Нове життя Право знати
:

Право знати


Поділитися в соц.мережах.На запитання наших читачів стосовно декларування доходів відповідає заступник начальника-начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Лозівського управління Головного управління ДПС у Харківській області Алла Корєнєва - Алло Павлівно, хто зобов’язаний  декларувати свої доходи?- Із 1 січня 2020 року в Україні розпочалася кампанія декларування доходів. Громадяни, які у 2019 році отримали доходи, з яких не було сплачено податок на доходи фізичних осіб, зобов’язані  заповнити і подати до 1 травня 2020 року річну податкову декларацію до податкової за місцем своєї реєстрації. - За якою формою подається декларація?
 -  Нова форма податкової декларації затверджена наказом Мінфіну від 25 квітня 2019 року №177. 

Дата публікації: 24.02.2020 | Перегляди. 103 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

Часто запитують: Що потрібно робити та які виникають обов’язки, коли стаєш хрещеним?
На це запитання надаємо відповідь священника.
– Хрещений, або, як його ще називають, восприємник, – це людина, яка буквально приймає охрещену дитину з купелі на руки. Обов’язки хрещеного батька починаються вже з перших хвилин звершення таїнства, оскільки саме восприємник відповідає за того, кого збираються охрестити. За нього він проходить зрікання від сатани, за нього свідчить про вірність Православ’ю. Тобто буквально стає устами охрещуваного, якщо він сам за себе сказати не може.
Деякі хрещені батьки думають, що на цьому етапі їхні обов’язки закінчуються, а все, що потрібно 

Дата публікації: 22.02.2020 | Перегляди. 128 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

До редакції зателефонував Володимир із проханням ґрунтовно роз’яснити: чи можуть громадяни без будь-яких документів збирати у лісах мертві стовбури дерев, хмиз та використовувати їх на власні потреби?  - Чіткої відповіді на це запитання законодавство не містить. Проте системним аналізом лісового законодавства можна прийти до висновку, що ця діяльність є побічним лісокористуванням, що, в свою чергу, відноситься до спеціального користування (ст.67 ЛКУ) та здійснюється на умовах короткострокового тимчасового користування лісами (ст.18 ЛКУ). Тому для того, щоб збирати дерева, котрі лежать у лісі,  необхідно одержати спеціальний дозвіл - лісовий квиток (ст.69 ЛКУ). Обгрунтування такого висновку наступне: 

Дата публікації: 17.02.2020 | Перегляди. 149 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

Як уберегтися від неправомірних дій колекторівНав´язливі дзвінки, "листи щастя", погрози… Так професійні «вибивачі боргів» тероризують українців, які з різних причин не сплачують кредити або є поручителями. Тому не дивно, що у пересічних українців при слові «колектор» виникають не найприємніші асоціації. Хто ж такі колектори та чому українці воліють з ними не мати справ? Чи законна їх діяльність та як захиститися від протиправних дій «вибивачів боргів?»Хто такі колектори та які правові підстави їх діяльності
В Україні діяльність колекторів хоча й не заборонена, але водночас чітко не врегульована спеціальним законодавством. Це призводить до численних порушень прав та законних інтересів боржників і створює умови для діяльності так званих "чорних колекторів", які нерідко порушують закон.

Дата публікації: 12.02.2020 | Перегляди. 156 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

В мене – малолітній син, який проживає разом зі своєю матір’ю, моєю колишньою дружиною. Колишня дружина чинить мені перешкоди у спілкуванні з дитиною. Як мені вирішити дане питання?
Відповідь:Дане питання можливо вирішити декількома шляхами.Ст. 157 Сімейного кодексу України  батькам надано право укладати договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов'язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.Якщо батьки не можуть дійти згоди щодо участі одного з батьків, який проживає окремо, у вихованні дитини, порядок такої участі визначається органами опіки та піклування за участю батьків виходячи з інтересів дитини.

Дата публікації: 25.01.2020 | Перегляди. 242 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

В липні я звернулась до управління пенсійного фонду із заявою про перерахунок пенсії. Мені необхідно було подати архівні довідки про період роботи та заробітну плату у колгоспі. Я подала дані довідки, але там не були прийняті ці довідки в зв’язку з тим, що неправильно вказано моє ім’я. В перерахунку пенсії відмовлено. Як мені вирішити дану ситуацію?
- В даному випадку  необхідно звернутися із  заявою про встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів. Дана заява подається в порядку окремого провадження до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за місцем проживання.

Дата публікації: 24.01.2020 | Перегляди. 169 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

С Т О Р І Н К И: 1 2 34 5 6 7 ... »» ... 11

ВСЬОГО НОВИН: 62

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...