Нове життя Перші вітаміни
:

Перші вітаміни


Поділитися в соц.мережах.


Зелень цибулі особливо необхідна рано навесні, коли бракує вітамінних зелених культур, адже в ній є аскорбінова кислота, каротин, вітаміни групи В, РР.

Одразу після танення снігу відростає зелень цибулі-слизуна. Спочатку починає рости етильоване торішнє листя, потім на поверхню виходять молоді, ніжні, соковиті цьогорічні листочки. Максимальна їх кількість з’являється навесні та на початку літа.

Листя слизуна примітне — пласке, завширшки 8–15 мм, із тупими заокругленими кінчиками. Яо його зрізати, виділиться слиз, тому й назвали цей вид цибулі слизуном. Завдяки високому вмісту солей заліза листя корисне при недокрів’ї. Розмножують цю цибулю насінням і вегетативно. Насіння висівають до початку червня (1,8–2 г на 1 кв. м). Після відростання 2–3 листочків розсаду висаджують за схемою 70х20 см. Зрізувати листя починають із 3-річного віку.

Для одержання ранньої продукції цибулі-батун використовують плівкові укриття тунельного типу. Згодом зелене листя можна зрізувати й на грядці, але після появи квітконосів воно грубішає та стає непридатним для споживання сирим. Розмножують батун здебільшого насінням (норма висіву — 1,5–2 г на 1 кв. м). Висівають навесні, влітку чи восени, але останній літній посів — лише до кінця липня, щоб рослини встигли вкорінитись. За однорічного вирощування батун сіють навесні, збирають усю рослину повністю наступної весни.

За 2,5–3 тижні після танення снігу готова до зрізування зелень цибулі-шніт, дрібні листочки якого ніжні й ароматні. За врожайністю він випереджає батун, а лілові головки квіток мають гарний вигляд як на овочевій грядці, так і в квітнику.

Широкі листочки черемші (ведмежої цибулі) зі слабким часниковим запахом приваблюють у ліс збирачів, але цей вид цибулі занесений до Червоної книги України, й вилучення його з природи заборонене. Вихід є: черемша добре росте на присадибній ділянці, причому посадити її можна під кущами бузку, садового жасмину тощо, де земля здебільшого «гуляє». Потребує пухких сірих лісових або дерново-підзолистих слабокислих ґрунтів. У природі ведмежа цибуля розмножується здебільшого вегетативно, та для вирощування прийнятніший насіннєвий спосіб. Проростає тільки стратифіковане насіння за температури 0–3 градуси протягом 80–100 днів, посіяне без стратифікації проросте наступного року.

Довге пласке листя цибулі-порей ніжне, зі слабким гострим смаком. Його можна споживати й тим, хто через проблеми зі кишково-шлунковим трактом не може включаорти до раціону інші види цибулі. Пізньостиглі сорти порею холодостійкі, за умов укриття з осені витримують морози до мінус 20 градусів. Збирають їх навесні, коли відтане ґрунт, і до початку літа. Насіння висівають у ґрунт або вирощують через розсаду. На розсаду висівають у березні, попередньо замочивши у воді на добу і кілька разів замінюючи її.

Цибуля багатоярусна також відростає рано навесні. Її цибулинки витримують морози до мінус 50 градусів! Але вони можуть загинути під час весняних відлиг, тому грядку треба замульчувати соломою чи торфом. Розмножують багатоярусну цибулю діленням цибулин та повітряними цибулинками, адже насіння вона не має. Зелень з’являється швидко, бо починає відростати ще під снігом, і за 20–25 днів досягає висоти 15–20 см. Під час висадки дрібні цибулинки розташовують на відстані 5–6 см, заглиблюючи також на 5–6 см, більші — з відстанню між рядками 50–70 см, між рослинами — 15–20 см, на глибину близько 10 см. Для вирощування ранньої зелені використовують плівкові укриття, які допомагають прискорити одержання продукції на 10–12 днів.

Зоя БЕРЕСТ, кандидат біологічних наук. poradnica.com.ua

Дата публікації: 04.01.2019 | Перегляди. 513 | Коментарі. 0 | Категорія: Сад,город

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Україна увійшла у другий етап послаблення карантинних обмежень. З 25 травня дозволено поновити роботу дитячих садків із дотриманням низки санітарних вимог.  Рішення про відкриття дошкільних закладів кожна область має ухвалювати окремо, залежно від епідеміологічної ситуації.  Згідно із постановою уряду, до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, і в ...
25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...