Нове життя Треба зберегти надбання, залишене батьками
:

Треба зберегти надбання, залишене батьками


Поділитися в соц.мережах.Всього за 10 кілометрів від районного центру знаходиться територія Острівщинської сільської ради, громаду якої очолює Алла Іванівна Капран.

Саме вона й розповість нашим читачам про сьогодення своєї громади та про діяльність органу місцевого самоврядування.- До складу Острівщинської сільської ради входять чотири села.

Розкажіть, будь ласка, про кількість населення, яке там проживає? 

 - Наша сільська рада розташована надто близько до Близнюків, то, мабуть, це і є одним із чинників масової міграції людей, які не затримуються в селах надовго, намагаючись придбати житло у селищі. Всього у нас зареєстровано 538 осіб, найбільше людей живе в Острівщині – це 262 особи. Та цей факт недивний, бо в цьому селі зосереджено всі об’єкти соціальної сфери.

Серед інших 
населених пунктів лідирує по кількості населення Дуніне – 113 осіб,  100 людей проживають у Валер’янівці та 63 - у Серафимівці. Треба, мабуть, наголосити, що дуже багато моїх земляків від’їжджають на заробітки до Польщі та Чехії, а ми, на жаль, працевлаштувати нікого не можемо, бо маємо тільки соціальну інфраструктуру та й та вся оптимізована до мінімуму через малу кількість населення.

- То всі соціальні об’єкти знаходяться в Острівщині? 

- Так, більше того, майже всі вони сконцентровані в одній будівлі – у школі. З одного боку – це не тільки зручно людям, а й економно, але з іншого – сільська рада працює фактично тільки на вдосконалення та обслуговування одного закладу. Дуже хотілося б, щоб збільшилася кількість населення і село ожило, адже місця у нас мальовничі і орган місцевого самоврядування робить все від нього залежне, щоб життя селян було цікавішим та змістовнішим.

- Алло Іванівно, розкажіть, будь ласка, про заклади, які вже декілька років функціонують у будівлі школи.

- Наразі в закладі освіти навчається 48 учнів, то школа вже три роки є філією Близнюківського ліцею. Заклад очолює Вадим Миколайович Щиглов. Педагогічний колетив тут працює фаховий, дружний, цілеспрямований. Діти на навчання підвозяться не тільки з навколишніх сіл, а й з Близнюків, бо все-таки у малокомплектній школі є й свої плюси – це по-домашньому затишна атмосфера, індивідуальний підхід до кожного без винятку учня тощо. Сільська рада допомагає освітньому закладу у всьому, виділяючи кошти на ремонт приміщення та інші потреби. Також ми оплачуємо роботу шкільного гуртка «Мистецтво нашого народу», який веде Ніна Василівна Совєткіна. Дітям подобається там займатися, то ми, звичайно, ідемо назустріч бажанням наших земляків.
Враховуючи те, що школа у нас велика, двоповерхова, місця багато, то ми поступово сконцентрували тут й інші соціальні заклади.

У 2012 році було відкрито дитячий садочок разом з сільським клубом, пізніше перенесено бібліотеку-філію, а потім і фельдшерсько-акушерський пункт. Хочу наголосити, що кожен із об’єктів соцсфери має свій індивідуальний вхід.

Три роки поспіль ми беремо активну участь в обласному конкурсі міні-проєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє», то завдяки цьому мали змогу оновити будівлю. Так, протягом 2016-2017 років повністю замінили старі вікна, а це понад 60 штук, на нові енергозберігаючі, вигравши у конкурсі проєкти «Треба нам вікна й двері нові, щоб у комфорті рости дітворі» та «Сонечко ласкаве заглядає в клас, і радіє з нами – вікна нові в нас». У 2018 році проєкт «Школа наша як світлиця, а покрівля не годиться» розв’язав наболілу проблему з дахом будівлі. Також  був ще один проєкт, назва якого говорить сама за себе «Майданчик для дітей – спокій для батьків» - то тепер у наших малят яскравий ігровий майданчик, де вони із задоволенням проводять час на радість батькам. Загалом на співфінасування всіх чотирьох міні-проєктів із сільського бюджету витрачено 323 тис 800 грн.

Стосовно дошкільного навчального закладу, то його відвідують 12 діток. Очолює  ДНЗ Наталія Валеріївна Павлюк. Для дітей створено всі необхідні умови, а сільська рада  повністю оплачує продукти харчування, питну воду і підвіз дітей до закладу. Батьки повинні б платити 40% за харчування дітей, але всі вони мають довідки про малозабезпеченість, то по факту – фінансує всі витрати орган місцевого самоврядування.

У сільському клубі проводяться різноманітні культурно-масові заходи. Завідуюча закладом  Тетяна Семенівна Прислупська активна жінка, яка збирає навколо себе талановиту молодь, то кожен концерт приносить задоволення як учасникам, так і глядачам.

Постійно є читачі і у бібліотеці-філії (завідуюча Олена Василівна Бухвостова), в приміщенні якої затишно, красиво і є багато цікавого. 

Слід, мабуть, наголосити, що працівники дитячого садочка, клубу та бібліотеки знаходяться на утриманні сільської ради, тобто заробітна плата їм нараховується з сільського бюджету.
Як я вже казала, нещодавно вирішили розташувати у будівлі школи і фельдшерсько-акушерський пункт. На жаль, лікаря у нас немає, але на 0,25 ставки їздить з Близнюків надавати медичні послуги місцевому населенню фельдшер Олена Володимирівна Рахматулліна. Ми щиро вдячні медпрацівнику за її роботу, бо за потреби Олена Володимирівна приходить до пацієнтів і додому, щоб зробити ін’єкцію чи поставити крапельницю. 

- Цікаво, а які соціальні програми затверджено депутатським корпусом Острівщинської сільської ради?

-Наш депутатський корпус складається з дванадцяти депутатів, серед яких десять жінок. Кожен з депутатів відповідально ставиться до своїх обов’язків і при прийнятті рішень керується не тільки власними потребами, а й думками своїх виборців.

Головна програма нашої сільради – це «Збереження закладів соціально-культурної сфери», а цьогоріч затвердили також програму «Турбота». Все, що в наших силах, ми робимо. В межах кошторису надаємо також субвенції районному бюджету на потреби медицини та освіти, на пально-мастильні матеріали та запчастини для шкільних автобусів та інше. 

- Вже минуло майже три місяці з початку року нового. То що плануєте зробити цьогоріч?

- Незважаючи на невідворотнє об’єднання в ОТГ, ми плануємо у 2020 році зробити вуличне освітлення та привести до ладу цвинтарі. Хочу також додати, що нам пощастило із землекористувачами, які за потреби завжди підтримують громаду та допомагають у розв’язанні проблем, а така співпраця досить важлива для розвитку.
 
Наприкінці наголошу, що наша сільська рада завжди відкрита для місцевих жителів, а працівники органу місцевого самоврядування – це я, секретар Інна Валеріївна Пономар, бухгалтер Інна Володимирівна Бутко – за потреби виконують прохання людей похилого віку у райцентрі та  нікому не відмовляємо в оформленні документів тощо. 

Я дуже вдячна всім небайдужим жителям Острівщинської сільської ради, завдяки яким наші села живуть, бо хочеться зберегти те надбання, яке залишили нам наші батьки.

         


Записала 
Ірина ВОРОНКІНА

Дата публікації: 24.03.2020 | Перегляди. 42 | Коментарі. 0 | Категорія: Новини району

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 119 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...