Нове життя Представникам громад області розповіли, як залучати інвестиції для підвищення енергоефективності
:

Представникам громад області розповіли, як залучати інвестиції для підвищення енергоефективності


Поділитися в соц.мережах.Семінар «Підвищення енергоефективності в територіальних громадах» пройшов 28 лютого.

Захід організував Департамент ЖКГ та розвитку інфраструктури спільно з Управлінням паливно-енергетичного комплексу ХОДА.

У семінарі взяли участь представники органів місцевого самоврядування області, зокрема - ОТГ, виконавчих комітетів міст обласного значення та Харкова, РДА та громадських організацій, які опікуються питаннями енергоефективності.

Відкриваючи захід, директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури ХОДА Сергій Магдисюк повідомив, що з боку керівництва обласної державної адміністрації приділяється значна увага питанням підвищення енергоефективності як у житловому секторі, так і у соціальній сфері.
«Необхідно застосовувати системний підхід до скорочення споживання енергоресурсів та залучати усі можливі джерела фінансування для впровадження енергоефективних заходів», – підкреслив Сергій Магдисюк.
Про програму Фонду енергоефективності «Енергодім» учасникам семінару розповів регіональний консультант у Харківській області Міжнародної фінансової корпорації (IFC), радник Фонду енергоефективності, Олег Масленніков. За його словами, в рамках цієї програми коштом гранту від Фонду енергоефективності частково відшкодовуються витрати на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках ОСББ.

При цьому, на відміну від Урядової програми «теплих» кредитів, відшкодовується не лише частина кредиту або власних коштів, залучених на придбання енергоефективного обладнання і матеріалів, але й витрати на підготовку проєкту (проведення енергоаудиту, енергосертифікація, розроблення проєктно-кошторисної документації), а також витрати на проведення робіт, авторський та технічний нагляд. Розмір гранту може сягати 70% усіх витрат.

Слухачі семінару також мали можливість дізнатися про такі інструменти підвищення енергоефективності в бюджетній сфері, як енергоменеджмент та енергомоніторинг, а також про дієвий механізм залучення інвестицій в енергоефективність об’єктів соціальної сфери – енергосервіс. Детальну інформації з цих питань надали представники Управління паливно-енергетичного комплексу ХОДА Костянтин Чернишов та ГО «Слобожанські стратегії» Олег Бахтир.

Практичним досвідом щодо впровадження енергосервісу поділився з учасниками семінару заступник Чугуївського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігор Кащавцев. У квітні минулого року в м. Чугуєві було укладено 2 перших в області ЕСКО-контракти – коштом приватного інвестора встановлено індивідуальні теплові пункти в загальноосвітній школі № 1 ім. І.Ю. Репіна та у навчально-виховному комплексі № 8. Перші результати від проваджених енергоефективних заходів були презентовані під час семінару.


Джерело : kharkivoda.gov.ua


Дата публікації: 03.03.2020 | Перегляди. 75 | Коментарі. 0 | Категорія: Новини Харківщини

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Україна увійшла у другий етап послаблення карантинних обмежень. З 25 травня дозволено поновити роботу дитячих садків із дотриманням низки санітарних вимог.  Рішення про відкриття дошкільних закладів кожна область має ухвалювати окремо, залежно від епідеміологічної ситуації.  Згідно із постановою уряду, до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, і в ...
25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...