Нове життя Захворів - залишайся вдома
:

Захворів - залишайся вдома


Поділитися в соц.мережах.Враховуючи ситуацію стосовно поширення коронавірусу COVID-19 та введення карантину в закладах дошкільної та загальної середньої освіти на території Близнюківського району, ми попросили прокоментувати ситуацію, яка склался в нашому районі на сьогодні, генерального директора КНП «Близнюківський РЦПМД» Геннадія Павлюка.

- Чи є на території Близнюківщини випадки захворювання на COVID-19? 

Першочергово наголошу, що в нашому районі жодного випадку захворювання на коронавірус не зафіксовано.Однак, це не значить, що треба відмінити всі попереджувальні заходи. Навпаки, наразі ми повинні дбати про своє здоров’я навіть більше, ніж раніше, виконуючи всі рекомендації лікарів. І діяти треба негайно, на випередження небезпечної хвороби. 

Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець наголосив, що необхідно закривати заклади громадського харчування та ТРЦ, працювати мають лише аптеки та продуктові магазини, обмежено пересування всередині країни, запроваджено дистанційний режим роботи працівників,   переглянуто режим роботи громадського транспорту та обмежено дозволені збори людей у групах до 10 осіб. Втім, медичні заклади Близнюківського району працюють у штатному режимі.

- Незважаючи на потік інформації стосовно COVID-19 та його профілактики по телевізору та в соціальних мережах, розкажіть, будь ласка, нашим читачам як визначити коронавірус на початкових стадіях та чи є вже у наших медиків тести на це захворювання? 

- На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що й інші гострі вірусні захворювання. Визначити COVID-19 можуть тільки спеціальні тести, яких у нас ще немає. Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт. Небезпека нового штаму коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. То надважливим є вчасне діагностування, яке може зробити тільки лікар.

- Хто є групою ризику?

- Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом, вони більш схильні до розвитку важких захворювань. Також після фіксації випадків коронавірусу вразливою групою є медичні працівники.

- Як можна заразитися і як передається вірус?


- Коронавірус передається краплинним та контактним шляхами. Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (це максимум – 1,5-2 м). На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.д. Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальних шляхів хворого чи інфікованого. 

- Як довго вірус живе на поверхнях?

- За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом 3 годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

- Дайте, будь ласка,  рекомендації як убезпечити себе від зараження.

 -  Ретельно і часто мийте руки з милом (тривалість 20-40 секунд) чи обробляйте їх антисептиком (тривалість 30 секунд) – не треба ігнорувати цим в жодному разі. Привітання рукостисканням в громадських місцях під час епідемії бажано виключити, оскільки на руках мікробів не менше, ніж на слизових оболонках. При поверненні додому рекомендовано промивати ротову порожнину, ніс та глотку содовим розчином (або водою). Уникайте скупчення людей. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до свого сімейного лікаря.

- Чи треба використовувати захисні маски та наскільки вони вбережуть від зараження?

- Обов’язково треба використовувати захисну маску, якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить); 
з метою додаткового захисту, якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей. 
Щоб була з маски користь, вона має покривати ніс і рот; щільно прилягати до обличчя без відступів по краях. Також маску треба регулярно заміняти, щойно вона стала вологою (щочотири години); не чіпати зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком. 

- У разі виявлення симптомів зараження коронавірусом на прийом до сімейного лікаря потрібно йти особисто, чи можна викликати його додому або проконсультуватися в телефонному режимі?

- Без наявної гострої потреби приходити до закладів охорони здоров’я не рекомендується.
Отримувати консультації лікарів можна у телефонному режимі. Успішний досвід інших країн показав, що самоізоляція – найефективніший спосіб запобігання поширенню хвороби. Також прошу без наявної потреби максимально скоротити виїзди не тільки в інші регіони України, але й не пересуватися по території свого району. 
Та головне – не панікувати. Все буде добре!
 
Записала Ірина Воронкіна
Дата публікації: 24.03.2020 | Перегляди. 123 | Коментарі. 0 | Категорія: Новини району

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

29 травня 2020 року  в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості завершено конкурс малюнків на тему: «Світ очима дітей», серед учнів закладів загальної середньої освіти  району та вихованців Близнюківського БДЮТ, присвячений   Міжнародному дню захисту дітей. 
01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

Наприкінці листопада 2019 року до відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського міськрайонного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся Ларін Сергій Анатолійович (на фото).Від початку звернення до служби зайнятості і до моменту працевлаштування безробітного супроводжував кар’єрний радник, який, після проведення первинного ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 37 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 130 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...