Нове життя Березень стукає у вікно
:

Березень стукає у вікно


Поділитися в соц.мережах.


Однак весна в березні поки ще не набрала сили, це тільки преддень тепла, так звана провесна. В останні ж роки строки приходу весни змістилися. Ось і поспішіть привести сад у належний порядок, а також підготувати насіння, розсаду і не тільки, щоб бути у всеозброєнні до приходу тепла.

З чого ж потрібно почати?

Звичайно ж, з генерального прибирання в саду. Зберіть торішнє сухе листя, рослинні залишки, бурелом, залишки опор і вкриттів, інше садове сміття, що накопичелося з осені. Огляньте дерева. Зробіть санітарну обрізку, підготуйте канавки для відводу зайвої води, обприскайте сад проти зимуючих на деревах і під ними шкідників.

Якщо стовбури сильно заселені лишайниками, їх легко знищити до початку сокоруху 7-10%-им розчином залізного купоросу (1 чайна ложка на 100 мл води).

 Стовбури можна обприскати або обмазати щіткою. Через три дні лишайники самі зваляться зі стовбурів. У жодному разі все це робити не можна, коли почнеться сокорух: ви можете обпалити кору і бруньки, що прокинулися, чим нанесете дереву великий збиток - воно може навіть загинути.

Не зайвим буде нагадати, що перше обприскування садових дерев і кущів проти шкідників і хвороб звичайно виконують, коли середньодобова температура повітря досягає плюс 5°С. 

До розпускання бруньок необхідно встигнути обробити дерева інсектицидом проти зимуючих на корі яєць яблуневої мідяниці, щитівок, різних попелиць, плодових кліщів, листовійок, гусениць яблуневої молі. 

Або ж візьміть 700 г сечовини, розчиніть в холодній воді, процідіть і добре обприскайте весь сад і ґрунт під посадками. Така висока концентрація мінерального добрива порушить сольовий обмін шкідників, проникнувши через їхній хітиновий покрив, і погубить їх. Для саду ж у період спокою таке обприскування є нешкідливим.

Уважно огляньте й кущі. Наприклад, на гілках чорної смородини в цей час добре видні товсті роздуті бруньки, заселені бруньковим кліщем. Їх необхідно обібрати і спалити, інакше з набряканням бруньок кліщі розселяться по нових бруньках. Якщо на гілці таких бруньок багато, то зрізуйте й спалюйте всю гілку.

При відвідуванні саду контролюйте квітник, при необхідності захистіть його від набігів мишей (особливо ті ділянки, де посаджені цибулеві).

У будинку, якщо у вас уже з'явилися сходи перцю, томатів і баклажанів, не забувайте, що їхнє підживлення потрібно починати, як тільки розгорнуться сім'ядольні листочки і рослина перейде на кореневе живлення. Не чекайте коли з'явиться справжнє листя. Підживлення сполучайте з поливанням, тобто, поливайте рослини не водою, а слабким розчином спеціальних добрив для розсади. Наприклад, для розсади баклажанів і томатів найбільше підходить «Уніфлор-рост», а для перцю - «Уніфлор-бутон». Достатньо 1 чайної ложки на 5 л води. Варто запам'ятати, що ці розчини зберігаються необмежений час. Розсаду поливайте помірно. Ґрунт має бути злегка вологим, зайвий полив може привести до відмирання коренів через недолік кисню, до закисання ґрунту і появи дрібної плодової мушки-дрозофіли, що харчується рослинною гниллю. Але, якщо таке вже трапилося, то підсушіть ґрунт, не поливаючи рослини протягом 5  днів.

Перевірте також строк придатності наявних добрив (органічних і мінеральних) і засобів захисту рослин від шкідників, хвороб і бур'янів. Прострочені препарати викиньте, а замість них придбайте нові.


Джерело : domovyk.com

Дата публікації: 14.03.2019 | Перегляди. 558 | Коментарі. 0 | Категорія: Сад,город

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 119 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...