Нове життя Деякі відомості про попіл
:

Деякі відомості про попіл


Поділитися в соц.мережах.


Попіл - традиційне натуральне мінеральне добриво, його використовують, напевно, всі садівники та городники. Однак, не будь-який попіл корисний.Склад попелу залежить від того, що спалювали: деревину, солому, стебла соняшника, бадилля картоплі, гній, торф та ін.

Після того, як вогонь зробить свою роботу, залишається цінне мінеральне добриво, що зазвичай містить до 30 потрібних рослині елементів живлення.
Головні з них: калій, кальцій, фосфор, магній, залізо, кремній, сірка. Є і мікроелементи: бор, марганець та ін. А ось азоту у попелі практично немає, його сполуки вивітрюються разом з димом.Найбільше калію у попелі, отриманому при спалюванні трави, соломи, бадилля картоплі та листя. Серед деревних порід чемпіон з калію – в’яз. 

До речі, попіл твердої деревини містить більше калію, ніж попіл м'якої. За вмістом кальцію та фосфору лідирують березові дрова. Багато фосфору також у корі та пшеничній соломі. При згорянні хмизу молодих дерев утворюється попіл, більш багатий живильними речовинами, ніж при спалюванні стовбурів лісових довгожителів.

Про бадилля картоплі варто сказати окремо. Від нього у попелі залишається близько 30% калію, 15% кальцію і 8% фосфору. А якщо перераховувати всі живильні елементи, що містяться у ньому, то перед нами опиниться значна частина таблиці Менделєєва: калій, кальцій, фосфор, магній, сірка, натрій, кремній, залізо, алюміній, марганець, мідь, цинк, бор, бром, йод, миш'як, молібден, нікель, кобальт, титан, стронцій, хром, літій, рубідій.

А ось робити ставку на попіл від вугілля, особливо низькосортного, не варто. У ньому зовсім мало живильних речовин і багато сполук сірки. І звичайно ж, не варто застосовувати те, що залишається після спалювання хімічного сміття, продукти згоряння багатьох полімерів і барвників отрутні.

Як проводити підживлення - сухим попелом або розчиненим у воді? Якщо хочете, щоб всі корисні речовин були швидко засвоєні рослинам, розведіть добриво у воді. Зазвичай беруть склянку попелу на відро води і використовують цей розчин на площі 1-2 кв.м. Сухий попіл вносять при перекопці або розпушуванні ґрунту, витрачаючи 3-5 склянок на 1 кв.м. До речі, на глинистому ґрунті це роблять навесні та восени, а на піщаному тільки навесні, тому що мінеральні речовини швидко вимиваються.

Корисно вносити попіл у компост. Він сприяє швидкому перетворенню органіки на родючий перегній. Укладаючи компостну купу, кожний шар харчових відходів, трави та бур'янів пересипають попелом. При цьому витрачається його до 10 кг на 1 куб.м компосту.

А ще попелом присипають зрізи м'ясистих кореневищ. Попіл не тільки сушить поверхню, але і «ставить» заслін різним гнилям.


Джерело : domovyk.com

Дата публікації: 14.01.2019 | Перегляди. 469 | Коментарі. x | Категорія: Сад,город
Останнi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 118 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...