Нове життя Як боротися з кліщами на дачній ділянці: Чим самостійно обробити
:

Як боротися з кліщами на дачній ділянці: Чим самостійно обробити


Поділитися в соц.мережах.


Багато власників дач і заміських будинків з нетерпінням чекають перших весняних вихідних. При цьому не важливо, їдуть люди на дачу готуватися до посівного сезону або відпочивати на свіжому повітрі – все плани можуть затьмарити кліщі, прокинулися після зимової сплячки.

Крім больових відчуттів, укуси цих комах таять в собі серйозну небезпеку. Адже кліщі – це переносники небезпечних захворювань, в тому числі і смертельного енцефаліту.

Період активності кліщів

Період активності кліщів щорічно змінюється. Таке мінливість пояснюється коливаннями температури і вологості повітря.

Найчастіше активація кліщів відбувається при температурному режимі від 7 до 20 градусів і високої вологості повітря. Кліщі боятися сонця, тому їх важко зустріти в сонячну і суху погоду. Ідеальним часом нападу для цих комах є ранкові і вечірні години.

На сьогоднішній день, виділяють два періоди їх активності:

Перший період – травень і червень. Щорічно в ці місяці відбувається швидкий прогрів грунту до 7 градусів, а середня вологість повітря досягає 70%. Такі погодні умови є ідеальним часом для розмноження цих комах. За рахунок цього і підвищується їх активність.

Другий період починається в кінці серпня або на початку вересня. У цей час активізуються небезпечні для тварин види кліщів. Людям такі кліщі не страшні, але втрачати пильність все одно не варто.

Виявити кліщів на дачній ділянці допоможе наступний тест. Для нього готується полотно білої тканини. Тканина краще брати вафельну або фланелеву – на ній кліщі краще триматися. Це тканинне полотно просочується свіжим потім і прив’язується двома вузлами до черешки від лопати. Замість держака підійде довга палиця. З цією конструкцією треба пройти по всій території. Особливу увагу слід приділяти ділянкам з високою травою. При цьому тканинне полотно треба буквально волочити по землі.

Якщо після такої перевірки, крім рослинного сміття і інших комах, виявляться кліщі, на ділянці треба проводити обробку. Знайдених паразитів слід негайно спалити. Категорично не можна тиснути їх руками або ногами. Кліща це не принесе ніякої шкоди. Людина, яка взяла кліща, ризикує бути укушеним.

Як боротися з кліщами

Боротьба з кліщами на дачній ділянці полягає в застосуванні різних хімічних і народних засобів. Перш ніж самостійно обробити ділянку від кліщів треба визначити з масштабом лиха. Адже народні засоби можуть допомогти тільки при маленькій популяції цих комах. Якщо ж їх багато і вони в активній фазі, то допомогти в боротьбі з кліщами на дачній ділянці можуть тільки покупні хімічні засоби.

покупними засобами

При виникненні питання про те, як боротися з кліщами на дачній ділянці багато хто віддає перевагу покупним хімікатів. Їх ефективність щодо цих паразитів доведена багатьма тестами.

Всі хімічні препарати є небезпечними. Застосовувати їх потрібно тільки згідно з інструкцією, не перевищуючи встановлені дозування. І ні в якому разі не нехтувати засобами захисту особистої безпеки.

На сьогоднішній день боротьба з кліщами на дачній ділянці полягає в застосуванні хімічних препаратів на основі:
  • інсектицидів;
  • акарицидов;
  • інсектоакарицид.
Інсектицидні препарати відносяться до групи пестицидів. Вони починають діяти при попаданні в організм комахи. Виділяють наступні види:

Контактні – вони надають згубну дію в момент контакту препарату з тілом комахи. Незважаючи на те, що кошти цієї групи діють дуже швидко, вони не затримуються на тілі комахи. Будь-які опади зводять нанівець всю обробку. До них відносяться микроцинов, Ріпкорд, Цінофф, Ціткор і інші препарати.

Кишкові – ці препарати діють при попаданні в травну систему кліща, отруюючи весь організм. Сюди можна віднести Фозалан, Фокс, Хлорофос і інші.

Системні – ці інсектициди діють на рослини. Кліщі, поїдаючи отруєну траву, майже відразу гинуть. До таких засобів відносяться Базудин, Белт, Актара та інші.

Акарициди – це різновид системних інсектицидів. Акарициди для обробки дачних ділянок можуть діяти і на інших комах. Вибираючи препарат цієї групи, потрібно звертати увагу на вказане на упаковці діюча речовина. Різні діючі речовини борються з різними комахами. Для кліщів згубними будуть Бриз, Малатіон і інші.

Інсектоакарициди – це надійні засоби в боротьбі з кліщами. Головна їхня перевага в порівнянні препаратами інших груп полягає в тому, що вони не накопичуються в грунті і клітинах живих організмів. До цієї групи належать такі препарати як Таран, Гексамід, Амидофос і інші.

Хімічний засіб від кліщів для обробки ділянки може осідати на городніх культурах. Тому зібраний урожай потрібно обов’язково промивати в теплій воді.

народними засобами

Народні методи для боротьби з кліщами є скоріше профілактичними. Чим вище трава, тим імовірніше, що кліщі на дачній ділянці з’являться. Тому головна запорука успіху при боротьбі з цими шкідниками – це чистота ділянки. Не допускаються накопичення скошеної трави і різного дерев’яного сміття.

Важливо захистити шлях на ділянку незваним гостям, таким як їжаки, гризуни і сусідські тварини. Саме вони є основними переносниками цих небезпечних комах.

Крім цього, рекомендується посадити по периметру ділянки рослини, що відлякують кліщів. До таких рослин належать:
  • ромашка;
  • багно;
  • котяча м’ята;
  • розмарин лікарський;
  • пижмо.
Як обробити дачну ділянку концентратом Меділіс

Хороші результати в боротьбі з цими комахами дає концентрат Меділіс-ЦІПЕР. Обприскування ділянки від кліщів варто починати за два тижні до посіву. Перед обробкою ділянки цим засобом, потрібно підготувати засоби власного захисту. Без них застосування хімічних засобів заборонено. Під час обробки не допускається перебування вагітних жінок і дітей на ділянці.

Порядок обробки ділянки засобом Меділіс включає наступні етапи:

Приготування розчину – для цього 50 мл концентрату розбавляються літром води і злегка збовтати. В результаті має вийти розчин молочного кольору. Цей розчин влити в бак садового обприскувача і додати 7 літрів води.

Застосування розчину – обробку краще проводити ранньою весною, коли тільки почне сходити сніг. В першу чергу обробляються доріжки, потім сам ділянку. В останню чергу обробляються низькі чагарники і територія з зовнішньої сторони ділянки.

Таким чином, впоратися з кліщами на дачній ділянці зовсім не складно. Будь-яка людина зможе самостійно провести таку обробку. А висаджені по периметру корисні рослини допоможуть знизити регулярність цих процедур. Адже кращий засіб боротьби – це профілактика.


Джерело : dompostroy.com.ua


Дата публікації: 27.03.2019 | Перегляди. 582 | Коментарі. 0 | Категорія: Сад,город

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Україна увійшла у другий етап послаблення карантинних обмежень. З 25 травня дозволено поновити роботу дитячих садків із дотриманням низки санітарних вимог.  Рішення про відкриття дошкільних закладів кожна область має ухвалювати окремо, залежно від епідеміологічної ситуації.  Згідно із постановою уряду, до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, і в ...
25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...