Нове життя Нашатирний спирт в боротьбі з мурахами на земельній ділянці
:

Нашатирний спирт в боротьбі з мурахами на земельній ділянці


Поділитися в соц.мережах.


Численні мурахи, що мешкають в садах і городах, приносять чималої шкоди врожаю, пошкоджуючи плоди, листя посаджених овочів і фруктових дерев.
Якщо знищувати цих комах хімічними препаратами, можна отруїти землю під посадками.

В боротьбі з навалою на земельні ділянки мурах допоможе легкодоступний засіб, яким називається нашатирний спирт.

Як застосовувати нашатирний спирт проти мурах 

Неприємний запах розчину аміаку, нашатирю діє згубно на мурах. Нашатирний спирт, не здатний накопичуватися в грунті і плодах. Його можна використовувати протягом усього вегетаційного періоду: від появи сходів до дозрівання культур, збору врожаю та закінчення робіт на ділянці.

Аміачний розчин допомагає знищувати не тільки мурах, але і тлю, що є їх їжею.
Нашатирний спирт можна купити в аптеці як розчин аміаку 10%.

Коли на ділянці є попелиця, слід очікувати появи мурах. Нашатирний спирт може знищувати шкідників на всіх стадіях їх розвитку: від личинок і яєць до дорослих особин. Для обробок, що проводяться проти таких комах, нашатир використовують у вигляді розчину.

Ділянки зосередження попелиці обприскують сумішшю компонентів, до складу входять: 
  • 50 мл аміачного розчину; 
  • 10 мл мила рідкого; 
  • 10 л води. 
Воду для одержання розчину нашатирного спирту необхідно фільтрувати або кип’ятити щоб уникнути можливості хімічної взаємодії між нітридом водню з різними компонентами, що перебувають у воді.

Як обробити грядки 

Грамотне застосування нашатирного спирту не тільки допоможе позбутися від комах, але і одночасно збагатить землю наявними в ньому азотом. Все це призведе до підвищення врожайності культур. Обробку нашатирним спиртом слід обов’язково провести, коли в грунті з’явилося багато круглих отворів з повзаючими біля них мурахами.

Полив грядок здійснюють аміачним розчином. Для його приготування будуть потрібні: 
  • 10 мл нашатирного спирту; 
  • 10 л води; 
  • Поливають рослини під корінь. 
Якщо до такого складу додайте 4 ложки цукру, залучає мурах солодким смаком, то цим розчином обробляють дерева, оббризкують уражені комахами листя. 

Знищення мурах в теплиці, парнику 

Мурахи люблять поселятися в теплицях, парниках, тому що там багато корму, волого і тепло. 
В основному це бувають чорні мурахи, що знищують розсаду, насіння рослин, сприяють швидкому розмноженню попелиці в цьому закритому просторі. 

Якщо не вжити заходів, можна позбутися більшої частини врожаю. Щоб ефективно позбутися від комах і при цьому не завдати шкоди рослинам, використовують більш концентровану рідину, в складі якої: 
  • 2 ст. л. нашатирю; 
  • 5 л води. 
Цією рідиною поливають місця скупчення комах і тунелі їх просування.

Обробка мурашника 

В результаті великого зосередження мурах виникають мурашники, що підвищують кислотність грунту, знищують розташовані поруч рослини. 
Щоб мурахи самі пішли з мурашника, нашатирним спиртом поливають місця їх найбільшого скупчення. 
Для цього застосовують різні способи: Заливають мурашник розчином аміаку, щоб рідина глибше проникла всередину. 

З цією метою, щоб підібратися до місця кладки мурашиних яєць, можна видалити не менше 5 см верхнього шару. Робочий розчин готується з 100 мл (1 бульбашки) нашатирного спирту, з’єднаної з 1 л окропу. 

Просочують нашатирем шматок тканини, кладуть його поверх масових мурашиних ходів і закривають плівкою, щоб запах нашатирю довше протримався.

У боротьбі з мурахами також застосовують наступний водний розчин. Його готують з: 
  • 1 ст. л. нашатирного спирту; 
  • 10 л води. 
Цю суміш добре перемішують і застосовують з метою профілактичного засобу раз в 14 днів, проводячи полив рослин. Доводилося особисто стикатися з появою величезної кількості мурах на дачній ділянці. Позбутися від них було проблематично. Частина врожаю через цих комах загинула. 

Тоді про нашатирний спирт для знищення мурах не було відомо. З огляду на безпеку цього препарату для рослин і згубний вплив на комах, його застосування є дуже вдалим рішенням.


Джерело : sad.net.ua

Дата публікації: 27.02.2019 | Перегляди. 1300 | Коментарі. 0 | Категорія: Сад,город

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Україна увійшла у другий етап послаблення карантинних обмежень. З 25 травня дозволено поновити роботу дитячих садків із дотриманням низки санітарних вимог.  Рішення про відкриття дошкільних закладів кожна область має ухвалювати окремо, залежно від епідеміологічної ситуації.  Згідно із постановою уряду, до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, і в ...
25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...