Нове життя Огірки на підвіконні
:

Огірки на підвіконні


Поділитися в соц.мережах.


Очікування весни не таке утомливе, якщо знайти заняття до душі. Наприклад, виростити огірки на підвіконні. При наявності досвічування посіяти їх можна вже в січні, якщо немає - відкладіть посів на лютий або березень. Але приготувати все необхідне варто вже зараз.

Підбираючи сорти та гібриди для вирощування у квартирі, потрібно врахувати не тільки їхню тіньовитривалість (адже навіть на південному вікні рослини будуть освітлені набагато слабше, чим у теплиці). Є й інші важливі якості. Сполучення високих нічних температур (батарея під підвіконням!) і низької освітленості (короткий день і похмура погода) може збільшити кількість чоловічих квіток на рослині і, значить, зменшити кількість потенційних зеленців. 

Тому вибирати потрібно найбільш витривалі та невибагливі, а крім того, уникати загущених посадок і затінення рослин одна одною. Для підвіконня підходять і бджілозапильні огірки, і партенокарпики. Звичайно, першим необхідне буде ручне запилення, але в масштабах підвіконня це сущі дріб'язки.

Для вирощування огірка підберіть контейнер ємкістю не менше 5 л на кожну рослину. Коренева система огірка не виносить ні перезволоження, ні підсихання ґрунту, коли різко підвищується концентрація ґрунтового розчину. Чим більший горщик, тим легше буде підтримувати постійний водно-сольовий режим, простіше кажучи - тримати ґрунт помірно вологим.

Огіркам підійде легкий родючий ґрунт з великим вмістом органічних речовин і pН 6,3-6,8. Можна купити готовий якісний ґрунт для огіркової розсади або самостійно приготувати одну з рекомендованих ґрунтових сумішей:

- городня земля (суглинок), торф, перегній (4:1:1), на 5 л суміші додати півсклянки деревного попелу й 1 ст. л. повного добрива, 1 ч. л. магнію сірчанокислого;


- дернова або городня земля (суглинок), біогумус (1:1), 3 ст. л. деревного попелу на 5 л суміші;


- торф, перегній, тирса, дернова або городня земля (2:2:1:2), півсклянки деревного попелу, 1 ч. л. магнію сірчанокислого й 1 ст. л. повного добрива на 5 л суміші.

ПОСІВ ОГІРКІВ

Заповніть контейнер ґрунтом, не доходячи 3-4 см до краю. Ґрунт має бути злегка вологим, але сипучим. Посійте відразу 3 насіннячка в одну лунку, на відстані 1-2 см одне від одного. Глибина закладення насіння 2-3 см. Попередньо оброблене стимуляторами і/або мікроелементами насіння висівають сухим. Звичайне насіння можна спочатку загартувати, протримавши у вологій тканині в овочевому відсіку холодильника дві доби. 

Це підвищить його стійкість до стресу та холоду (взимку і ранньою весною ґрунт у горщику на підвіконні може сильно остигати). Саме з цієї причини краще не сіяти огірки на підвіконні "проклюнутими", як це зазвичай роблять улітку в саду при досить прогрітому ґрунті.

Полийте лунку з насінням. Накрийте горщик склом або пластиковим пакетом і до появи сходів приберіть його в тепле місце з температурою +25 ...+30°С (наприклад, під стелю кухні). Як тільки сходи з'являться, укриття приберіть, переставте горщик на підвіконня. Бажано підкласти під нього теплоізоляційний матеріал (наприклад, пінопласт). Стежте, щоб на рослину не потрапляли протяги.

З появою перших справжніх листочків проріджуємо сіянці. Потрібно залишити один найкрупніший, інші видалити.

Як опору для батога використовуйте шпагат. У міру відростання стебла його обвивають навколо опори.

Раз на 10-14 днів підживлюйте рослину добривом для розсади за інструкцією. Будьте уважними: якщо добриво застосовується і для горщикових рослин, і для овочів у ґрунті, норми підживлення при вирощуванні в контейнерах мають бути в 10 разів нижчими, інакше добриво може обпалити корені. Огірки віддають перевагу органо-мінеральним або органічним добривам - наприклад, настій коров’яка або кінського гною.

З появою на основному пагоні 5-6 вузлів верхівку прищипують. Якщо на рослині відростають бічні батоги, їх потрібно прищипнути над другим вузлом.

Джерело : domovyk.com

Дата публікації: 04.01.2019 | Перегляди. 560 | Коментарі. 0 | Категорія: Сад,город

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 33 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 119 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...