Нове життя Розвивається тваринництво — є робота в селян
:

Розвивається тваринництво — є робота в селян


Поділитися в соц.мережах.Згідно із статистичними даними, у сільгосппідприємствах Близнюківського району, за станом на 01.01.2020 року, утримується 1286 голів великої рогатої худоби, в тому числі 648 корів, 1659 свиней та 347 овець.

Одним із сільгосппідприємств, де розвивається галузь тваринництва, є СТОВ «Лан».

На території господарства функціонують дві молочно-товарні ферми (далі МТФ) та одна свиноферма. То на МТФ № 1 утримується 238 голів великої рогатої худоби, а дійне стадо налічує 117 корів.  Обслуговують худобу відповідальні та працьовиті люди - завфермою Юрій Розумний, доярки Світлана Іщенко, Наталя Зубченко, Оксана Зубченко-Парфілко, Катерина Зубченко, Ірина Кобець, підмінна доярка Вікторія Спиця, скотники Юрій Горбатков і Віталій Ткач та два сторожі - Сергій Спиця і Олег Валько.
 
Молочно-товарну ферму № 2 можна назвати експериментальною, бо саме тут цілеспрямовано займаються штучним заплідненням, адже планують з часом повністю оновити дійну череду. Зараз у «Лані» знаходяться корови породи червона степова, але хочуть розвести корів породи українська червоно-ряба молочна. 

Штучним заплідненням телиць займається технік Наталя Басанець, яка також очолює колектив цієї ферми, де  працюють доярки - Алла Мороз, Світлана Шугаєва, Тамара Кушнір, Тетяна Гайфер. 
«У нас на фермі утримується 155 корів та 5 коней. Колектив дружний, досить молодий, всі підтримують один одного, бо робота у нас важка, без взаємозаміни ніяк, - розповідає Наталя Басанець. – Наразі головним напрямком діяльності є оновлення дійного стада, то й займаємося  штучним осіменінням корів. За порадою головного ветеринарного лікаря Близнюківського району Андрія Фурмана у 2019 році почали працювати з Полтавським племінним заводом, де отримуємо спермодози від бика на ім’я Кремінь.  Як результат - розтелилося 52 корови, і з цього приплоду ми відібрали 18 теличок. Однак, попереду ще довгий процес, бо плануємо вибрати та вигодувати щонайменше 50 майбутніх високоудійних корівок».
Працівники свиноферми доглядають 120 свиней та ще телят, яким вже більше  20 днів, відібраних для майбутнього дійного стада. Завфермою тут працює молодий спеціаліст Тетяна Суддя – вона і свинарка, і телятниця. Допомагає Тетяні в роботі Галина Гуц, а сторожує на свинофермі Олександр Комісаренко. Прямого розподілу обов’язків між цими людьми немає, бо мета у них одна – нагодувати худобу, слідкувати за її здоров’ям, правильним раціоном харчування та належним порядком. 
Постійний контроль за роботою тваринників, надоями та приростом ведуть засновник СТОВ Анатолій Калашник, директор Станіслав Іщенко, головний зоотехнік Ірина Калашник, ветеринарний лікар господарства Олександр Білошапка та завідуючий Добровільською ветеринарною дільницею ветмедицини Віталій Редін.

Головний зоотехнік розповідає: 
«У минулому році керівництво СТОВ «Лан» приділило значну увагу розвитку тваринництва і надалі продовжує втілювати заплановане в життя. Так, на МТФ №1 замінили старі вікна на  металопластикові склопакети, а це, погодьтеся, неабияке збереження тепла. Також в літні табори обох ферм придбали два молокопроводи та чотири охолоджувачі. Для належного обслуговування та полегшення праці тваринників на кожній фермі  пробурили та облаштували свердловини та підвели воду до приміщень. 
Відгодівлю великої рогатої худоби і свиней здійснюємо дотримуючись певного раціону харчування. Для цього на полях сільськогосподарського підприємства сіють кукурудзу, еспарцет, однолітні трави. Також господарство заготовляє сіно, дерть, солому тощо. Розвозити корми для худоби допомагають трактористи Ігор Сподаренко та Віталій Бакай.
Я працюю зоотехніком вже 15 років, то чудово знаю, наскільки важка робота у доярок. Зрозуміти важливість цієї професії людині, далекій від тваринництва, мабуть, неможливо. Щодня, незважаючи на погодні умови, стан здоров’я чи сімейні проблеми, доярка повинна провести триразове доїння близько сорока корів.  Щоб так жити день у день без вихідних і святкових днів, має бути неабияка відповідальність, працьовитість та й любов до тварин, біля яких пораєшся. Адже, повірте, корова чужим і злим рукам молока не віддасть. 
Дбаючи про працівників, за потреби виписуємо зерно, м’ясо, поросят і телят. Також  за можливості організовуємо дозвілля. Наприклад, цьогоріч на Різдвяні свята Анатолій Федорович Калашник зробив для всіх тваринників подарунок, запросивши протоієрея Свято-Іллінського храму отця Олексія, який завітав на ферми з матушкою та дівчатками із церковного хору.

То було справжнє свято для нас, адже почути проповідь та насолодитися  чарівним співом  хористок нам вдається дуже рідко. Продовженням приємних сюрпризів від керівництва стала поїздка бажаючих до Близнюків. За кошти підприємства  ми побували на святковій службі у Свято-Іллінському храмі на Водохреща». 
Звичайно, не тільки постійною працею живе досить великий колектив тваринників СТОВ «Лан». У кожного є родина, власні турботи та й час на відпочинок, який ці щирі люди з відкритою душею найчастіше проводять в колі сім’ї та друзів.

Наприкінці хотілося  б наголосити, що галузь тваринництва, незважаючи на окремі проблемні аспекти цінового та економічного характеру, продовжує відігравати важливе значення у розвитку вітчизняного аграрного сектору, зберігаючи вагому частку виробництва валової продукції сільського господарства.

Тваринництво дає сировину для харчової і легкої промисловості, а також для виробництва ряду лікувальних препаратів, має тісні зв’язки із землеробством, якому воно постачає органічні добрива. То якою б збитковою цю галузь не називали, - тваринництво в Україні повинно розвиватися. За словами експертів, одна з причин, що призводять до скорочення поголів’я корів в Україні - це непродумана і неправильна система дотацій для товаровиробників, низький експортний потенціал підприємств з переробки молока, а також низька купівельна спроможність населення.  Втім, низький уклін тим людям, які утримують тварин, і тим  підприємствам, які розвивають галузь, що є невід’ємною частиною сільського господарства в цілому.

     Ірина ВОРОНКІНА
Дата публікації: 28.01.2020 | Перегляди. 238 | Коментарі. 0 | Категорія: Новини району

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

29 травня 2020 року  в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості завершено конкурс малюнків на тему: «Світ очима дітей», серед учнів закладів загальної середньої освіти  району та вихованців Близнюківського БДЮТ, присвячений   Міжнародному дню захисту дітей. 
01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

Наприкінці листопада 2019 року до відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського міськрайонного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся Ларін Сергій Анатолійович (на фото).Від початку звернення до служби зайнятості і до моменту працевлаштування безробітного супроводжував кар’єрний радник, який, після проведення первинного ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 37 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 130 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...