Нове життя Соціальний захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи
:

Соціальний захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи


Поділитися в соц.мережах.Щорічно 26 квітня ми відзначаємо сумну дату в новітній українській історії – роковини аварії на Чорнобильській атомній станції. Вибух на ЧАЕС не тільки став сумною віхою в історії використання «мирного атому», розвіявши міф про безпечність атомної енергетики, але й зруйнував життя та здоров’я, душевний мир та соціальний спокій багатьох людей як в Україні, так і поза її межами.

Серед тих, хто став на шляху катастрофи, пов’язаної зі страшною силою атомної енергії, було чимало мешканців Близнюківського району. Сьогодні тих відважних  людей, які сміливими і рішучими діями притамували незбориму енергію розбурханого атому, ми називаємо ліквідаторами. Адже саме вони ліквідували непередбачені за обсягом наслідки аварії в перші години та дні, набагато зменшивши 
небезпечність впливу радіоактивних викидів.

Багато з них, на жаль, передчасно пішли з життя, практично всі хворіють і потребують належного соціального та медичного забезпечення. 

На сьогоднішній день у Близнюківському районі мешкає 209 громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, з них учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 88 чоловік, потерпілих  - 65, потерпілих дітей – 40, дружин померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 16.

Всі вони перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення Близнюківської районної державної адміністрації та користуються пільгами відповідно до чинного законодавства. В 2019 році з державного бюджету на виконання програми по соціальному захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виділено 336,2 тис. грн., на 2020 рік передбачено кошти в сумі  236,1 тис. грн.

На проведення санаторно-курортного лікування постраждалих громадян в 2019 році з державного бюджету було виділено 109,5 тис. грн., що дало змогу забезпечити санаторно-курортним лікуванням 15 постраждалих громадян., на 2020 рік виділено – 99,0 тис. грн.

З обласного бюджету в 2019 році для санаторно-курортного лікування постраждалих громадян було виділено 113,7 тис. грн., на 2020 рік - 121,7 тис. грн. Санаторно-курортним  лікуванням в 2019 році забезпечено 13 постраждалих громадян, в тому числі 2 потерпілих дітей. 

Для реалізації програми «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в 2019 році з обласного бюджету виділено 108,3 тис. грн., з них на придбання ліків за пільговими рецептами лікарів – 97,5 тис. грн., на зубне протезування – 10,8 тис. грн. На  2020  рік в обласному бюджеті передбачено кошти на медичне обслуговування громадян в сумі 114 тис. грн., з них на придбання ліків за пільговими рецептами лікарів – 102,6 тис. грн., на зубне протезування – 11,4 тис. грн       
            
До роковин Чорнобильської катастрофи щорічно з обласного бюджету надається матеріальна допомога інвалідам 1 групи та дружинам померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

З районного бюджету в 2019 році на лікування була надана матеріальна допомога двом постраждалим громадянам на загальну суму 2,5 тис. грн., в 2020 році надано допомогу одній особі на загальну суму 1,0 тис. грн..  
Вирішення соціально-побутових проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, знаходиться на постійному контролі органів влади та громадської організації «Союз Чорнобиль України», яку багато років очолює Валентина Подушко. Завдяки її самовідданості, наполегливості та співпраці  з органами влади багато питань чорнобильців вирішуються оперативно та позитивно. 

Низький уклін вам, ліквідатори, за ваш подвиг та мужність. Нехай у ваших родинах панує мир та злагода, а Господь пошле вам сили та здоров’я. 

Надія Тимощук, начальник управління соціального захисту населення Близнюківської районної державної адміністрації       
Дата публікації: 28.04.2020 | Перегляди. 35 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 118 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...