Нове життя Як правильно вибрати стиглий і солодкий кавун
:

Як правильно вибрати стиглий і солодкий кавун


Поділитися в соц.мережах.


Манливе слово базар, з багатоликими асоціаціями та особливим мікрокліматом, і суворе слово супермаркет, передбачає процедурний порядок і продуману викладку товару. Куди б ми не пішли за покупками, нам необхідно освоїти вміння вибирати серед безлічі пропозицій, і сьогодні ми розповімо, як вибрати кавун.

Для вичерпної відповіді на питання ми опишемо в статті всі нюанси, що дозволить вам знайти хороший продукт, виділивши його з загальної маси по показовим характеристиками.

Не дивно те, як люблять кавун по всьому світу. Американці не пошкодували вибрати самий теплий місяць року для кавунових фестивалів. У слов’ян стиглий кавун прикрашає серпень і вересень.

Солодкий і соковитий кавун чудово вписався в нетрадиційні систем живлення. Вегетаріанці і сироїди давно облюбували його як смачний компонент для легких салатів та десертів. Раніше нам вже пощастило зануритися у творчу кулінарію і вибрати для вас усі найкращі рецепти з кавуном на день народження.

Більш того! У багатьох народів світу серед порад цілителів ми зустрічаємо лікувальні процедури з кавуном. Найвідоміші з них:
 • Кавунова чистка нирок
 • Чищення печінки кавуном
 • Чистка кишечника кавуном
І кожен раз від якості кавуна — від його солодощі, соковитості і безпеки складу — залежать як мінімум наш настрій і самопочуття під час трапези, або навіть здоров’я після їжі, або кавунової очисної дієти.

Як же вибрати хороший кавун за зовнішнім виглядом? – животрепетне питання сезону. При відповіді на нього систематизація знань і спростування міфів надасть нам кілька цінних універсальних порад.

Приступаємо до опису, озброївшись двома бажаними характеристиками – солодкий стиглий кавун + без надлишку нітратів.

Як вибрати стиглий кавун: інструкція

Існує чимало прикмет, які найбільш часто циркулюють в народній чутці як ознаки стиглого солодкого кавуна: жовта пляма на боці, глухий звук при постукуванні, сухий хвостик, не занадто великий розмір.

Давайте розберемося з перерахованими і менш популярними ознаками по порядку.

Жовта пляма на боці

Це чітке свідчення того, що кавун дозрів. Його розмір має бути в межах 5-10 см в діаметрі. У плями може бути навіть помаранчевий відтінок!А ось біла пляма, навпаки, відображає недозрелость кавуна. Занадто велика пляма вказує на довгий визрівання в недостатньо теплих умовах. Це робить кавун менш солодким і недостиглі. Тому пляму розміром більше долоні має однозначно вас насторожити.

Зручно те, що дана ознака однаковий для всіх сортів, так як виникає з-за зіткненні кавуна з землею на грядці.

Контраст смужок на шкірці

Для смугастих сортів, незалежно від інтенсивності кольору, саме яскравий контраст смужок вказує на те, що перед нами гарний стиглий кавун.

Твердість шкірки стиглого кавуна

При повному дозріванні ягоди, її практично неможливо проткнути нігтем.

ВАЖЛИВО! 

Якщо вам вже попався НЕДОЗРІЛИЙ КАВУН, не намагайтеся відкласти для дозрівання. Це неможливо ні при яких умовах. Краще використовуйте недозрілий кавун в кулінарії — в рецептах солоних і маринованих заготовок. Якщо, звичайно, у цієї не самої вдалої купівлі немає ознак надлишку нітратів.

Гладка і блискуча шкірка

Зазвичай це ознака стиглості кавуна. Однак не варто забувати про хитрощі торговців, які постійно натирають кавуни. Тому вибирайте плід з глибини викладення.

Глухий звук при простукуванні

На жаль, але ця ознака не є універсальним зазначенням, як вибрати стиглий кавун.

Тому що такий звук формується і при постукуванні перестиглих арбузов. А вживання перезрілого кавуна може завдати серйозної шкоди здоров’ю через прокисання червоної м’якоті.

ВАЖЛИВО!

