Нове життя Любов та визнання у пам’яті людській.
:

Любов та визнання у пам’яті людській.


Поділитися в соц.мережах.Життя людське, то непрочитана книга, заглянути на наступну сторінку якої самій людині не дозволено. Жила в Близнюках подружня пара Припутнів Григорія Микитовича та Олени Іванівни. 
Це було знані та  шановані вчителі.
«Припутень Григорій  Микитович – учитель математики і фізики. Ветеран війни і праці, завуч старших класів, педагогічний стаж 50 років, відзначений урядовими нагородами.
Народився на Полтавщині, там здобув вищу педагогічну освіту. Працювати починав у Близнюках, тут і закінчив свій трудовий шлях у 1975 році. Учитель наполегливо вкладав у своїх учнів знання точних наук і частинку своєї душі. 
Його учнями були Колошенко Василь - Герой Радянського Союзу, Костянтин Старостін - кандидат сільськогосподарських наук, полковник Микола Руденко - військовий льотчик, Іван Хрущ та В’ячеслав Єфіменко - підполковники Радянської армії, учителі Фросина Шаповал, Антоніна Козлова, Михайло Самойлов  та багато інших людей різних професій.
 
Григорій Микитович був наставником героїв, чиї імена носять до сьогодні вулиці селища,  - Миколи Гонтаренка, Галини Суліми, Віри Складнєвої - славного молодіжного підпілля в роки Другої світової війни на окупованій території нашого району. Вчитель пишався і своїм найменшим вихованцем – Юрком Старостіним, якого розстріляли фашистські найманці, а його іменем названо вулицю.

Почалася війна і з перших її місяців учитель був на фронті. За проявлений героїзм сержанта Припутня нагороджено орденом Слави ІІІ ступеня. У березні 1942 року в бою під Ржевом чоловіка тяжко поранено. Він довго лікувався в госпіталі і там став активним донором. «До Берліна я не дійшов, – згадував у свій час ветеран, - однак дійшли ті, кому я віддав часточку своєї крові». 

Припутень Олена Іванівна – вчителька молодших класів. Керувала хором учнів 1-4 класів. Має 50 років педагогічного стажу – з 1938 по 1988р.  Була наставником молодих учителів, її колишніх учнів - В.Дяченка, І.Борзих, А.Дудченко, Т.Гулій. За самовіддану роботу нагороджена численними грамотами, подяками і медаллю «Ветеран праці»».

Були у родини Припутнів і дві доньки, яких батьки поховали молодими. То коли прийшов і їхній час відійти у небуття, слідкувати за могилами було просто нікому. Взяла на себе цю місію учитель Близнюківського ліцею Ніна Іванівна Ухань, але і в неї не стало сил на цю роботу, бо роки беруть своє. Так вже сталося, що заросли травою та розвалилися пам’ятники на могилках у свій час знаного у Близнюках подружжя. На це звернули увагу ті, хто знав за життя учителів, і за допомогою звернулися до селищного голови Геннадія Короля. Вже через деякий час могилки було впорядковано, а пам’ятник Григорію Микитовичу замінено на новий.

Тепер є місце, до якого можна покласти квіти пам’яті. Навіть, коли  пом’януть учителів не рідні діти, а нащадки тих, кому вони у свій час дали путівку в життя, то зроблена руками небайдужих людей добра справа стане дійсно потрібною живим.

Пам’ятаймо свою історію та тих, чиї славні імена вписані у її сторінки.

На світлинах Олена Іванівна та Григорій Микитович серед учнів. (Із фотоальбому «Сторінки з історії Близнюківської середньої школи»)

Дата публікації: 08.10.2018 | Перегляди. 1040 | Коментарі. 0 | Категорія: Нам пишуть

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

29 травня 2020 року  в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості завершено конкурс малюнків на тему: «Світ очима дітей», серед учнів закладів загальної середньої освіти  району та вихованців Близнюківського БДЮТ, присвячений   Міжнародному дню захисту дітей. 
01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

Наприкінці листопада 2019 року до відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського міськрайонного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся Ларін Сергій Анатолійович (на фото).Від початку звернення до служби зайнятості і до моменту працевлаштування безробітного супроводжував кар’єрний радник, який, після проведення первинного ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 37 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 130 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...