Нове життя Як отримати дублікат документа про вищу освіту
:

Як отримати дублікат документа про вищу освіту


Поділитися в соц.мережах.- Що робити, якщо втрачено документ про здобуття вищої освіти? -
запитує житель смт.Близнюки громадянин М.

- Щоб отримати дублікат документа про вищу освіту та/або додатка до нього, треба подати письмову заву до вишу, який видав документ. Це можна зробити особисто або через уповноваженого представника.

Якщо заклад, де ви навчалися, реорганізували, то звернутися треба до його правонаступника. Йдеться про випадки приєднання, злиття чи ліквідації закладу вищої освіти (ЗВО).Якщо немає правонаступника або ЗВО не здійснює освітню діяльність (анульовано ліцензію, не було переміщено з непідконтрольної території), то заяву треба подавати до Міністерства освіти та науки за адресою: 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 10 або на скриньку ez@mon.gov.ua. Міністерство визначить заклад, який видасть дублікат. Інформація в дублікаті відтворюється на основі тих даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО). Інформація про документи почала вноситися ЗВО в базу з 2000 року.

У заяві  слід зазначити: прізвище, ім’я, по-батькові, дату народження; серію та номер документа, що посвідчує особу і громадянство; місце проживання, телефон; найменування ЗВО та дату його закінчення; назву документа, дублікат якого замовляється; причину замовлення дубліката; інші відомості, які вважаєте важливими; згоду на обробку персональних даних.

 Якщо інформації про факт видачі диплома немає в ЄДЕБО, то вищий навчальний заклад може використати для підтвердження цього копії документа, а також архівну довідку про навчання та виписку з журналу видачі документів про вищу освіту чи акт знищення первинного документа про вищу освіту.
Якщо інформації про факт видачі диплома немає в ЄДЕБО, а також недоступні архіви ЗВО, то можна: звернутися до суду – щодо встановлення юридичного факту здобуття відповідного ступеня чи рівня вищої освіти; підтвердити отримання диплома офіційним листом відповідного компетентного органу, у якому підтверджено факт проставлення штампа «Apostille» МОН України або вчинення консульської легалізації.

Відтак, необхідно подати заяву до МОН для визначення закладу, який видасть дублікат. До заяви треба додати копію рішення суду чи офіційного листа щодо підтвердження апостилю.

Якщо необхідно відновити диплом, отриманий на непідконтрольній Україні території  Криму чи Донбасу до 2000 року, то процедура є такою ж, як описано вище. Якщо ж йдеться про виготовлення дубліката документа, виданого з 2000-го до 2014 року і внесеного в ЄДЕБО, то:

- здобувачам з Криму – треба звернутися з письмовою заявою до МОН для визначення закладу, що видасть дублікат;
- здобувачам з Донбасу – звернутися з письмовою заявою до правонаступника або ЗВО, переміщеного з непідконтрольної території. В іншому разі – подати письмову заяву до МОН для визначення закладу, що видасть дублікат.

В разі  необхідних додаткових роз’яснень або виникнення інших питань, ви можете звернутись до відділу «Близнюківське бюро правової допомоги» Первомайського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: вул. Свободи, буд.26, смт. Близнюки, Харківської області, тел. (05754) 5-17-19 або за номером гарячої лінії: 0-800-213-103 (дзвінки безкоштовні).

Відповідь надала Людмила ТИЩЕНКО, начальник бюро правової допомоги
Дата публікації: 20.04.2020 | Перегляди. 45 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 119 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...