Нове життя Особливості працевлаштування неповнолітніх: роз’яснення Держпраці
:

Особливості працевлаштування неповнолітніх: роз’яснення Держпраці


Поділитися в соц.мережах.Державна служба України з питань праці роз’яснила умови працевлаштування та надання відпустки робітникам віком до 18 років. Про це повідомила прес-служба відомства.

Зазначається, що особи, які не досягли 18 років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх. У галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці неповнолітні користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Згідно зі ст. 188 КЗпП, влаштування на роботу осіб молодше 16 років не допускається. Однак за наявності згоди одного з батьків на роботу можуть прийматися неповнолітні, які досягли 15 років.
Також за законом неповнолітніх можуть залучати до роботи виключно у вільний від навчання час. Робота повинна бути легкою і не завдавати шкоди здоров'ю, а також не порушувати процесу навчання.

Порядок надання відпустки таким працівникам має свої особливості. Згідно з частиною другою ст. 75 КЗпП та частиною восьмою ст. 6 Закону «Про відпустки», особи віком до 18 років мають право на щорічну основну відпустку тривалістю 31 календарний день у зручний для них час.

Щорічні відпустки працівникам віком до 18 років повної тривалості у перший рік роботи надаються за їх заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації (ст. 195 КЗпП і ст. 10 Закону «Про відпустки»).

Отже, неповнолітнім  надається право на використання відпустки в зручний для них час. Однак це не означає, що неповнолітні мають право у будь-який час зажадати від власника надання відпустки. Право на використання відпустки у зручний час означає, що при складанні графіків надання відпусток власник і виборний орган первинної профспілкової організації зобов’язані запитати побажання працівника щодо часу надання йому відпустки та відобразити це у графіку відпусток. Конкретна дата початку відпустки повинна визначатися відповідно до ч. 5 ст. 79 КЗпП та ч. 10 ст. 10 Закону «Про відпустки», також неповнолітній працівник повинен бути письмово повідомлений власником про дату початку відпустки не пізніше як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Отже, неповнолітньому працівнику за перший рік роботи відпустка повинна бути надана за його заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві. При цьому надається відпустка повної тривалості, а не пропорційно відпрацьованому часу.

Також слід зазначити, що ненадання щорічної відпустки особам віком до 18 років протягом робочого року забороняється. Це означає, що заміна неповнолітнім всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається.


Джерело : sud.ua

Дата публікації: 14.08.2019 | Перегляди. 591 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

29 травня 2020 року  в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості завершено конкурс малюнків на тему: «Світ очима дітей», серед учнів закладів загальної середньої освіти  району та вихованців Близнюківського БДЮТ, присвячений   Міжнародному дню захисту дітей. 
01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

Наприкінці листопада 2019 року до відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського міськрайонного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся Ларін Сергій Анатолійович (на фото).Від початку звернення до служби зайнятості і до моменту працевлаштування безробітного супроводжував кар’єрний радник, який, після проведення первинного ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 37 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 130 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...