Нове життя Осіннє перекопування городу
:

Осіннє перекопування городу


Поділитися в соц.мережах.Восени, відразу після збирання урожаю, ділянку ретельно очищують від рослинних залишків. Якщо надворі суха погода, висохле бадилля овочевих культур та коріння бур’янів можна спалити й попіл одразу ж перекопати.

Або покласти у компостну яму.

Більшому накопиченню поживних речовин сприяє осіннє перекопування. Воно створює умови для кращого розкладання коренів бур’янів.

Перекопана земля в осінній період поглинає більше атмосферних опадів і талих вод, краще утримує вологу. Крім того, цей захід допомагає боротися зі шкідниками та збудниками хвороб, адже більша їх частина внаслідок глибокого перекопування до весни гине від промерзання. 

Це ще й чудовий спосіб боротьби з багаторічними бур’янами, бо їх корені, опинившись назовні, за зиму промерзнуть і вже не проростуть. А насіння опиниться під глибоким шаром землі і також не зможе прорости.

Одночасно з перекопуванням можна вносити органічні (гній, торф, компост, біогумус із розрахунку 40—60 кг на 10 кв. м) чи мінеральні добрива. Поліпшити якість ґрунту на городі допоможе закопування у нього залишків чорнобривців, календули, кропиви, лушпиння цибулі. За потреби ґрунт восени можна піскувати, вапнувати, гіпсувати або внести в нього глину. Якщо він важкий і кислий, одночасно з органікою можна внести вапно або золу (в середньому по 5 кг на 10 кв. м). При перекопуванні городу поліпшується також постачання вологою і киснем рослин, висаджених восени.

Ґрунт на зиму можна залишати у великих грудках. Це створює сприятливі умови для його кращого промерзання і снігозатримання. Також за сильних морозів швидше загинуть личинки і яйця шкідників та насіння деяких бур’янів.

На ділянках, що не вимагають значного перекопування, наприклад, під деревами і кущами, рекомендують робити глибоке розпушування. Особливо воно необхідне на важких ґрунтах. Перекопуючи, вибирають залишки коренів і кореневищ багаторічних бур’янів, а також знищують гусінь хрущів, личинки дротяника та інших шкідників.

Джерело : poradnica.com.ua


Дата публікації: 12.10.2019 | Перегляди. 414 | Коментарі. 0 | Категорія: Сад,город

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 118 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...