Нове життя Які мандарини найкраще підходять для вирощування у кімнаті?
:

Які мандарини найкраще підходять для вирощування у кімнаті?


Поділитися в соц.мережах.


Мандарин у кімнаті вирощувати проблематично, бо йому складніше, ніж іншим цитрусовим, забезпечити сприятливу зимівлю. Він непогано почувається у прохолодних зимових садах. Улітку потребує розсіяного світла без прямого сонячного проміння. Протягом року деревця ростуть хвилями: 3-4 рази викидають нові пагони. Виведено багато сортів карликових та низькорослих мандаринів, придатних до вирощування вдома. Їх максимальна висота – 0,6-1,5 м. Якщо ваш мандарин не належить до карликових, наприклад, вирощений із кісточки, його треба підрізати та формувати, й зацвіте він приблизно на 8 рік. У домашніх умовах вирощують кілька сортів.

Уншіу – японський сорт. Невибагливий, починає плодоносити на 3-4 рік, виростає в кімнатних умовах до 0,8-1,5 м. Добре галузиться. Цвіте навесні, рясно, плоди без насіння, зав’язує їх у кінці жовтня.
Карликові сорти групи Васі (Ковано-Васі, Миха-Васі, Міягі-Васі) можна вирощувати на підвіконні. Їх висота – 40-80 см. Квітують рясно. Помаранчево-жовті плоди дозрівають уперше на 2 рік вирощування. Не потребують формування крони.

Шива-Микан – компактний сорт. Деревця швидко ростуть, плоди дрібні, до 30 г.

Murcoft – компактний сорт. Солодкі плоди дозрівають улітку.

Клементин – гібрид мандарина й помаранча. Плодоносить на 2 рік. Плоди помаранчево-червоні, сплющені, ароматні, солодкі, з блискучою шкіркою. Доросле домашнє деревце дає до 50 плодів на рік. Рослини з численним насінням називають Монреалі.

Каламондин – гібрид мандарина з кумкватом. Швидкоросле вічнозелене деревце, гілки добре галузяться, дрібні темно-зелені глянцеві листки з приємним запахом. Квітки білі, ароматні. Плоди маленькі, з тонкою ароматною шкіркою. Деревце рясно цвіте й плодоносить. Добре росте в домашніх умовах. Потребує доброго освітлення та притінення від прямого сонячного проміння. Поливають рясно, але без перезволоження, періодично підживлюють. Улітку його можна виставити на балкон. Пересаджують навесні. У цей час бажано підрізати гілки для надання деревцю пишної форми.

Щоб мандарин добре почувався, необхідно правильно вибрати для нього місце. Найкраще вирощувати на східних, південно-східних та південних вікнах. Літньої пори рослину можна винести на балкон, привчаючи до вуличних умов. Добре почувається на заскленому балконі, лоджії. За браку освітлення уповільнює ріст, цвітіння слабшає, розпускається лише кілька квіток. Коли рослині не вистачає світла, листки блякнуть, нові пагони відростають слабкими й витягнутими. 

Взимку, коли день коротшає, кімнатний мандарин виставляють на освітлене місце, де на нього падатиме пряме сонячне проміння. Але часто й цього недостатньо, і доводиться досвічувати фітолампою. Переводити на досвічування треба поступово, бо за різкої зміни світлового дня деревце може скинути листя. Оптимальна температура влітку – 23-25, у період бутонізації й цвітіння – 20, а в період спокою взимку – 5-10 градусів тепла.


Зоя БЕРЕСТ, кандидат біологічних наук. poradnica.com.ua

Дата публікації: 04.01.2019 | Перегляди. 581 | Коментарі. 0 | Категорія: Сад,город

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

29 травня 2020 року  в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості завершено конкурс малюнків на тему: «Світ очима дітей», серед учнів закладів загальної середньої освіти  району та вихованців Близнюківського БДЮТ, присвячений   Міжнародному дню захисту дітей. 
01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

Наприкінці листопада 2019 року до відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського міськрайонного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся Ларін Сергій Анатолійович (на фото).Від початку звернення до служби зайнятості і до моменту працевлаштування безробітного супроводжував кар’єрний радник, який, після проведення первинного ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 37 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 130 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...