале, бо, щоб пішла тепла вода по трубах, треба її нагріти у величезному баці, час прогрівання якого займає десь три години. Ми фіксуємо негаразди, передаємо фотофакти будівельникам, і нам обіцяють, що недоліки будуть виправлені. До слова, в одній з кімнат знаходяться їхні інструменти, то віримо, що всі незручності тимчасові. За час, що працюємо в цій будівлі, ми ще толком і не зрозуміли, чи краще тут, ніж в колишньому приміщенні, адже раніше Самійлівський медичний заклад складався з цілого комплексу – амбулаторія, два стаціонари, прачка, гараж, кухня.

А зараз амбулаторія стоїть порожня, гараж залишився - його використовуємо під паливний склад, а де була кухня – там зараз поштове відділення. Хоча, треба зазначити, пацієнтів зараз дуже дратує відсутність елементарного комфорту, як-то: санвузол є, а води немає; кімната для прийому дітей є, але там батарея потекла; начебто й топимо, а все одно доводиться обігрівач вмикати, коли пацієнт під крапельницею лежить; коли дощі йшли – взагалі була проблема зайти до приміщення. 

Звичайно, дуже прикрим є й те, що санітарка, обсяг роботи якої збільшився в рази, бо треба виконувати і обов’язки кочегара, працює з першого лютого всього на 0,75 ставки. Це мізер, то, можливо, доведеться шукати іншу роботу.

А до сільського медичного закладу постійно звертається безліч пацієнтів з різними проблемами – це і гострі респіраторні захворювання, і серцево-судинні проблеми, переломи, забої тощо. Добре було б, якби сімейний лікар щодня мав змогу проводити прийом, бо інколи доводиться направляти людей до Уплатного.

У нас в селі на початку року дві дівчинки народилося  - Катерина та Альбіна, є восьмеро дітей до року, жінки вагітні теж є, то життя продовжується. Варто додати, що ми та й інші сільчани задоволені роботою аптечного пункту, адже це дуже зручно – в одному місці отримати призначення лікаря і відразу купити необхідні ліки».

Під час відвідин Самійлівки мали змогу поспілкуватися з місцевими жителями, які відверто розповідали про своє сільське життя, бідкаючись знову ж таки про погані дороги, відсутність робочих місць, дитячих майданчиків та питної води.
Дата публікації: 12.02.2021 | Перегляди. 1440 | Коментарі. 0 | Категорія: Села Близнюкiвщини

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

24.02.2021 | Перегляди. 1388 | Категорiя: Право знати
Декларування 2021: Хто повинен задекларувати доходи, отримані в 2020 році
24.02.2021 | Перегляди. 1389 | Категорiя: Право знати


Місцеві бюджети Харківщини отримали 155,5 млн грн плати за землю

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що за січень 2021 року до  місцевих бюджетів  надійшло 155,5 млн грн земельного податку та орендної плати. Вказана сума перевищила надходження за січень ...ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 1622 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 1625 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...