Навіть непомітне на смак прокисание м’якоті – це надлишок хвороботворних бактерій і токсичних речовин. Тому – ВІДРАЗУ ПРИНЮХУЙТЕСЬ до зрізу! При розрізуванні свіжий стиглий кавун повинен пахнути свіжоскошеною травою.

Другий ознака перезрілого кавуна – матова, ніби масляниста, шкірка. Це ще на прилавку помітно відрізняє його від хороших стиглих кавунів, у яких шкірка гладка і блискуча.

Сухий хвостик

Прикро, але і цей популярний у народі ознака — всього лише вказує на те, що кавун зірвали більше 3 днів тому.
Не надто великий розмір

І знову не ідеальний покажчик, як вибрати стиглий кавун.

Хоча думка народу здається логічною: великий розмір може служити ознакою нітратній підживлення. Однак є такі сорти кавунів, які самі по собі дозрівають до великого розміру і в нормі важать до 17 кг!

Крімсон Глорія

Наприклад, кавун сорту Крімсон Глорія, середній вага якого повинен коливатися від 10 до 17 кг. Цей сорт створили в Криму спеціально для того, щоб перевозити його на великі відстані.Зараз його часто висаджують на материковому Півдні Росії (наприклад, в Волгоградської області). Його відрізняють добре виражені світлі смуги, злегка довгаста форма, помітно товста шкірка і не яскравий червоний колір м’якоті.

Херсонський кавун

А от Херсонський кавун не може важити більше 10 кг! Вибираючи кавун самого улюбленого на Україні сорти, можна сміливо озброїтися народною прикметою. Вага більше 10 кг для Херсонського кавуна – вірна ознака надлишку нітратів.

Відрізнити Херсонський від Крімсон Глорія можна по шкірці. У Херсонського кавуна шкірка більш темна за кольором і порівняно тонка.
Сорти Скорик і Фотон

Раз вже ми заговорили про сорти, зупинимося на двох найбільш популярних з скоростиглих – Скорик і Фотон. Перший має темно-зелений однорідний колір, а другий – помітно світлу смугасту шкірку. Їх максимальна вага – 7 кгБажаючи поласувати кавуном ще в середині липня, ви також можете спиратися на народну прикмету про малій вазі. Інакше в ваших руках виявиться примірник, перегодований нітратами. Разом з тим пам’ятайте, що кавун будь-якого скоростиглого сорту не буде таким солодким і соковитим, як його долгозреющий родич в кінці літа.

Гібрид Холодок

Насамкінець звернемо вашу увагу на цікавий сорт Холодок, який створювали з прицілом на довге зберігання. Гібрид Холодок – долгозреющий сорт, який дозріває лише до кінця серпня.

Головна задача при його селекції була вирішена на «Ура!». Термін його максимального збереження навіть у квартирі — аж до Нового року! Для цього достатньо всього лише підвісити його в сітці в сухому темному місці (вентильований шафа на балконі, упорядковані погріб, підвал або сарай).

Дізнавайтеся дату збору партії по документах

В документах у продавця ця дата повинна бути вказана розбірливо і чітко. Термін зберігання більшості сортів не перевищує 3 тижні. Після 2-3 тижнів кавун прокисає (непомітно для смакових рецепторів!).

Якщо за 2-3 тижні кавун не прокис, то, напевно, оброблений гашеним вапном, алебастром або парафіном. Тільки уявіть, скільки шкідливих речовин проникає через шкірку в м’якоть таких рекордсменів зберігання!

ВАЖЛИВО! Якою б кавун ви не вибрали, пам’ятайте, що перед вживанням його слід РЕТЕЛЬНО МИТИ – ТЕПЛА ВОДА + ЩІТКА!

Як вибрати кавун на ринку

При виборі місця покупки продуктів на чільне місце слід поставити тверезий розум, щоб зважити переваги і загрози і вибрати хороший стиглий кавун.

Звичайно, так зручно купувати дари літа неподалік – на стихійному базарчику поруч з перехрестям. Однак, якщо вже ви фанат ринкової торгівлі, то набагато розумніше вибрати кавуни на солідному ринку з правильно організованими місцями продажу.

