Нове життя Портулак: як позбутися повзучого бур’яну в городі
:

Портулак: як позбутися повзучого бур’яну в городі


Поділитися в соц.мережах.


Портулак – трав’яниста рослина, бур’ян, від якого досить проблематично звільнитися. І щоб викорінення було успішним, слід знати про ефективні способи боротьби з ним.

Якої шкоди завдає портулак

Цей бур’ян розповзаються по землі, має м’ясисті листя і жирні, проникаючі в землю стебла. Висота його не перевищує 200 мм, основні його сили витрачаються на створення міцної кореневої системи.

Незважаючи на привабливе цвітіння (з червня до середини вересня) жовтими квіточками, від бур’яну варто позбутися швидше, оскільки він заважає повноцінному розвитку культурних рослин. 
У 1 грамі знаходиться більше 3 тис. насіння рослини, вони, розвіявшись навколо, здатні давати сходи протягом 10 років.

Як позбутися від бур’яну на ділянці

Основне в боротьбі з портулаком — помітити вчасно його у себе на ділянці. Потрібно перешкодити бурхливому розростанню бур’яну в городі, не допускати його зацвітання. В іншому випадку від нього буде важко звільнитися. Ця рослина за сезон здатна сходити до 4 разів.

Особливо це проявляється при температурі, що перевищує 25 0C; після дощів або поливів посаджених культур. Тому слід регулярно оглядати свою ділянку. При виявленні невеликих товстих паростків бур’яну потрібно починати боротьбу з ним.

Прополка грядок

Одним з механічних і трудомістких методів позбавлення від портулаку в городі є регулярна прополка ділянки, вироблена тільки вручну. Паростки бур’яну добре висмикувати з вологої землі. Не можна чекати, поки вони зміцніють. Портулак треба виривати з коренем і складувати в окреме сухе місце, щоб він не зміг знову дати коріння і розмножитися. Краще його спалити, коли підсохне.

Використовувати для прополочніх робіт культиватор, сапу, інші садові інструменти не рекомендується, оскільки надрив або надріз бур’яну може сприяти розмноженню його на ділянці. Навіть маленька частина пошкодженого стебла, що залишилася в землі, може швидко дати коріння.

Прополку слід починати з середини квітня.

Глибока перекопка грунту

Цей спосіб ефективний при очищенні городу від такого бур’яну і перешкоджає сильному розростанню портулаку. Перекопування проводять рано навесні або пізно восени. Насіння бур’яну проростає, перебуваючи в землі на глибині 1,5‒2 см. Коли ж при перекопуванні насіння виявляться нижче цього рівня, воно не зможе прорости.

Застосування поливу

Власники ділянок використовують ще один метод для боротьби з цею бур’янистою рослиною. Навесні до початку посадкових робіт землю, де раніше ріс портулак, перекопують, потім поливають її мінімум раз в день. Через 3-7 днів можуть з’явитися перші сходи бур’яну. Їх слід видаляти повністю протягом 2 тижнів до посадки рослин. За цей час все приховане насіння портулаку вже проросте, і його можна буде знищити.

Мульчування

Назавжди позбутися від портулаку можна за допомогою мульчування грунту. Мульчею служать солома, деревна тирса, сіно, гравій, чорна плівка. Останній варіант боротьби з портулаком особливо ефективний, оскільки мульчування сприяє також розвитку культурних посадок, зберігає температурний режим грунту, захищає землю від перегріву, висихання. Висота шару мульчі повинна бути не менше 5 см.

Хімічні засоби

Позбутися повністю від портулаку можна за допомогою покупних гербіцидів. В такому випадку ефективний Раундап в поєднанні з Лазуритом або Октигеном. Спочатку відповідно до інструкції розводять у воді Раундап і додають до нього другий обраний препарат. Цим розчином ретельно обприскують гряди з бур’яном. Краще вносити гербіциди восени після того, як зібраний урожай.

Із застосуванням гербіцидів портулак пропаде через 1-2 тижні. Якщо залишаться живі відростки бур’яну, обробку повторюють.

Гряди, де перебував бур’ян, можна обробити Ураганом щоб уникнути проростання насіння, яке може проклюнутися після поливу або дощу. Дозування застосовуваного гербіциду здійснюють відповідно до інструкції, що додається.

Цими ж гербіцидами обробляють зірваний і зібраний в купу бур’ян.

Позбавлятися від портулаку можна не викорінюючи його, а використовуючи його корисні властивості для своїх потреб. В Інтернеті є чимало народних рецептів, в яких присутній портулак. Завдяки його аромату салати і супи стають смачнішими.

Портулак застосовують як лікувальний засіб для поліпшення роботи серця, розширення судин, загоєння ран.

Якщо на ділянці з’явився портулак, позбутися від нього можна, застосовуючи будь-який, наведений вище спосіб.


Джерело : sad.net.ua


Дата публікації: 08.09.2019 | Перегляди. 475 | Коментарі. 0 | Категорія: Сад,город

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

29 травня 2020 року  в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості завершено конкурс малюнків на тему: «Світ очима дітей», серед учнів закладів загальної середньої освіти  району та вихованців Близнюківського БДЮТ, присвячений   Міжнародному дню захисту дітей. 
01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

Наприкінці листопада 2019 року до відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського міськрайонного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся Ларін Сергій Анатолійович (на фото).Від початку звернення до служби зайнятості і до моменту працевлаштування безробітного супроводжував кар’єрний радник, який, після проведення первинного ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 37 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 130 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...