Нове життя Як «зручно» відповідати на «не зручні» питання роботодавців
:

Як «зручно» відповідати на «не зручні» питання роботодавців


Поділитися в соц.мережах.Чому ви залишили ваше останнє місце роботи?

  • робота була тимчасовою, сезонною, по контракту;
  • підприємство перестало існувати або посада була скорочена;
  • заробітна плата була недостатня (інші причини);
  • Не треба говорити про конфлікт, навіть якщо він був, і звинувачувати свого колишнього керівника. Сформулюйте відповідь, наприклад, таким чином: через майбутню реорганізацію не впевнений, що можу бути корисний фірмі і далі; не можу повністю реалізувати свій потенціал; не маю можливості професійного зростання. 
Якщо співрозмовник знає, що у вас був конфлікт, не вдаючись до подробиць, поясніть, що це був унікальний випадок, пов’язаний з особливими обставинами, і підкресліть усе позитивне, що було на попередній роботі: набутий досвід, навички тощо.

Чому ви хочете працювати саме тут? Чому ви обрали таку роботу (підприємство, організацію)?

  • позитивна репутація, якою компанія славиться як роботодавець;
  • організація, яка має хороші перспективи;
  • підприємство займається справою, в якій ви зацікавлені особливо та робота виглядає ідеальною для вас.

На яку заробітну плату ви розраховуєте?

  • з’ясуйте у роботодавця, скільки вам можуть запропонувати;
  • якщо ви все-таки змушені назвати цифру: «Середній рівень заробітної плати фахівців мого рівня становить від ХХХ грн. до ХХХ грн., мене влаштує ХХХ грн. (називайте верхню і нижню межі очікуваної суми)»;
  • «ваша компанія має репутацію справедливої, тому я впевнений, що заробітна плата задовольнить мої потреби».

Чому ми повинні взяти саме вас?

Коротко перерахуйте ваші позитивні характеристики, навіть якщо вам доведеться повторити те, що ви вже говорили; переконайте людину, яка проводить співбесіду, що ви: працьовитий, надійний та заслуговуєте на довіру, спроможний виконувати всі вимоги по роботі та навіть більш того.

Які ваші сильні сторони?

Це ще одна можливість для вас відзначити всі свої позитивні риси, такі як: здібності, досвід, зацікавленість, ентузіазм, надійність, працездатність, уміння уживатися з людьми, гордість за добре виконану роботу. Розкажіть про якості, корисні для цієї роботи. Підтвердьте ці якості прикладами з вашого життя в роки навчання (для молодої людини, яка вперше шукає роботу) або роботи.

Які ваші слабкі сторони?

Це питання слід використовувати для підвищення ваших шансів. Найкраще назвати такий недолік, який був би логічним продовженням переваг. Наприклад, можна розповісти, що завжди було складно виступати перед певною кількістю людей. Для цього ви відвідали тренінг і ця проблема відпала. Хоча все ж таки виступати перед людьми не приносить вам задоволення, але ви готові і можете це робити, у разі потреби.

Ким Ви себе бачите через 5 років?

Відповідь на це питання, дає можливість роботодавцеві оцінити, як довго ви плануєте пропрацювати в його організації, які ваші амбіції, цілі тощо. Ви можете сказати, що бачите себе, якщо плануєте, керівником підрозділу, або успішним фахівцем в цьому напрямі, оскільки набули нового досвіду тощо.

Чи не перешкоджає вашому особистому життю робота, пов’язана з роз’їздами і ненормованим робочим днем?

Реально оцініть свої можливості. Якщо ви заздалегідь знаєте, що не зможете затримуватися після формально визначеного робочого часу – краще не обманювати ні себе, ні роботодавця.

Якщо вас візьмуть на роботу, якими будуть ваші перші кроки?

Слід показати свою готовність швидко включитися у робочий процес. Остерігайтеся також пропонувати радикальні зміни, якщо ви достеменно не ознайомлені із наявною ситуацією.

Які ваші найбільші досягнення?

Складіть список своїх найбільших досягнень за останні п’ять років. Наведіть, приклади, щоб оцінити ступінь вашого успіху.

Яким, на вашу думку, повинен бути керівник?

Насправді у вас хочуть з’ясувати, чи схильні ви до конфліктів з керівництвом. Ідеальною відповіддю буде: компетентний, сильний лідер, у якого можна повчитися; який дасть шанс випробувати власні сили, буде наставляти, сприяти професійному та кар’єрному розвитку.

Розкажіть про себе.

Не повторюйте інформацію з резюме! Почніть з своїх досягнень на попередній роботі, або розкажіть ситуації, з якими ви вдало впоралися тощо. За допомогою цього запитання можна багато дізнатися про кандидата на вакансію, зокрема про його пріоритети в житті.

Які ваші найбільші досягнення?

Складіть список своїх успіхів за останні роки. Якщо ви не можете похвалитися «зверх» досягненнями, то можна розповісти про те, що на попередньому місці ви оволоділи новими навичками, успішно виконували доручення (бажано вказати конкретні позиції).

Як довго плануєте працювати у нашій організації?

Відповісти можна так: «Щоб відповісти на це запитання, я повинен попрацювати деякий час і зрозуміти, чи подобається мені колектив, яка атмосфера у колективі; чи цікавими будуть завдання, які я буду виконувати. Якщо мені все сподобається, то і наша співпраця буде тривалою і взаємовигідною».

Чи є у вас питання до мене?

Ніколи не говоріть, що у вас більше немає запитань! Можна запитати про особливості майбутньої роботи, про те, чи планується розширення, розвиток підприємства, про те, що очікує фірма від кандидата на цю посаду, чому звільнилася людина, яка займала цю посаду до вас, про тривалість випробувального терміну, або уточніть те, що залишилося незрозумілим після попередньої бесіди. Якщо у вас немає питань – роботодавець може подумати, що ви несерйозно ставитесь до працевлаштування. Обов’язково підготуйте свої питання до роботодавця. Це питання може бути проявом ввічливості або сигналом закінчення спілкування.

За більш детальною інформацією звертайтеся до фахівців відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського МРЦЗ за адресою: смт. Близнюки, вул.Свободи, 24, тел.(05754) 5-21-72, (05754) 5-21-89.
Дата публікації: 20.01.2020 | Перегляди. 214 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 119 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...