Нове життя Нітрати у колодязі: в яких районах області найгірша вода
:

Нітрати у колодязі: в яких районах області найгірша вода


Поділитися в соц.мережах.Перевищення нітратів установлено у понад 30 % досліджених проб води.Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України оприлюднив результати лабораторних досліджень джерел нецентралізованого водопостачання по Харківській області та Харкову, які було проведено за I квартал 2020 року. 

Усього з колодязів узяли 671 пробу води. З них за санітарно-хімічними показниками 35,2 % не відповідали вимогам до питної води, призначеної для споживання людиною. У цих пробах виявили перевищені нормативні показники за загальною жорсткістю, каламутністю, кольоровістю, вмістом нітратів, кремнію, марганцю, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, заліза.

Як зазначили у лабораторному центрі, завищений вміст нітратів залишається основною проблемою та негативно впливає на стан здоров’я населення, особливо дітей.

Кратність перевищення вмісту нітратів до 2,5 ГДК (гранично допустима концентрація) виявили у воді колодязів, яку споживають діти віком до 3-х років, у  Дергачівському, Золочівському, Красноградському, Краснокутському, Куп’янському, Великобурлуцькому, Кегичівському, Вовчанському та Первомайському районах.

У колодязях Барвінківського, Чугуївського, Дворічанського районів виявили перевищення нітратів  до 5,0 ГДК .

У Балаклійському, Ізюмському, Лозівському, Близнюківському, Борівському, Нововодолазькому районах ці показники вищі — до 10 ГДК.

Усього перевищення гранично допустимої концентрації нітратів установлено у 30,7 % досліджених проб води з колодязів.

Унаслідок споживання води з високим вмістом нітратів продовжують отруюватися діти. За І квартал 2020 року зареєстровано два випадки водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей віком 2 роки 3 місяці  та 2 роки 1 місяць, що проживають на території Дергачівського району та Харкова. Батьки дітей використовували для приготування їжі та питних потреб воду з понаднормативним вмістом нітратів.

Також фахівці дослідили 202 проби води з колодязів та каптажів джерел за мікробіологічними показниками, з яких 41,6 % проб не відповідають нормативам.

У Харкові досліджено 12 проб води з каптажів природних джерел. За  І квартал 2020 року у чотирьох джерелах: «Петренки – 1», «Петренки – 3», вул. Полтавський шлях, 198, вул. Бучми (права сторона) реєструвались проби з відхиленнями від норм за мікробіологічними показниками. У воді з каптажів двох джерел – парк «Юність»,  вул. Мінераловодська, 1 — встановили  перевищення гранично допустимої концентрації нітратів та інших показників.


Джерело : slk.kh.ua


Дата публікації: 07.05.2020 | Перегляди. 26 | Коментарі. 0 | Категорія: Новини Харківщини

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 119 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...