Нове життя Материнське серце не мовчить, коли комусь потрібна допомога.
:

Материнське серце не мовчить, коли комусь потрібна допомога.


Поділитися в соц.мережах.Завжди краще давати, ніж брати — за таким принципом вже багато років живе жителька Близнюків Лідія Миколаївна Сосник. Працюючи все життя на педагогічній ниві, вона стала «мамою» для багатьох поколінь вдячних учнів. Але час змінився,  з’явилися нові життєві виклики — з початком АТО на сході країни материнської турботи так не вистачало зовсім іншим, хоча вже й дорослим та мужнім, але все-таки дітям. Та про все по черзі…
Народилася Лідія Миколаївна у селищі Близнюки через декілька років після закінчення війни. Дитинство, як і у більшості малечі того часу, було не надто яскравим — давалися в знаки повоєнні розруха та бідність. Але будь-які важкі часи колись минають, так сталося й у героїні нашої розповіді. 
Закінчивши школу, Лідія Миколаївна вступила до Харківського педагогічного інституту імені Г.Сковороди, який успішно закінчила, здобувши фах вчителя молодших класів.
 Паралельно з навчанням працювала піонервожатою, займалася громадською діяльністю. Закінчивши вуз, жінка працювала за фахом у Острівщинській загальноосвітній школі. Загалом, роботі на педагогічній ниві Лідія Сосник віддала більше 25 років, пропрацювавши у багатьох школах району. 
Життя йшло своєю чергою — шкільні будні, щоденні турботи, родина, діти. Здається, ще вчора треба було перевіряти зошити, а вже сьогодні колишні учні, яких жінка інколи зустрічає на вулиці, розповідають їй про своїх онуків.
Робота з дітьми — покликання, якому варто присвятити життя, адже, на думку Лідії Сосник, в кожну дитину ти вкладаєш частину себе.  Але, безперечно, найкращі моменти в житті будь-якої матері пов’язані з її власними дітьми — їх у Лідії Миколаївни двоє: дорослі доньки Надія та Олена. Вони для неї — цілий світ, а вона для них — найрідніша людина, поруч з якою так приємно відчувати себе маленькими та безтурботними. Зростають і четверо онучат, досягненнями яких бабуся Ліда справедливо пишається, адже вони займаються гирьовим спортом та спортивно-бальними танцями.
Здається, прийшов час відпочити і знайти час для себе, бо його постійно бракувало допоки росли діти, а потім й онуки.  Але, починаючи з 2014 року, Лідія Миколаївна тісно співпрацює з місцевими волонтерами, яких очолює Олександр Таран. Поштовхом до цього стала трагічна загибель нашого земляка - вертолітника Миколи Топчія, з матір’ю якого Лідія Миколаївна дружить з самого дитинства. 
Працюючи на громадських засадах в районній раді ветеранів, жінка разом з небайдужими громадянами переважно пенсійного віку займається збором допомоги для воїнів АТО. «Особистого часу і сил мені не шкода, — говорить Л.Сосник. - Є люди, які роблять набагато більше. Просто моє материнське серце не мовчить, коли комусь потрібна допомога.»
Виконуючи прості, але такі важливі для людей, які перебувають «там», речі, як-то терміново випрати одяг чи зварити обід на 10 чоловік, жінка зайвий раз доводить, що чужих дітей не буває. І любить повторювати, що вона не допомагає невідомим хлопцям, вона допомагає чиїмось дітям, яких чекають такі ж, як і вона, матері.

Ольга Гадамащук

Дата публікації: 14.05.2018 | Перегляди. 877 | Коментарі. 0 | Категорія: Нам пишуть

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Україна увійшла у другий етап послаблення карантинних обмежень. З 25 травня дозволено поновити роботу дитячих садків із дотриманням низки санітарних вимог.  Рішення про відкриття дошкільних закладів кожна область має ухвалювати окремо, залежно від епідеміологічної ситуації.  Згідно із постановою уряду, до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, і в ...
25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...