Нове життя Право знати
:

Право знати


Поділитися в соц.мережах.Трудова книжка є основним документом для підтвердження страхового (трудового) стажу до 2004 року. Працівники Пенсійного фонду, перевіряючи трудову книжку, керуються інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства юстиції України і Міністерства соціального захисту від 29.07.1993 р. № 110.  Тож за яких саме обставин фахівці фонду можуть додатково перевіряти достовірність записів, зроблених у трудовій книжці, наводимо нижче.
  Коли неправильно написано ім’я, прізвище або дата народження; дати записано римськими цифрами; записи зроблено не за встановленим порядком; є виправлення в нумерації записів; коли між датою звільнення — великий проміжок часу; коли на записі про звільнення немає печатки або її відбиток  нечіткий, немає підпису; якщо записи виправлено або заклеєно, витерто. Отже, якщо записи у вашій трудовій книжці потребують додаткової перевірки, не варто панікувати. 

Дата публікації: 29.07.2019 | Перегляди. 559 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

Сплатити податок на нерухоме майно та плату за землю необхідно протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення. Якщо ж ви його не отримали або маєте питання щодо обрахованої суми податку – територіальні податкові інспекції запрошують вас для проведення звірки.
На нерухомість
Як повідомили в Головному управлінні ДФС у Харківській області, у 2019 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, громадяни сплачуватимуть за 2018 рік. Розрахунок податку проводиться, виходячи зі ставок, затверджених рішеннями місцевих рад (не більш ніж 1,5 %) до мінімальної заробітної плати на 1 січня 2018 року (3723 грн). Тобто максимальний розмір податку за 1 кв. м площі, яка оподатковується за 2018 рік, становить 55,85 грн (0,015 × 3723). 

Дата публікації: 28.07.2019 | Перегляди. 510 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

Відповідно до ст. 187 КЗпП України неповнолітні, тобто особи, що не досягли 18 років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх. Про це нагадує Управління Держпраці у Хмельницькій області.Вік, з якого допускається прийняття на роботу неповнолітніх, згідно із ст. 188 КЗпП України,  – 16 років. Але як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматись на роботу особи, які досягли 15 років.Для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, що досягли 14-річного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

Дата публікації: 25.07.2019 | Перегляди. 487 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

У Мінрегіоні розповіли, як це зробити
В Україні діє спрощена процедура оформлення документів та декларативний принцип отримання права на забудову.
Про початок будівництва необхідно просто повідомити відповідний місцевий структурний підрозділ з питань містобудування та архітектури, але спочатку слід отримати будівельний паспорт на майбутній будинок.
Оформлення будівельного паспорту не потребує отримання містобудівних умов та обмежень, а розроблення проекту будівництва здійснюється за бажанням.

Дата публікації: 25.07.2019 | Перегляди. 488 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

Доброго дня! Я – українка, але тривалий час мешкаю за кордоном. Щоб оформити дозвіл на проживання у цій країні, мені необхідно легалізувати деякі документи. Знайомі порадили звернутися до Мін’юсту. Розкажіть, будь ласка, як поставити апостиль на документах?
Марина Соломатіна
У  2002   році Україна приєдналася до Гаазької Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Ця Конвенція  поширюється  на офіційні  документи,  які були складені на території однієї з Договірних  держав  і  мають  бути  представлені на території іншої Договірної держави. Станом на 2018 рік вже 118 країн приєдналися до Гаазької Конвенції, з переліком яких можна ознайомитися  на офіційному вебсайті Міністерства закордонних справ:  https://mfa.gov.ua/ua.

Дата публікації: 24.07.2019 | Перегляди. 492 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

Загубив паспорт, а через місяць банк вимагає заплатити за кредитом. Шахраї полюють за паспортами-книжечками. Такий документ дуже просто підробити – він ніяк не захищений, а фотографію легко переклеїти. Цим і користуються шахраї. Вклеїв свої фото до паспорта, і отримав кредит.
Як «заблокувати» загублені документи
Якщо паспорт украли, потрібно писати заяву до поліції. Після цього людині видадуть виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань про викрадення паспорта. Ця довідка потрібна буде, щоб документ визнали недійсним.Заявити про крадіжку документа потрібно негайно. Державна міграційна служба повинна зафіксувати, що документ тепер недійсний. В іншому випадку ним можуть скористатися шахраї

Дата публікації: 22.07.2019 | Перегляди. 467 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

С Т О Р І Н К И: 1 ... «« ... 6 7 89 10 11

ВСЬОГО НОВИН: 62

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...