Нове життя Майбутнє села залежить від людей,які в ньому живуть
:

Майбутнє села залежить від людей,які в ньому живуть


Поділитися в соц.мережах.За 35 кілометрів від районного центру розташована найвіддаленіша сільська рада Близнюківщини – Вишнева. До її складу входить всього два села – власне Вишневе, в якому наразі фактично проживає 241 особа, та село Далеке, де живе 79 осіб.

Географічно Далеке розташоване на межі Харківської та Дніпропетровської областей. Віддаленість від Близнюків, погані дороги, а відповідно неякісне автобусне сполучення – зробили свою недобру справу. Нині, колись найбільш людні села Близнюківського району, поступово залишаються порожніми.Цю сільську раду очолює з 2006 року Юрій Анатолійович Борисовський. Саме з ним піде розмова про будні місцевого самоврядування. 

- Юріє Анатолійовичу, які об’єкти соціальної сфери функціонують на території Вишневої сільської ради?
- Всі соціальні об’єкти - це дошкільний навчальний заклад, фельдшерський пункт, сільський клуб, бібліотека та поштове відділення - розташовані у селі Вишневому, тут працює і сільська рада. Ще три роки тому був фельдшерсько-акушерський пункт і в Далекому, але з часу, коли фельдшер пішла у декретну відпустку, так ніхто і не захотів йти працювати у дійсно далеке село. У 2017 році через малу кількість учнів припинила свою роботу місцева школа. Нашій громаді не вдалося її відстояти, а принцип: немає школи – немає села, поступово втілює свою нищівну дію в життя. Людей стає все менше, молодь виїжджає на навчання і не повертається в рідне село, хоча разом з депутатським корпусом ми робимо все від нас залежне, щоб сільська рада існувала.

- У Далекому та Вишневому налічується 33 дитини шкільного віку. Де отримують вони освіту та завдяки чому функціонує дитячий садок?

- Школярі на  навчання підвозяться до Криштопівського ліцею. Протягом минулого року на харчування учнів використано з сільського бюджету 37 410 грн., для організації підвозу дітей до місця навчання на пально-мастильні матеріали виділено 143 860 грн., на 25 000 грн. придбано запасних частин для шкільного автобуса, 3 360 грн. витрачено на оздоровлення дітей в пришкільному таборі. Також в 2019 році ми виділили субвенцію  в сумі 18 240 грн. на придбання системи очистки води для КЗ «Криштопівський ліцей».

А для того, щоб наші юні спортсмени-гирьовики брали участь у змаганнях обласного  та районного рівнів, з сільського бюджету виділялися кошти на пально-мастильні матеріали. Також ми фінансуємо роботу спортивного гуртка «Гирьовий спорт», яким керує тренер-ентузіаст Володимир Петрович Фурман.

 Стосовно дошкільного навчального закладу, де виховуються 13 малят, то він працює в будівлі колишньої школи. Для розвитку дитсадківців є всі необхідні умови: затишні ігрова та спальня, простора кімната, де проходять заняття малюків, їдальня, де смачно годують, внутрішні туалети, а на подвір’ї облаштовано яскравий ігровий майданчик.  Сільська рада за власні кошти робить ремонт у цьому закладі, купує іграшки, розвиваючі матеріали та завжди готує подарунки до свят.  Та ми всім дітям до 18-ти років, які зареєстровані та проживають на території Вишневої сільської ради, закуповуємо подарунки до новорічних свят. Не залишаються без уваги і першокласники, у цьому навчальному році на їхнє прохання ми купили крісла-груші. 

- Щороку у Вишневому відзначають День села, проводять інші  культурно-розважальні заходи, до підготовки яких залучають і учнівську молодь. Також користується попитом у місцевих жителів сільська бібліотека, яка налічує більше ста читачів. Як підтримує сільська рада заклади культури?

-У нас дійсно проводиться багато культурно-масових заходів для організації цікавого дозвілля місцевих жителів, створено навіть жіночий клуб «Вишенька». Тож беручи участь у конкурсі міні-проєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє», наша громада вирішила зробити ремонт закладу культури. Для цього з сільського бюджету було виділено 130 500 грн., а на проведення святкових заходів протягом минулого року витрачено 38 399 грн..

