Нове життя Якщо не влаштовує – знімайтеся з обліку
:

Якщо не влаштовує – знімайтеся з обліку


Поділитися в соц.мережах.До редакції листом звернулася 79-річна пенсіонерка з Близнюків Людмила Григорівна Іщенко з проханням  розібратися в наступній ситуації.

Жінка користується платною соціальною допомогою вдома з 23 березня 2018 року.

Вона має доньку, яка живе у Валківському районі. Два рази на тиждень Людмилі Григорівні надаються соціальні послуги соцпрацівником Близнюківського терцентру Ганною Василівною Дудкою.

Роботою Г.Дудки пенсіонерка задоволена, бо це «доброчесний працівник, який виконує всі потрібні послуги вчасно». Все було б нормально, аби не додаткова хвороба, що вимагає поїздок до лікаря в Лозову, а навіть за відсутності підопічної терцентр вимагає оплатити послуги, які навіть не були надані.

«...Ніяких пропусків оплати для обслуговування в терцентрі не допускають, вимагають платити за тарифом та графіком. Відвідати родичів, лікарів, здати аналізи чи від’їхати за іншими потребами і не оплатити цей день – недопустимо. Уваги до літньої людини і її життєвих потреб ніяких. На моє звернення до завідувача відділення соцдопомоги вдома 16 березня 2020 року з проханням не брати з мене плату за день необслуговування - за 9 березня - 21 грн.60 коп, бо цей день вважається державним вихідним, я почула відповідь: «Платіть. Якщо не влаштовує – знімайтеся з обліку».
Не з протягнутою рукою жебрака, що стоїть коло церкви на паперті, я просила скасувати оплату за ненадані послуги, а з бажанням оплачувати ті послуги, які дійсно отримую», - пише пенсіонерка.

Слід додати, що дописувачка вже два роки справно оплачує послуги соцпрацівника і ця сума на місяць становить близько 173 грн. 

Прокоментувати звернення ми попросили директора Близнюківського територіального центру Наталію Олександрівну Дернову.

 - Відділення соціальної допомоги вдома надає послуги на платній та безоплатній основах. Людмила Григорівна Іщенко отримує соціальну допомогу на платній основі, бо належить до категорії громадян, які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Обслуговування таких громадян здійснюється за плату, відповідно до тарифів на платні соціальні послуги, які  встановлюються територіальним центром відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України №12 від 14.01.2004 року та № 268 від 09.04.2005 року «Про затвердження порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги», і затверджуються директором. 
Хочу зосередити увагу на тому, що тарифи ми призначаємо найнижчі, розуміючи, що наші підопічні мають низький рівень доходу. 

В разі потреби підопічного від’їхати та на деякий час залишити місце постійного проживання, за яким надається соціальна послуга, необхідно заздалегідь попередити соціального працівника, який надасть послугу в інший час.

В даному ж випадку, якщо по затвердженому графіку роботи день послуг припадає на державний вихідний, то він переноситься на інший робочий день. 
Звичайно, за можливу неввічливу відповідь завідувача відділення соцдопомоги вдома Близнюківського терцентру я приношу вибачення і запевняю, що таке більше не повториться.
Однак, хочу зазначити, що це перша скарга від наших підопічних, бо всі соціальні працівники нашого закладу не тільки добре підготовлені, а й психологічно виважені та чуйні люди. 

Втім, наголошую, оплачувати послуги соцпрацівника щомісячно ОБОВ’ЯЗКОВО, бо того вимагає договір про надання соціальних послуг (підписується власне кожним громадянином, який звертається за наданням соціальних послуг вдома) та законодавство (Наказ Міністерства соціальної політики України від 14.07. 2016 р).
Дата публікації: 24.03.2020 | Перегляди. 50 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 33 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 119 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...