Нове життя Розiрвання шлюбу в ДРАЦС
:

Розiрвання шлюбу в ДРАЦС


Поділитися в соц.мережах.Я перебуваю у шлюбі. На сьогоднішній день ми з чоловіком маємо намір шлюб розірвати, оскільки сімейне життя не склалося. У нас є спільні діти, але вони вже повнолітні. Як мені розірвати шлюб?

Шлюб можна розірвати за спільною заявою подружжя, звернувшись до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану (далі ДРАЦС) за місцем проживання подружжя або одного з них.

Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору. Якщо один із сім’ї через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу,  нотаріально засвідчену або прирівняну до неї заяву від його імені може подати інший. Перелік необхідних документів: заява про розірвання шлюбу; свідоцтво про шлюб; паспорти.

Строк розгляду заяви: орган ДРАЦСу складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана, та видає свідоцтво про розірвання шлюбу.

У разі розірвання шлюбу органом ДРАЦСу шлюб припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу.

У разі, якщо подружжя через поважну причину не може з’явитися до органу ДРАЦС для державної реєстрації розірвання шлюбу у встановлений для них день, строк такої реєстрації на письмове прохання пари може бути перенесений на інший день. При цьому строк перенесення державної реєстрації розірвання шлюбу не може перевищувати одного року з дня подання заяви (абзац перший частини четвертої статті 15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

Якщо подружжя не з’явилося для проведення державної реєстрації розірвання шлюбу і не повідомило про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви - заява втрачає чинність. 
Якщо один з подружжя через поважну причину не може з’явитися для державної реєстрації розірвання шлюбу - він може під час подачі заяви про реєстрацію розірвання шлюбу або впродовж місяця письмово повідомити орган ДРАЦС про згоду реєстрації розірвання шлюбу за його відсутності та зазначити місцезнаходження органу ДРАЦС, до якого слід надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу.

У разі надсилання письмового повідомлення підпис на ньому того з подружжя, який не може з’явитися, повинен бути нотаріально засвідчений.

Той із подружжя, хто бажає відновити своє дошлюбне прізвище, повинен письмово заявити про це у відділі ДРАЦС під час державної реєстрації розірвання шлюбу.

За реєстрацію розірвання шлюбу справляється державне мито у розмірі: за взаємною згодою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей → 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, за станом на сьогоднішній день –    це 8 грн. 50 коп.


Людмила ТИЩЕНКО, начальник  
Близнюківського бюро правової допомоги

Дата публікації: 01.02.2021 | Перегляди. 165 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

24.02.2021 | Перегляди. 1850 | Категорiя: Право знати
Декларування 2021: Хто повинен задекларувати доходи, отримані в 2020 році
24.02.2021 | Перегляди. 1852 | Категорiя: Право знати


Місцеві бюджети Харківщини отримали 155,5 млн грн плати за землю

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що за січень 2021 року до  місцевих бюджетів  надійшло 155,5 млн грн земельного податку та орендної плати. Вказана сума перевищила надходження за січень ...ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 2085 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 2092 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...