Нове життя Життя віддане служінню людям
:

Життя віддане служінню людям


Поділитися в соц.мережах.Людина, про яку піде мова, все своє трудове життя віддала служінню громаді.

Порядна, добросовісна, мудра, чуйна жінка Варвара Костянтинівна Ткаченко.

12 січня відзначила свій поважний ювілей – 90 років.

Життя Варвари Костянтинівни не описати в скупих рядочках газетної статті, хоча неодноразово на сторінках районки вже розповідали про цю неординарну, сильну жінку. Своєю самовідданою працею вона вписала не одну славну сторінку в історію та розвиток не тільки рідного села, а й Близнюківського району в цілому.

Народилася Варвара Костянтинівна в селі Катеринівка у багатодітній родині. П’ятеро її сестер та два брати розлетілися в різні краї, а найменша Варя залишилася поряд з батьками. У 1943 році після звільнення Близнюківщини від німецько-нацистських загарбників дівчина продовжила навчання в Уплатнівській середній школі, а в 1945 – закінчила сім класів і розпочала свою трудову діяльність в колгоспі «9 січня» на різних роботах. 

Помітивши, що у Варі є хист до роботи з паперами, керівництво запропонувало їй посаду начальника військово-облікового столу в Роздолівській сільській раді. Тут кмітлива дівчина працювала до 1950 року, і в цьому ж році її було обрано секретарем сільської ради.

У 1962 році відбулося об’єднання Роздолівської та Рудаївської сільрад і утворено Софіївську, очолила яку Варвара Ткаченко. На керівній посаді Варвара Костянтинівна беззмінно працювала 24 роки, віддаючи свій час та душу людям. В період її головування Софіївська сільська рада неодноразово завойовувала призові місця серед інших сільрад.

Дякуючи тісній співпраці Софіївської сільської ради та правління колгоспу імені газети «Правда», села стали зразковими, люди почали жити заможніше, підвищилася урожайність, розвивалося тваринництво, свинарство, птахівництво та інші важливі сільськогосподарські галузі. Доказом довіри до сільського голови стало обрання Варвари Костянтинівни делегатом ХХV з’їзду компартії України. За сумлінну працю ця непересічна, талановита, красива жінка нагороджена орденом «Знак пошани», медаллю «За доблесний труд», численними ювілейними відзнаками, грамотами та подяками.

Однак, жіноча доля Варвари Костянтинівни не була встелена трояндами. Багато горя та біди зустрілося на її життєвому шляху. Чимало сторінок її долі покроплено гіркими сльозами. Окрім батьків, поховала вона двох чоловіків та старшого сина. Один із синочків народився глухонімим.
Все витримала, незважаючи на страшенний душевний біль, який розривав материнське серце. Відраду знаходила в праці, в спілкуванні з людьми, розв’язуючи проблеми інших.

 Вийшовши на заслужений відпочинок, героїня цієї розповіді не замкнулася в собі, а продовжила трудову діяльність відповідальним секретарем товариства «Тверезість» Близнюківського райвиконкому, а потім ще й диспетчером колгоспу імені газети «Правда». Де б не працювала В.К.Ткаченко, їй були притаманні цінні людські якості – чесність і добросовісність, щирість і вірність. Вона вміє вислухати і дати слушну пораду.

З нагоди знаменної події в житті цієї жінки, від усього серця хочемо сказати: Дорога Варваро Костянтинівно! У цей ювілей, у цей радісний час прийміть привітання найкращі від нас. Низький Вам уклін за все зроблене Вами, за Вашу привітність, за людяність Вашу, безмежне добро, за щиру пораду, за Ваше тепло. Кріпіться та добре здоров’ячко майте і ще не один ювілей зустрічайте! Хай Господь Бог на небі з висоти завжди рятує від біди.

З великою повагою та любов’ю, друзі: Любов Павлівна, Валентина Іванівна та Володимир Ілліч
Дата публікації: 17.01.2019 | Перегляди. 959 | Коментарі. 0 | Категорія: Нам пишуть

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 118 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...