Нове життя У ХОДА обговорили зміни у виборчому кодексі та питання проведення місцевих виборів
:

У ХОДА обговорили зміни у виборчому кодексі та питання проведення місцевих виборів


Поділитися в соц.мережах.Навчальний семінар-практикум, присвячений цій темі, відбувся в ХОДА 7 лютого.

У заході взяли участь представники депутатського корпусу, міські голови міст обласного значення, керівники сіл та селищ, а також представники місцевих рад, які опікуються питаннями проведення виборів.

Відкриваючи захід, заступник голови ХОДА Михайло Черняк підкреслив, що усім учасникам виборчого процесу слід глибоко ознайомитися зі змінами, які відбуваються у законодавчому полі, та фахово виконувати свої функціональні обов’язки.
«Слід підготувати відповідні кадри для роботи на місцях, у комісіях, виборчих округах й провести кампанію на території нашої області прозоро та ефективно, - підкреслив заступник голови ХОДА. - Під час минулих виборів Харківська область довела, що ми можемо працювати фахово, тепер наше завдання - забезпечити законне прозоре проведення місцевих виборів. Важливо також через політичні змагання не втратити сьогоднішні соціально-економічні позиції – Харківська область демонструє розвиток та стабільність».
Які основні зміни у виборчому кодексі відбулись та за якими правилами будуть проходити майбутні вибори розповіла членкиня Центральної виборчої комісії Ірина Єфремова. За її словами, наразі науковцями, членами ЦВК, представниками громадських організацій та у Верховній Раді України продовжується робота з удосконалення виборчого кодексу. Крім того, для реалізації цього документу слід ухвалити низку законів щодо децентралізації та адміністративно-територіального устрою.

За словами представниці ЦВК, найбільше змін відбулось у процедурі виборів народних депутатів та порядку проведення місцевих виборів.
«Так, на виборах у Раду буде діяти пропорційна виборча система з відкритими партійними списками - це ключова частина в реформі системи виборов. Ця зміна дозволить українським виборцям голосувати не тільки за назви партії, але й за конкретного кандидата в цій партії. Партійні списки будуть відкритими як на центральному, так і на регіональному рівні. Тобто, основним суб'єктом стає партія – самовисуванців на парламентських виборах вже не буде», - зауважила членкиня ЦВК.
За відкритими партійними списками обиратимуть і депутатів облрад, міськрад у містах з населенням понад 90 тис. У таких містах вибори будуть проходити за виборчою системою абсолютної більшості. Решта оберуть депутатів міських селищних та сільських рад за мажоритарною системою відносної більшості.

Також новацією є дотримання гендерного балансу - не менше 40% в обліковому складі має бути представників однієї статі.

Після спілкування з представниками Харківської області Ірина Єфремова зібрала подані зауваження й пропозицій для вдосконалення виборчого кодексу.


Джерело : kharkivoda.gov.ua


Дата публікації: 08.02.2020 | Перегляди. 151 | Коментарі. 0 | Категорія: Новини Харківщини

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

29 травня 2020 року  в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості завершено конкурс малюнків на тему: «Світ очима дітей», серед учнів закладів загальної середньої освіти  району та вихованців Близнюківського БДЮТ, присвячений   Міжнародному дню захисту дітей. 
01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

Наприкінці листопада 2019 року до відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського міськрайонного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся Ларін Сергій Анатолійович (на фото).Від початку звернення до служби зайнятості і до моменту працевлаштування безробітного супроводжував кар’єрний радник, який, після проведення первинного ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 37 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 130 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...