Нове життя Кампанія декларування доходів громадянами – у дії
:

Кампанія декларування доходів громадянами – у дії


Поділитися в соц.мережах.На запитання наших читачів стосовно декларування доходів відповідає заступник начальника-начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Лозівського управління Головного управління ДПС у Харківській області Алла Корєнєва 

- Алло Павлівно, хто зобов’язаний  декларувати свої доходи?

- Із 1 січня 2020 року в Україні розпочалася кампанія декларування доходів. Громадяни, які у 2019 році отримали доходи, з яких не було сплачено податок на доходи фізичних осіб, зобов’язані  заповнити і подати до 1 травня 2020 року річну податкову декларацію до податкової за місцем своєї реєстрації. 

- За якою формою подається декларація?

 -  Нова форма податкової декларації затверджена наказом Мінфіну від 25 квітня 2019 року №177. 
У новій формі декларації передбачено в окремому додатку Ф3 здійснення розрахунку суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку із використанням права на податкову знижку.

Зауважу, що декларація про майновий стан і доходи подається у період до 1 травня року, наступного за звітним. Для громадян, які зобов’язані задекларувати свої доходи, граничний термін подання декларації за 2019 звітний (податковий) рік – 30 квітня 2020 року. Для бажаючих скористатися правом на податкову знижку - термін подання декларації закінчується аж 31 грудня 2020 року.

 - Яким способом і ким має подаватися декларація?

- Податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором): особисто або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Звертаю увагу, що, у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

- Де можна ознайомитися з формою декларації до подання її до податкової?

- До речі, «Електронний кабінет платника» дозволяє громадянам, які заповнюють Декларацію про майновий стан і доходи, частково заповнити її автоматично - на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб, та відомостей про об’єкти нерухомого  чи рухомого майна.

Разом з тим, платники, які зареєстровані у Лозівському, Близнюківському та Первомайському районах, мають можливість отримати якісні послуги з заповнення декларації про майновий стан і доходи, ознайомитись з реквізитами для сплати податкових зобов’язань, а також подати декларацію про майновий стан і доходи за 2019 рік у Центрах обслуговування платників Лозівського управління Головного управління ДПС у Харківській області.

- Сплачено за навчання дитини через Приват 24, чи треба завіряти печаткою ще банку, щоб скористатися правом податкової знижки?

- Якщо сплату здійснено через банківський сервіс «Інтернет-банкінг» (Приват 24, Ощад 24 інші), то роздрукована електронна квитанція, яка містить обов’язкові реквізити електронного розрахункового документа, визначені п. 10.5 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 січня 2004 року №22, є підтвердним документом понесених платником податку витрат при реалізації ним права на податкову знижку, тому печаткою банку вона не завіряється.

  - Чи оподатковуватиметься  дохід від продажу квартири, яка була отримана у спадщину?

- Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Однак, умова щодо перебування такого майна у власності понад три роки не розповсюджується на майно, отримане платником у спадщину. Отже, дохід від продажу квартири, яку отримано у спадщину, навіть якщо квартира перебуває у власності менше трьох років, не оподатковуватиметься.

 - Чи декларують кошти, отримані з-за кордону?

- Обов’язково. Якщо джерело виплат будь-яких доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку. В цьому разі громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію. Дохід оподатковуватиметься податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Слід також врахувати, що сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

- Яку адресу потрібно зазначати у декларації, якщо було перейменовано назву вулиці?

- Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси. Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона стає на облік як платник податків в контролюючому органі. Місце проживання платника податків – один із обов’язкових реквізитів податкової декларації.

Платник податків повинен зазначити в податковій декларації актуальні дані про адресу місця проживання, за якою здійснюється листування з платником.

- Особам, які надають репетиторські послуги, слід задекларувати доходи не пізніше  1 травня 2020 року. Кого це стосується?

- Наданням репетиторських послуг займаються вчителі, викладачі та інші особи, які не зареєстровані як фізичні особи-підприємці, тому не сплачують податки. Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою-підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу). Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2019 рік викладачам-репетиторам слід подати до 01 травня 2020 року за місцем податкової адреси (реєстрації).  

- Чи необхідно у разі надання в оренду квартири реєструватись, як фізична особа - підприємець? Як оподатковуються доходи від надання фізичною особою майна в оренду?

- Відповідно до статей 319 та 320 ЦКУ, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності. Таким чином, надання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця як фізичної особи-підприємця, тобто, якщо здавали квартиру в оренду - не забудьте задекларувати дохід.

Отриманий у 2019 році дохід від надання в оренду квартири фізичній особі, незареєстрованій як самозайнята особа, необхідно оподаткувати податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором – 1,5 %.

 -  Розкажіть, будь ласка, скільки у 2019 році подано декларацій про майновий стан та доходи, якою є сума задекларованого доходу, скільки осіб подали декларацію на податкову знижку.

- Свій конституційний обов’язок щодо декларування доходів упродовж 2019 року виконали 13228 громадян по управлінню. Порівняно з 2018 роком кількість декларантів зросла на 46 осіб. Про отримані неоподатковані доходи заявили 6067 громадян. Правом на податкову знижку за цей період скористалися 888 осіб. Загальна сума самостійно нарахованих податкових зобов’язань склала 11,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 1,2 млн грн військового збору.

Найчастіше декларанти заявляли про отримання доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції, якщо розмір земельної ділянки (паю) перевищує 2 гектари. Цією категорією громадян подано 5663 декларації що на 132 декларації більше минулого року. Вони заявили про отримання 59,5 млн грн доходів.

Наприкінці хочу нагадати, що з січня 2020 року стартувала деклараційна кампанія. Відтак, громадяни, які у 2019 році отримували доходи, з яких податок не сплачувався, зобов’язані задекларувати їх до 30 квітня включно. 
Дата публікації: 24.02.2020 | Перегляди. 108 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

29 травня 2020 року  в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості завершено конкурс малюнків на тему: «Світ очима дітей», серед учнів закладів загальної середньої освіти  району та вихованців Близнюківського БДЮТ, присвячений   Міжнародному дню захисту дітей. 
01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

Наприкінці листопада 2019 року до відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського міськрайонного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся Ларін Сергій Анатолійович (на фото).Від початку звернення до служби зайнятості і до моменту працевлаштування безробітного супроводжував кар’єрний радник, який, після проведення первинного ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 37 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 130 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...