Нове життя На яку глибину копати грунт
:

На яку глибину копати грунт


Поділитися в соц.мережах.


Останнім часом частина городників обходиться без глибокої обробки ґрунту. Тому що, на їхню думку, вона порушує природну структуру ґрунту з її мікрофлорою. Правда, «природний стан» ґрунту зовсім не підходить для вирощування овочів і оброблення саду. Тому без перекопки врожаї виявляються у кілька разів нижчими, ніж на скопаних ділянках.
Інше питання: на яку глибину копати?

Його зараз активно піднімають, тому що було встановлено, що при мілкій (на 10-15 см) обробці ґрунту в плодах накопичувалося менше нітратів.

Пояснюється таке явище просто - у пухкому ґрунті мікроорганізми стають активнішими, вони швидше руйнують органіку, створюючи достаток доступних для рослин елементів живлення, у тому числі і азоту - винуватця виникнення нітратів.

За рахунок такого достатку живлення, у тому числі, і зростає врожайність. Але органіку необхідно поповнювати не рідше одного разу на три роки, вносячись під осінню перекопку гній або висіваючи сидерати.

Хоча, якщо розібратися - немає необхідності щорічно копати ґрунт на багнет лопати. Так після картоплі, якщо міжряддя тримали чистими від бур'янів - достатньо буде перекопування на півбагнета. Те ж саме можна зробити і при закладенні гною. Залишати його на поверхні невигідно - весь азот піде в атмосферу, а зашпаровувати занадто глибоко - шкідливо, почнеться маслянокисле бродіння, що отруює коріння. Тому зашпаровувати його потрібно на глибину 15 см. У чому і допоможе поверхнева обробка в один прохід мотоблоком або на півбагнета лопати.

До речі, мотоблок восени - не найкраще знаряддя для перекопки. Фрези настільки дрібно подрібнюють ґрунт, що перетворюють його у подобу перини. За зиму він знову ущільниться і слабко промерзне. В ідеалі ґрунт восени потрібно переорати або скопати брилами - так і шкідники вимерзнуть, і від хвороб земля очиститься.

До того ж брили краще промерзають і прогріваються. Після багаторазового замерзання та відтавання до ґрунту повертається дрібногрудкова структурність, необхідна для нормального самопочуття коренів.

Чим могутнішими піднімати брили, тим краще оздоровиться та відновиться ґрунт. Тому з осені все-таки краща глибока перекопка. Ну а якщо ставку робите на мотоблок без плуга - можливо, краще поверхневе розпушування.

Дуже ефективний спосіб поліпшення піщаних ґрунтів - глинуванням. Прокопують траншею на багнет лопати. На дно висипають 3-4 відра глини на метр. Після цього прокопують поруч ще траншейку в один багнет лопати, кидають піщаний ґрунт на глину і знову роблять глинисту підошву. У результаті врожайність піщаних ділянок буквально подвоюється. Але процес трудомісткий.

По-іншому поліпшують глинисті ґрунти. Спочатку прокопують ямку і дивляться товщину родючого шару. Наприклад: 12 см. Ось на 12-14 см і копають, вносячись гній і мінеральні добрива. Наступного року копають на 13-15 см, знову вносячи добрива і за можливістю пісок. І так - поки не дійдуть до повного багнета лопати. Причому врожаї одержують набагато більшими, ніж у тих, хто відразу копає на повний багнет.

На яку глибину копати - залежить від ґрунту на вашій ділянці та вашого вибору.


Джерело : domovyk.com


Дата публікації: 06.04.2019 | Перегляди. 553 | Коментарі. 0 | Категорія: Сад,город

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

29 травня 2020 року  в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості завершено конкурс малюнків на тему: «Світ очима дітей», серед учнів закладів загальної середньої освіти  району та вихованців Близнюківського БДЮТ, присвячений   Міжнародному дню захисту дітей. 
01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

Наприкінці листопада 2019 року до відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського міськрайонного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся Ларін Сергій Анатолійович (на фото).Від початку звернення до служби зайнятості і до моменту працевлаштування безробітного супроводжував кар’єрний радник, який, після проведення первинного ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 37 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 130 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...