- У Вишневому отримати медичну допомогу можна тільки у фельдшерському пункті, то люди за лікуванням повинні їхати до Близнюківської лікарні?

- Так, іншого виходу немає. Першу медичну допомогу, звичайно, надає фельдшер. В іншому намагаємося допомагати районній лікарні, щоб жителі Вишневої сільської ради могли отримувати необхідну допомогу. Для ремонту рентгенологічного обладнання Близнюківської ЦРЛ виділено 57 060 грн.    

- Сільська рада, яку Ви очолюєте, перша в районі за власні кошти почала робити вуличне освітлення. Що зроблено сьогодні для благоустрою двох населених пунктів Вишневої сільради?

- Знаєте, найбільшою проблемою наразі є погані дороги, особливо до села Далекого, але відремонтувати їх за власні кошти по-перше неможливо, а по-друге, ми й права не маємо, бо ця дорога некомунальної власності. Втім, робимо те, що в компетенції сільради, то у минулому році  на суму 427 600 грн відремонтували дороги комунальної власності по вулицях Садовій та  Центральній  в селі Вишневе і вулиці Механізаторів в селі Далеке.

Стосовно вуличного освітлення, то на оплату електроенергії, поточний ремонт, придбання та заміну ламп та ліхтарів витрачено 66 747 грн.. На утримання території сільської ради в належному стані ми витратили 116 978 грн. Також домовляємося з місцевими користувачами земельних площ стосовно ліквідації сміттєзвалищ стихійного походження, знищення бур’янів, а в зимовий період – розчищення доріг від снігових переметів.

- Якими подіями відзначився вже рік прийдешній?

-  Протягом січня ніхто з жителів не помер¸ але й не народився. Неприємним фактором залишається міграція населення, бо вже у 2020 році знялися з реєстрації п’ять осіб, серед яких родина з дитиною. Втім, ми плануємо продовжувати роботи з благоустрою території населених пунктів, підтримувати та розвивати спорт на селі, поліпшувати матеріальну базу закладів культури, надавати допомогу закладам освіти та медицини, малозахищеним верствам населення, фінансувати культурні, виховні та розважальні заходи.

Також плануємо завершити розробку та затвердити  генеральний план населених пунктів, роботу над яким розпочали ще у 2018 році. Частина городів, якими роками користується місцеве населення, - а це майже половина села Вишневого: вулиці Черемушки, Лісова, Миру, - за межами населених пунктів, що не дає можливості оформити документи на право власності. То генеральний план спростить процедуру і знизить собівартість законного оформлення цих земельних ділянок. 

Користуючись нагодою, хочу наголосити, що життєдіяльність та майбутнє кожного населеного пункту залежать в першу чергу від людей, які там живуть і люблять своє село. То низький уклін тим чарівним жінкам, які не тільки самовіддано працюють на своїй  ділянці роботи, а й віддають частинку серця рідному краю – це Надія Фурман, Олена Батичко, Ганна Чернявська, Яна Никоненко, Тетяна Ільканич, Тетяна Устименко, Валентина Чухловіна. Також відмічу молодих дівчат, які працюють в селі на громадських роботах, – Тетяну Курдіну і Сівакову Інну. 
Дякую за роботу депутатському корпусу нашої сільської ради, членам виконавчого комітету, кожному небайдужому жителю рідної громади. 

Я народився і виріс у Вишневому, то моя сьогоднішня діяльність – це не просто робота, це почуття та емоції, дії та плани, спрямовані на поліпшення добробуту моїх земляків.

         

Ірина ВОРОНКІНА
Дата публікації: 10.02.2020 | Перегляди. 197 | Коментарі. 0 | Категорія: Новини району

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Україна увійшла у другий етап послаблення карантинних обмежень. З 25 травня дозволено поновити роботу дитячих садків із дотриманням низки санітарних вимог.  Рішення про відкриття дошкільних закладів кожна область має ухвалювати окремо, залежно від епідеміологічної ситуації.  Згідно із постановою уряду, до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, і в ...
25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...