Нове життя Мої спогади
:

Мої спогади


Поділитися в соц.мережах.Я - Лисяк Володимир Іванович після закінчення Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства був направлений на роботу працівником Близнюківського хлібоприймального пункту. 

Працюючи головним інженером цього підприємства, одного разу, коли йшов вулицею селища, зустрів молоду, красиву дівчинку. Вона мені дуже сподобалась. Через декілька днів я знову її побачив на танцювальному майданчику біля Будинку культури. Ми познайомились і закохались один в одного.

Через деякий час побралися і в любові та злагоді прожили 55 щасливих років....

За хороші економічні показники на посаді головного інженера Близнюківського ХПП мене перевели директором Борівського ХПП, де й моя половинка після отримання освіти стала працювати завідуючою 
лабораторією по контролю за якістю зерна і його зберіганню.
 
Обіймаючи цю відповідальну посаду, я мав вагому підтримку своєї дружини, і вже через два роки очолюване мною підприємство стало переможцем в соцзмаганні серед перспективних підприємств Радянського Союзу, а мене як директора нагороджено нагрудним знаком «За надзвичайно високі економічні показники», грамотою та грошовою премією. 

В 1978 році мене було призначено директором Близнюківського комбікормового заводу, будівництво якого тільки було розпочато. Наша сім’я знову переїхала до Близнюків, де нас разом з дружиною захопив вир нової діяльності. Ми жили і працювали для людей.

Після здачі об’єкта в експлуатацію, наш завод був майже беззмінним переможцем в соцзмаганнях по виробництву комбікормів у Радянському Союзі. 

Проєктна потужність новозбудованого заводу становила 150 т за добу. Але мною були розроблені рацпропозиції по збільшенню виробництва комбікормів. Ці пропозиції втілено в життя, відтак виробництво комбікормів доведено до 600 т за добу. За такі високі показники по кількості та якості виробленої продукції, на запрошення виставки досягнень народного господарства, наша продукція була направлена на цю виставку, за що в 1989 році були нагороджені Золотою медаллю ВДНГ. 
За роки праці наш завод часто перемагав в соцзмаганнях серед подібних підприємств Радянського Союзу, за що його колектив неодноразово нагороджувався багатьма грамотами та іншими відзнаками, а мене як директора - 19 орденами, медалями та відзнаками нагороджували за належне виконання своїх посадових обов’язків і активну діяльність, спрямовану на благо людей, покращення життєвого рівня громадян нашої держави. 

В своїй роботі, звичайно, мав велику підтримку своєї дружини Валентини, адже задля досягнення хороших показників в роботі ми майже завжди приймали спільні рішення.

Комбікормовий завод виробляв високоякісні комбікорми, відтак мав на них великий попит. Нашу продукцію отримували 16 районів області. Такі комбікорми по запиту відвантажувались в Росію, Прибалтику, Білорусію та інші країни Європи. Звичайно, за вироблений комбікорм працівники мали хороші заробітні плати, а підприємство - хороші прибутки, які витрачалися на благо людей. 
Так, за рахунок підприємства побудовано два 32-квартирних та один 40-квартирний будинки. До слова, згідно з проєктом, було розпочато будівництво двох 16-квартирних будинків. 

З цього приводу я висловив незадоволення, мовляв, негоже в селищі міського типу будувати двоповерхові будинки. Тоді будівельники переглянули, переузгодили проєкти і в подальшому будували чотириповерхові 32-квартирні будинки. Квартири в цих новобудовах отримали працівники заводу та частково, згідно з рішенням селищної ради, ті, хто стояв у черзі на отримання житла.
Трудівники нашого підприємства, які будували власні будинки, 50% грошових витрат отримували на будівництво за рахунок підприємства. Комбікормовим заводом проводився комплекс робіт по ремонту та будівництву в районі шкіл, лікувальних закладів, дитячих садочків, спортивного приміщення. Збудована металева огорожа навколо спортивного стадіона, проводились ремонтні роботи асфальтних доріг та вулиць селища.

Всім, хто звертався до нас за грошовою допомогою, в тому числі і пересічним громадянам, не було відмовлено, всім, хто її потребував, вона надавалась.

У трударів нашого підприємства залишились хороші спогади про їхню працю та відпочинок. Так, задля культурно-спортивного дозвілля було створено жіночий хор, музичний ансамбль, футбольну та волейбольну команди. Також облаштовано на відкритій території заводу шахові, шашкові та тенісні столи, де у вільний час бажаючі відпочивали за грою. З цих видів спорту спортсмени-любителі заводу в районних спортивних змаганнях здебільшого займали призові місця. 

До слова, на території підприємства споруджено спортивний зал, їдальню, баню-сауну з зимовим садом, де вирощувались банани, грейпфрути, апельсини, лимони, пекарню. 

Була придбана олійниця, де давили соняшникову олію. На пекарні, окрім хлібо-булочної випічки, вироблялися макаронні вироби. Також закуплено технічне обладнання на виробництво охолодженої газованої води, яке встановили на території підприємства, то всі бажаючі абсолютно безкоштовно із задоволенням  вживали охолоджену газовану воду.

В літній час працівники заводу з родинами мали можливість автобусом, я маю на увазі власним автобусом комбікормового заводу, знову ж таки безкоштовно, за рахунок цього ж підприємства відпочити десять діб на березі Чорного моря. На вихідних заводчани мали змогу відпочити користуючись дельтапланом та водним катером, які були теж закуплені підприємством.

У всіх моїх діях і намірах я отримував як підтримку, так і підмогу моєї половинки - дружини Валентини, за що я їй щиро вдячний, а нині гірко переживаю її втрату. Я впевнений в тім, що в усіх земляків, з якими нам довелося працювати, залишились тільки хороші спогади про спільно пройдений трудовий і життєвий шлях. Адже ми, як говорилося вище, жили і працювали для людей.

Володимир Лисяк
Дата публікації: 18.05.2020 | Перегляди. 833 | Коментарі. 0 | Категорія: Нам пишуть

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

24.02.2021 | Перегляди. 1124 | Категорiя: Право знати
Декларування 2021: Хто повинен задекларувати доходи, отримані в 2020 році
24.02.2021 | Перегляди. 1127 | Категорiя: Право знати


Місцеві бюджети Харківщини отримали 155,5 млн грн плати за землю

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що за січень 2021 року до  місцевих бюджетів  надійшло 155,5 млн грн земельного податку та орендної плати. Вказана сума перевищила надходження за січень ...ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 1362 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 1362 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...