Нове життя Селищний голова Геннадій Король проінформує наших читачів про реалії сьогодення.
:

Селищний голова Геннадій Король проінформує наших читачів про реалії сьогодення.


Поділитися в соц.мережах.Вже понад два тижні українці знаходяться на карантині, що вимагає від громадян певних дій, як-то дотримання особистої гігієни та маскового режиму, налагодження дистанційної роботи в управліннях, відділах та організаціях, якомога меншого перебування у людних місцях тощо.

Слід зазначити, що за цей час дійсно значно поменшало людей на вулицях, державні та фінансові установи працюють в онлайн режимі, магазини, окрім продуктових, тимчасово призупинили своє функціонування.

Так як саме у селищі Близнюки проживає найбільша кількість населення, розташовано центральні об’єкти соціальної сфери, то селищний голова Геннадій Король проінформує наших читачів про реалії сьогодення.

- Наразі достатньо інформації на каналах телебачення і в соціальних мережах стосовно профілактики коронавірусної інфекції, запобіганню захворювання та рекомендацій щодо роботи з громадянами дистанційно. Втім, я ще раз наголошу, що зараз кожен повинен розуміти небезпеку, яку може спричинити, не дотримуючись рекомендацій лікарів. То прошу без нагальної потреби не залишати власних помешкань.

- Геннадію Степановичу, то як же бути, коли треба купити необхідні продукти харчування?

- Знаєте, здається, що саме зараз час перевірити громаду на людяність та креативність, на вміння допомогти ближньому та використати свої знання на благо інших. Я про те, що завдяки технічному прогресу ми можемо дуже багато функцій робити дистанційно.

Однак, наші батьки – люди похилого віку, які до всього, входять в зону ризику інфікування, в більшості своїй не вміють користуватися  гаджетами. То їм треба допомогти, незважаючи на те рідна вам ця людина чи просто знайома. Місцеві підприємці організовують групи у вайбері для індивідуальних замовлень покупців. Написавши туди необхідні для придбання продукти, продавці сформують особисто Вам кошик та передадуть його через спеціальне віконце. Це не тільки зручна форма роботи, а й безпечна для здоров’я людей.

- Розкажіть про дезінфекцію тих приміщень, де є найбільша вірогідність скупчення людей.

- В перші дні карантину ми проводили дезінфекцію приміщень термо-механічним аерозольним генератором. В цей апарат можна заправляти будь-який дезінфікуючий засіб, то ми заливали речовини, які місять активний хлор, що вбиває хвороботворні мікроби. Під час дезінфекцій в приміщеннях не може бути людей, однак, вже за декілька годин  в оброблених розчином кімнатах можна працювати безпечно для здоров’я. Наразі тимчасово ми припинили робити ці заходи, бо й люди стали більш розважливі та обережні, використовуючи медичні маски та рукавички і не збираючись великими групами.

- Згідно із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», бізнес звільняється від сплати земельного податку, орендної плати за землю, податку на майно за нежитлову нерухомість за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року. Це значить, що до селищного бюджету не надходитимуть податки, необхідні для життєдіяльності селищної ради в цілому.
Які збитки очікуються?


- Прийняття цього Закону мало на меті забезпечити ефективні заходи нейтралізації негативних наслідків зниження економічної активності в країні та світі, що матимуть наслідком поширення коронавірусної інфекції COVID-19, але народними депутатами під час голосування не було враховано те, що звільнення від сплати за землю та на майно, навіть на короткий двомісячний термін, призведе до катастрофічного для громад зменшення надходжень до місцевих бюджетів.

Плата за землю та за нерухомість є місцевим податком, який формує власні доходи та складає 75% селищного бюджету. Прийняття Закону України №533-ІХ призвело до таких негативних наслідків для громади: зменшення дохідної частини селищного бюджету на 2020 рік на 20%, що становить 2,3 млн.грн.; припинення виконання заходів згідно з Програмою соціально-економічного розвитку селищної ради на 2016-2020 роки; під загрозою співфінансування участі в державних проєктах; припинення надання матеріальної допомоги на лікування та поховання до 01.06.2020 року; тимчасове відключення вуличного освітлення; припинення фінансової підтримки багатоквартирного житлового фонду селища; зменшення кількості працівників Близнюківського КП "Комунальник” та відділу обслуговування селищної ради.

З метою недопущення погіршення життя людей в смт. Близнюки, с.Садове та с.Батюшки та задля забезпечення надання комунальних послуг, а це вивезення твердих побутових відходів, водопостачання та водовідведення, благоустрою території, освітлення вулиць та внутрішньобудинкових територій тощо,
- Близнюківською селищною радою буде вжито всіх необхідних заходів, щоб працювати в звичному режимі. Ми провели зустріч з працівниками Близнюківського КП "Комунальник” та за згодою сторін прийняли рішення про надання відпусток без збереження заробітної плати частині працівників до 01.04.2020 року.

Ще частина працівників відділу обслуговування селищної ради в кількості семи осіб за згодою сторін до 01.04.2020 року перебувають у відпустці без збереження заробітної плати. Всіх працівників апарату селищної ради переведено на мінімальну заробітну плату, два працівники вимушено звільнено. Відповідно до ст.103 Бюджетного кодексу України,  надання державою податкових пільг, які зменшують доходи місцевих бюджетів, має супроводжуватися наданням додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію відповідних втрат. Сподіваюсь, що держава дотримається законодавчих зобов’язань.

Користуючись нагодою, звертаюся до всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території селищної ради, із закликом бути свідомими та дотримуватися вимог Закону щодо тимчасового припинення діяльності на час карантину! Не вигадуйте способи, як продовжити працювати та уникнути відповідальності за порушення, а подбайте, насамперед, про себе та своїх рідних!

- Які ще дії робить місцева влада, щоб, дотримуючись карантинного режиму та певних обмежень, люди таки могли отримувати необхідну допомогу?

- Зараз селищною радою організовано доставку медичних працівників із Лозової та спеціалістів Держпродспоживслужби з Панютиного. Вивчаємо можливість створення волонтерської доставки продуктів харчування. Готуємо списки одиноких людей,  щоб контролювати їхні потреби та за необхідності надавати допомогу. Разом із сільгосптоваровиробниками організували перевезення Олексія Бондаренка, якому вже успішно зробили операцію на серці в Києві.
Наприкінці зазначу, що ми вирішуємо питання по мірі їх надходження.
З глибокою повагою та запевненням у добрій волі дякую за порозуміння!

Записала
Ірина ВОРОНКІНА

Дата публікації: 01.04.2020 | Перегляди. 448 | Коментарі. 0 | Категорія: Новини селища

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Україна увійшла у другий етап послаблення карантинних обмежень. З 25 травня дозволено поновити роботу дитячих садків із дотриманням низки санітарних вимог.  Рішення про відкриття дошкільних закладів кожна область має ухвалювати окремо, залежно від епідеміологічної ситуації.  Згідно із постановою уряду, до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, і в ...
25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...