Нове життя Лікарні на Харківщині в рамках медреформи не закриватимуть — ХОДА
:

Лікарні на Харківщині в рамках медреформи не закриватимуть — ХОДА


Поділитися в соц.мережах.На території Харківщини не планується закриття жодного медичного об’єкта.

Про це 11 лютого під час брифінгу, присвяченому підготовці регіону до старту другого етапу медреформи, повідомив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

За його словами, реформа уже працює на первинній ланці і вже другий рік поспіль у регіоні показала позитивні зміни. З квітня в Україні стартує другий етап, який торкнеться закладів вторинної спеціалізованої, третинної високоспеціалізованої медичної допомоги .

Оскільки самі заклади не розуміють кількості пацієнтів, яких вони будуть обслуговувати, та об’ємів фінансування від Національної служби здоров’я, в області розробляють запасний план, який має допомогти забезпечити лікарні безперебійним функціонуванням.
— В області є ряд закладів, які завдяки новій системі фінансування будуть у плюсі. Приміром, в обласних медзакладах лікується велика кількість пацієнтів як з Харкова, так і з області. До цих лікарень потрапляють люди й з інших регіонів. Тому, коли «гроші підуть за пацієнтом», заклади з великим потоком пацієнтів виграють, — зазначив заступник голови ХОДА.
Для тих лікарень, які недоотримають необхідні кошти від НСЗУ, в рамках перехідного періоду, на наступну сесію Харківської обласної ради буде винесено питання про виділення додаткових коштів для дофінансування.
— Десь ці кошти спрямуємо на зарплати, десь — на енергоносії чи інші види діяльності, необхідні для утримання лікарень. Але закривати заклади ніхто не збирається, — розповів Михайло Черняк.
Мова йде про 462 мільйони гривень з обласного бюджету. Для розрахунку цієї суми, за його словами, були використані минулорічні бюджетні показники самих медзакладів.
— Безумовно, у будь-якого комунального підприємства є власник, який теж має допомогти фінансово на його розвиток чи на зарплату працівників. Тому місто Харків, область та районні ради знайшли можливості визначитися з обсягом коштів, які спрямують на функціонування закладів на перехідний етап, — розповів Михайло Черняк.
За оцінками фахівців перехідний етап триватиме протягом 2020 року. За цей час в лікарні мають визначаться із обсягом необхідного фінансування, потоком пацієнтів та ефективним менеджментом. Також за словами Михайла Черняка, на днях в область буде утворено Госпітальну Раду, яка працюватиме над стратегією розвитку системи охорони здоров’я Харківщини . 


Джерело : slk.kh.ua
Фото : україна liveДата публікації: 11.02.2020 | Перегляди. 143 | Коментарі. 0 | Категорія: Новини Харківщини

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

29 травня 2020 року  в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості завершено конкурс малюнків на тему: «Світ очима дітей», серед учнів закладів загальної середньої освіти  району та вихованців Близнюківського БДЮТ, присвячений   Міжнародному дню захисту дітей. 
01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

Наприкінці листопада 2019 року до відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського міськрайонного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся Ларін Сергій Анатолійович (на фото).Від початку звернення до служби зайнятості і до моменту працевлаштування безробітного супроводжував кар’єрний радник, який, після проведення первинного ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 37 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 130 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...