Нове життя Питання у земельній сфері
:

Питання у земельній сфері


Поділитися в соц.мережах.ЧИ МОЖНА ПРОДАТИ ЧАСТИНУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ?

Земельна ділянка має три ключові характеристики, які відрізняють її від інших земельних ділянок - це кадастровий номер, площа та адреса. Самостійно їх змінювати не можна. Проте є можливість здійснити поділ однієї ділянки на декілька.

ЯК ПРОДАТИ ЧАСТИНУ ДІЛЯНКИ, ЯКЩО ЇЇ УСПАДКУВАЛИ КІЛЬКА ЛЮДЕЙ?

У кожного спадкоємця є певна частка у праві власності на успадковану земельну ділянку. Кожен спадкоємець може продати свою частку, але інший спадкоємець має переважне право на її придбання. 
Щоб продати земельну ділянку іншій особі, вона має запропонувати більш високу ціну за земельну ділянку.

ЯК ЗНАЙТИ ПОКУПЦЯ НА ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ?

Продати ділянку можна громадянину України або юридичній особі (підприємству, компанії), яка зареєстрована в Україні. Для пошуку покупця можна використовувати будь-який зручний спосіб. Наприклад, дати оголошення про продаж у засобах масової інформації. Також можна запропонувати придбати тим громадянам або юридичним особам, які вже господарюють у населеному пункті, де знаходиться пай. Контакти цих осіб можна отримати у відповідних департаментах агропромислового розвитку.

ЯКИМ БУДЕ РОЗМІР ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ, КОЛИ БУДЕ ВІДКРИТО РИНОК ЗЕМЛІ?

Розмір орендної плати визначається відповідно до домовленості сторін договору оренди. Але, за прогнозами, скасування мораторію на продаж землі залучить в агропромисловий сектор економіки нових суб’єктів господарювання, що призведе до збільшення конкуренції за земельні ресурси. А це, в свою чергу, призведе до збільшення ставок орендної плати для власників земель сільськогосподарського призначення.

ЯКИМ БУДЕ АЛГОРИТМ ДІЙ ЩОДО РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ?

Припинення договору оренди шляхом його розірвання можливе за двосторонньою домовленістю або за рішенням суду. Для реалізації останнього варіанту потрібні підстави - порушення орендарем умов договору, наприклад, систематичне порушення термінів оплати орендної плати або використання не за цільовим призначенням.

ЧИ ЗМОЖУ Я РОЗІРВАТИ ДОГОВІР ЕМФІТЕВЗІСУ ТА ПРОДАТИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ?

За загальним правилом емфітевзис припиняється у разі:

• поєднання в одній особі власника земельної ділянки та землекористувача;
• спливу терміну, на який було надано право користування;
• викупу земельної ділянки у зв’язку із суспільною необхідністю;
• припинення емфітевзису за домовленістю сторін.

Існує можливість судового оскарження. Наприклад, подання позову про визнання недійсним договору емфітевзису. Але такий спосіб буде дієвим виключно за умови наявності підстав, які дозволяють стверджувати, що такий договір є недійсним. 


Джерело: газета «Урядовий кур’єр» 
Дата публікації: 17.12.2019 | Перегляди. 253 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 118 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...