Нове життя Захист дерев від зимових опіків
:

Захист дерев від зимових опіків


Поділитися в соц.мережах.


Немає жодного саду, де б не виявилося уражених опіком дерев. Начебто опік - непереборне явище, і з ним садівники майже миряться. Правда, подекуди застосовується побілка. Але ця міра, виявляється, далеко не достатня.

ПРИГАДАЄМО ФІЗИКУ

Відомо, що білий колір відбиває сонячні промені, і предмети, пофарбовані такою фарбою, майже не нагріваються. Але однаково відомо й те, що абсолютно білого кольору не існує. Близькою до ідеального варто вважати поліровану білу поверхню, а цього домогтися на деревах неможливо. Навіть добре відстругана, пофарбована в білий колір і відполірована дошка нагрівається прямими сонячними променями. Тому не дивно, що садівники не отримують очікуваних результатів від побілки дерев.

ЯК ВИНИКАЄ ОПІК?

Найбільш імовірною причиною смерті рослин варто вважати швидке виділення із протоплазми великої кількості води.

Як і коли це відбувається? Рослина, а в цьому випадку плодове дерево, готуючись до зимового спокою, захищає себе на цей час щільною будовою клітин і виводить з них зайву воду, залишаючи її тільки в необхідній кількості для початку нового вегетативного періоду. Після такої підготовки плодові дерева при рівномірній температурі могли б зовсім вільно перенести всі зимові негоди.

Однак дуже часто цьому заважають різкі погодні коливання. Штучне нагрівання від відбитих від дзеркальної сніжної поверхні сонячних променів викликає сплячі клітини до життя, а раптовий нічний холод сковує їх. Мороз змушує воду виступити із клітин у міжклітинні ходи, де вона потім може навіть перейти в лід. Таким чином, клітини втрачають воду і вони вже не здатні до виконання своїх функцій, слідом за чим наступає їхня смерть. Так утворюється часткове відмирання кори та першого під нею ряду клітин деревини. Більше страждає південний бік плодового дерева, а молоде деревце може втратити кору навіть по всій окружності стовбура.

Чим частіше відбувається різка зміна температури, тим більшу площу захоплює опік. З таненням снігу відбивані промені будуть падати на стовбур або сук дерева нижче, чим раніше, і ушкодження збільшиться.

ОЙ, МОРОЗ

Буває й повна смерть не покритої снігом деревини, але це відбувається внаслідок переохолодження до температури, яку клітини не в змозі витримати, а не від різких кидків «лід і пломінь».

Від сильних морозів найбільше страждають дерева на більш низьких місцях, тому що холодне повітря важче і воно у силу своєї ваги збирається в цих низинах. 

У першу чергу гинуть плодові бруньки, за ними - ростові, і тільки в останню чергу - одно- і дворічна деревина. 

Проти сильних холодів допоможе не притінення, а такий матеріал, що більше затримує навколо рослини повітря від руху, а саме: папір, рогожі, очерет і солома, якщо вони будуть накладені на дерево товстим шаром.

ЗАКРИТИ ВІД ПРОМЕНІВ

Притінити рослини можна за допомогою очерету, соломи, вербових прутів, дощок, збитих на зразок косокутних жолобів і багато чого іншого.

«Ширми» мають бути поставлені таким чином, щоб вони знаходилися від стовбура на відстані 18-27 см, щоб прийняті ними теплові промені розходилися в повітряний простір між захистом і стовбуром і не могли б нагрівати сам стовбур.Джерело : domovyk.com

Дата публікації: 04.01.2019 | Перегляди. 596 | Коментарі. 0 | Категорія: Сад,город

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 33 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 119 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...