Нове життя Чи має право «дитина війни» на пільги за житлово-комунальні послуги?
:

Чи має право «дитина війни» на пільги за житлово-комунальні послуги?


Поділитися в соц.мережах.


 
Чи має право «дитина війни» на пільги за житлово-комунальні послуги?


- Так. Відповідно до ст.5 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», громадяни (дата народження до 02.09.1945 року) мають право на 25% знижку за житлово-комунальні послуги в межах встановлених норм споживання, та у разі, якщо середньомісячний дохід в 2019 році не перевищує 2690 грн. , і за умови, якщо пільговику не призначена житлова субсидія.

 Чому «дітям війни», починаючи з жовтня 2019 року немає нарахованих пільг за житлово-комунальні послуги?

- За станом на сьогоднішній день пільги пільговикам (в т.ч. «дітям війни») не скасовано, а змінено порядок нарахування та перерахування пільг. Так, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №373 від 17.04.2019 року, затверджено новий порядок надання та відшкодування пільг. Починаючи з жовтня 2019 року проводиться монетизація пільг у безготівковій та готівковій формі. В листопаді пільговики отримали квитанції за жовтень 2019 рік за комунальні послуги з повним розміром платежу – без урахування пільг. Сума пільги за жовтень 2019 року перерахована до АТ «Ощадбанк» та відображена в квитанції за листопад  2019 року.

Як здійснювати оплату комунальних послуг пільговикам, починаючи з листопада 2019? 


- Перерахування коштів Ощадбанком надавачам послуг здійснюється у наступній послідовності: газопостачання або електропостачання на опалення, водопостачання, водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком.  Тобто, АТ «Ощадбанк» здійснює перерахунок коштів не за пропорційним принципом (коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми пільги), а за пріоритетним принципом – коли спочатку проводиться оплата за газ, електроенергію і т. д.

Сума пільг в квитанції відображається в колонці СПЛАЧЕНО за умови, що по рахунку є заборгованість. Якщо по рахунку немає заборгованості або є переплата, сума невикористаної пільги залишається на наступний місяць на вашому обліковому записі в АТ «Ощадбанк».
 
За списанням пільгових коштів за вашим обліковим записом ви можете прослідкувати, зареєструвавшись на сайті Ощадбанку та відкривши особистий кабінет.

Якщо ви сплатили рахунки, не дочекавшись СМС від Ощадбанку, то на рахунках виникне переплата, яка буде відображена надавачем послуг у квитанціях наступних періодів.

Як здійснюється виплата пільг у готівковій формі?

- Зараз Мінсоцполітики працює з 38 уповноваженими банками. Для готівкової форми виплати пільговик може обрати будь-який з них, крім доставку пільги через Укрпошту. На сьогоднішній день, щоб отримувати пільги готівкою необхідно подати до управління соціального захисту населення заяву та довідку про рахунок з банківської установи. Виплата пільг у готівковій формі буде здійснюватись з наступного місяця після подачі заяви.

 Як новий механізм дозволяє заощадити частину коштів і залишити їх собі. Як це можливо? 

- Якщо у вас сума споживання послуг буде меншою, ніж нарахована сума пільги, то зекономлені кошти ви можете отримати лише після завершення опалювального періоду (орієнтовно з червня). Якщо ви маєте рахунок в Ощадбанку, то ці кошти автоматично будуть зараховані на нього. Якщо ви не маєте рахунку – то ви можете його відкрити з червня по грудень поточного року, і на нього будуть зараховані ці гроші. 

Відповіді надала головний спеціаліт УСЗН С.Подкопаєва  
Дата публікації: 24.12.2019 | Перегляди. 242 | Коментарі. 0 | Категорія: Право знати

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Україна увійшла у другий етап послаблення карантинних обмежень. З 25 травня дозволено поновити роботу дитячих садків із дотриманням низки санітарних вимог.  Рішення про відкриття дошкільних закладів кожна область має ухвалювати окремо, залежно від епідеміологічної ситуації.  Згідно із постановою уряду, до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, і в ...
25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...