Нове життя Різдво в Україні та Польщі – з традиціями в майбутнє!
:

Різдво в Україні та Польщі – з традиціями в майбутнє!


Поділитися в соц.мережах.Цього року Фондом «Edukacja dla Demokracji» (Варшава, Польща) було схвалено заявку Близнюківського ліцею на участь в конкурсі з організації польсько-української шкільної співпраці та молодіжного обміну.

Впродовж місяця на онлайн семінарах 24 вчителя з України та Польщі намагались якнайкраще представити свою школу, знайти партнерів-однодумців, вивчали особливості побудови освітніх проєктів та можливі форми діяльності.У підсумку партнерами Близнюківського ліцею в проєкті «Різдво в Україні і Польщі – з традиціями в майбутнє!» стали гімназія з Маріуполя і школа Болеслава Кривоустого з Познані.

Проєкт передбачає офіційну участь семи учнів 7-А класу Близнюківського ліцею – це Задорожній Костянтин, Купрін Матвій, Кривонос Анастасія, Протасов Денис, Іваненко Руслан, Лукоцька Ольга, Бондаренко Поліна, а також трьох вчителів-менторів – це Ляпкало Євгенія Геннадіївна, Палагута Віра Володимирівна, Палагута Олександр Миколайович. Слід наголосити, що всі учні 7-А класу та вчителі трудового навчання і англійської мови - Рита Миколаївна Шаламова-Харченко та Ірина Петрівна Панасовська також радо допомагають учасникам.

В ході двотижневого онлайн заходу учасники будуть спілкуватися і працювати в змішаних польсько-українських групах; в ігровій формі презентувати традиції святкування Різдва в своєму регіоні; вивчати мовні основи країни-сусіда; вдосконалять навички володіння англійською мовою і цифровими технологіями.

Всебічному спілкуванню учасників проєкту сприятимуть заплановані онлайн заходи, конкурси та майстер-класи, виконання завдань і голосування на Facebook-сторінці проєкту, спільна робота над відео/фото матеріалами та Різдвяним журналом.

Ініціатором участі близнюківських школярів в конкурсі стала вчитель економіки та географії Євгенія Геннадіївна Ляпкало, яка захоплюється вивченням польської мови. Саме під час перебування на чергових курсах у молодого педагога і виникла ідея подати заявку на участь у вище зазначеному конкурсі. Поділившись ідеєю з директором ліцею та колегами і отримавши їхню підтримку, розпочала організаційну роботу. 

І ось, пройшовши нелегкий тривалий відбір, учні Близнюківського ліцею в проєкті.
«Сподіваюсь, що цей захід стане початком тривалого співробітництва між школами-учасницями і основою дружнього спілкування. Взагалі проєкт дає можливість реального обміну учнями, але карантинні обмеження через пандемію, що охопила весь світ, вносять свої корективи, -  розповідає Євгенія Ляпкало. - З початку грудня ми активно долучаємося до онлайн-спілкування, в ході якого, думаю, кожна зі сторін отримає якомога більше знань про різдвяні традиції сусідів. В підсумку ми створимо відеофільм, який з часом ввійде до великого Різдвяного журналу з фотографіями національних різдвяних страв, традиційних прикрас, вітальними листівками для партнерів, словничками тощо. Цей журнал вийде трьома мовами - українською, польською та англійською. Наразі я бачу, як ця ідея захопила і учнів, і вчителів, спостерігаю, з якою цікавістю вони готуються, щоб показати традиції рідної України, і вірю, що цей проєкт є тільки початком подальшої довготривалої міжнародної співпраці, необхідної для розширення кругозору як українських дітей, так і польських»
Від редакції: Послухати, що говорять про проєкт польські партнери, можна за посиланням https://goo.su/37VF 
(це уривок з новин, які транслюються на польському телебаченні)
Дата публікації: 27.11.2020 | Перегляди. 81 | Коментарі. 0 | Категорія: Новини селища

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

26.01.2021 | Перегляди. 86 | Категорiя: Новини громади

Щодня кипить робота в різних напрямках у Близнюківській селищній раді. То для інформування громадян започатковуємо колонку селищного голови, де щотижня Геннадій Король розповідатиме про те, що зроблено за цей період.- Одним із наболілих питань на Близнюківщині є неякісний стан автодоріг і низький рівень їх обслуговування відповідними службами. В Харкові я провів ...
26.01.2021 | Перегляди. 9 | Категорiя: Новини громади

Активно працюють члени виконавчого комітету Близнюківської селищної ради (зі складом можна ознайомитися на сайті селищної ради або в групі «Нове життя» у фейсбуці), і вже на першому засіданні було прийнято низку рішень, серед яких визначено вартість харчування вихованців закладів дошкільної освіти  та учнів пільгового контингенту закладів загальної середньої ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 196 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 213 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...