Невразливість для бруду ззовні – оманлива ілюзія, яка виникає в нас при погляді на толстошкурый кавун. Насправді КАВУН – ЯК ГУБКА!

Через пошкоджену шкіру в нього проникає все! Особливо швидко це відбувається при розрізах і проколи ножем. Бруд, бактерії, важкі метали і токсини навколишнього середовища. Чим довше такий кавун не проданий, тим небезпечніший він для неуважного покупця.

Саме тому в медіа кожен рік висвітлюються прикрі випадки отруєнь і кишкових інфекцій. А адже безліч менш тяжких випадків залишаються за кадром!

Щоб не поповнити число нещасливих, давайте запам’ятаємо ознаки добросовісної торгової точки, де правильно вибрати стиглий кавун:
 • Спеціально відведене місце продажу (кавуни і дині);
 • Обов’язково під навісом, що захищає від сонця і дощу;
 • Категорично далеко від проїжджої частини;
 • 20 см – мінімальна висота, на яку повинен бути піднятий над землею піддон для зберігання;
 • Наявність сертифіката служби епіднагляду на кожну закуплену партію.
Як вибрати кавун в магазині

Супермаркет — саме зрозуміле місце закупівель продовольства для багатьох «дітей асфальту», що виросли в місті в епоху активного розвитку магазинної торгівлі.

На користь вибору кавуна в магазині є кілька стабільних причин:

 • Кавуни постійно зберігаються під дахом;
 • Кавуни перебувають далеко від проїжджої частини;
 • Піддони для зберігання мають потрібну висоту для захисту від подряпин, пошкоджень і проникнення шкідливих речовин;
 • Кавуни закуповуються оптом у великих перевірених постачальників.
Проте є і свої мінуси. Загальне враження охайності від торгівлі в супермаркеті часто підштовхує нас вибрати не цілий кавун, а скибку або половину, які акуратно затягнуті харчовою плівкою.

Наша порада: раз і назавжди відмовтеся від покупок розрізаного кавуна!
 • Невідома причина ділення цілого кавуна;
 • Бруд з бактеріями, активно проникає з шкірки кавуна;
 • Недостатня гігієна рук і інструментів в процесі оброблення;
 • Приховування зрізу плівкою, що створює парниковий ефект для прискореного розмноження бактерій.
Все це повинно відвернути вас від вибору розрізаного кавуна, навіть якщо його соковита м’якоть подобається вам по виду. Краще вибрати добрий кавун поменше, може бути, іншого сорту, але ні в якому разі не половинки великих плодів.

В іншому ознаки правильного вибору стиглого солодкого кавуна в магазині такі ж, як і на ринку.

Як вибрати астраханський кавун

Незважаючи на достаток нових сортів і гібридів, більшість росіян назвуть класичним і найпопулярнішим астраханський сорт кавунів, виведений ще в 70-ті роки 20-го століття.

Його відрізняє вигідне для торгівлі властивість — стійкість при зберіганні і транспортуванні. До кінця серпня прилавки заполоняють найсолодші і великі астраханські кавуни. І тут постає питання про те, як вибрати астраханський кавун, і які зовнішні ознаки популярного сорту.Усереднений портрет смачного астраханського кавуна:
 • Форма – округла або злегка довгаста;
 • Поверхня – гладка;
 • Колір шкірки – зелений;
 • Малюнок – шипоподібні темно-зелені смуги;
 • Колір м’якоті яскраво-червона;
 • Смак м’якоті – дуже солодка і соковита;
 • Вага кавуна в середньому – 8-10 кг
Як правильно вибрати кавун без нітратів

Гранично допустима концентрація нітратів у кавуні: 60 мг на 1 кг ягоди.

Звертаємо увагу на наступні ознаки надлишку нітратів:

ГРУБІ ЖОВТІ ВОЛОКНА В М’ЯКОТІ, які йдуть крізь м’якоть до шкірці – достовірний ознака надлишку нітратів.

НЕРІВНОМІРНИЙ КОЛІР М’ЯКОТІ (світліше, то темніше, особливо з наростанням інтенсивності кольору від шкірки до центру) – черговий ознака надлишку нітратів.ТРІЩИНИ В М’ЯКОТІ НА РОЗРІЗІ НАВПІЛ: коли на серединному розрізі в червоної м’якоті є тріщини, то, швидше за все, в ягоді багато нітратів. Їх додавали для прискорення дозрівання, в результаті кавун почав різко і бурхливо зростати, від чого м’якоть потріскалася.

ЗАНАДТО ГЛАДКА М’ЯКОТЬ може бути й ознакою нітратів, і точною вказівкою на відсутність достатньої солодощі. Солодкий цукровий кавун має червону м’якоть з помітною структурою — виражені сахаринки і «цукрові острівці» на зрізі.РІЗНОКОЛЬОРОВІ КІСТОЧКИ, коли в одному кавуні є повністю темні і світлі кісточки.
ТЕСТ НА НІТРАТИ З ВОДОЮ

Якщо ви купили кавун, але сумніви виникають, можна скористатися тестом із звичайною водою. Столову ложку м’якоті кавуна раздавливаете виделкою в склянці з водою (приблизно 150 мл).

Якщо через деякий час вода злегка помутніла – перед вами кавун без надлишку нітратів.
Якщо вода набула червоний колір – не ризикуйте є покупку! Нітратів у м’якоті занадто багато.
Провести тест особливо доцільно при подачі кавуна дітям або на багатолюдне застілля, коли ризик отруєння торкнеться багатьох людей, у тому числі найбільш незахищених.

ВАЖЛИВО!

Перестрахуватися від нітратів можна відбором особливих шматочків м’якоті. Нітрати в кавуні розподіляються нерівномірно – ближче до кірки і до плодоніжки. В незрозумілій ситуації, при бажанні все ж погодувати кавуном дітей, давайте їм тільки вирізану з середини м’якоть.

Ознаки кавуна дівчинки та хлопчика

Особливість народної мови – це вміння людей коротко описати комплексне поняття легко впізнаваним символом. Так, пішохідний перехід став «зеброю», а роз’єми для електронних пристроїв набули назви «тато» і «мама».

Не обійшла народна мовна кмітливість і кавуни. Ті ж торговці на ринках деколи пропонують нам купити «дівчинку», стверджуючи, що кавуни-дівчатка солодше, а кісточок у них на порядок менше.

Як вибрати стиглий кавун «дівчинку»? «Хлопчик» від «дівчинки» відрізняється двома ознаками:

 • Рельєфність попки.
 • Глибиною прикріплення кінчика або плямочки, яке залишається від кінчика при його обрывании.
У «хлопчиків» попка рельєфна, кінчик заглиблений всередину, а плямочка стягується в маленьку крапку. У «дівчинки» попка більш пласка, а плямочка велике.

На фото нижче ви легко побачите різницю.

ХлопчикДівчинкаЩоб вибрати найбільш солодкий кавун варто пошукати «дівчинку», хоч і вважається, що їх на прилавках набагато менше – не більше 20% усього продаваного врожаю.

Разом з тим, слід зазначити, що багато селекціонерів і досвідчені продавці скептично відгукуються про такому поділі арбузов.

Коли ви не знаєте, як правильно вибрати кавун, то його придбання для вас, немов лотерея. Якщо пощастить, насолодіться соковитим і солодким смаком. Якщо не пощастить, опинитеся на лікарняному ліжку. Пам’ятайте про це, ретельно вивчивши тонкощі вибору арбузов, і забезпечте себе та близьких від бруду, важких металів і нітратів. І тоді вас порадує навіть не самий солодкий кавун.


Джерело : poradum.com


Дата публікації: 04.08.2019 | Перегляди. 716 | Коментарі. 0 | Категорія: Сад,город

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

29 травня 2020 року  в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості завершено конкурс малюнків на тему: «Світ очима дітей», серед учнів закладів загальної середньої освіти  району та вихованців Близнюківського БДЮТ, присвячений   Міжнародному дню захисту дітей. 
01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

Наприкінці листопада 2019 року до відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського міськрайонного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся Ларін Сергій Анатолійович (на фото).Від початку звернення до служби зайнятості і до моменту працевлаштування безробітного супроводжував кар’єрний радник, який, після проведення первинного ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 37 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 130 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...