Нове життя Гуморист Микола Галабутський
:

Гуморист Микола Галабутський


Поділитися в соц.мережах.


Хочу розповісти історію зі свого життя, пов’язану з талановитою людиною – гумористом Миколою Галабутським. 

Народився Микола Миколайович 6 березня 1922 року в селі Миколаївка Новомосковського району Дніпропетровської області в родині інтелігентів

Батько - юрист, мати  Серафима Костянтинівна і тітка Антоніна працювали вчителями, були закохані в театр, прекрасно співали, грали на музичних інструментах, чудово декламували. Коли хлопцю було 8 років, родина переїхала до Семенівки Близнюківського району, де й залишилися жити.  То вирости в такій сім’ї і не бути закоханим у мистецтво, було неможливо.

В результаті Микола Миколайович, продовжуючи мамину справу, став учителем. Цей чоловік був дуже талановитим та з дитинства мав хист до віршування.
Доля розпорядилася так, що багато років йому довелося жити далеко від Семенівки.

Під час Другої світової війни Галабутський був льотчиком і на бойовому літаку-винищувачі захищав небо Вітчизни на Далекому Сході. Він нагороджений орденом Великої Вітчизняної війни, багатьма медалями.

Після війни довгий час наш земляк жив на Донеччині. Працював викладачем в ремісничому училищі, був учителем, директором школи і ніколи не припиняв писати вірші та гуморески. У Семенівку повернувся доглядати стареньку матір, почав працювати художнім керівником місцевого закладу культури та вчителем музики у Семенівській школі.

Я була у числі друзів цієї родини, то, відвідуючи Миколу Миколайовича (він на той час вже був серйозно хворий), поцікавилася долею його творів… З-під ліжка витягли запилену валізу із пожовклими обласними, республіканськими газетами та журналами, де були надруковані вірші і гуморески нашого славного земляка.
«Чому Ви не видали книгу власних творів», - запитала я у Миколи Миколайовича. «Та колись я мріяв про це, - зізнався Галабутський, - та й допомогу у виданні мені обіцяв сам Іван Драч. Однак, якось не склалося, а життя вже пролетіло».
Я твердо вирішила видати книгу свого земляка і відразу взялася за справу…


…Йшов 1995 рік. Перший шок я отримала, коли у Близнюківській друкарні мені відмовили, наголосивши на тому, що папір – це страшний дефіцит. Другий – коли мені назвали непідйомну суму за тираж у 300 примірників без права на продаж. Однак, я не здалася, бо дуже вже хотілося втілити в життя мрію непересічної, творчої людини. Почала шукати кошти. Мені пощастило,  відгукнулися А.Ф. Курбацький – на той час директор фірми «Агротранс» смт.Близнюки і О.П. Будаква, голова КСП «Побєда» с.Семенівка. Ці люди зрозуміли важливість збереження творів місцевого гумориста.
І почалася робота по впорядкуванню, систематизації матеріалів для майбутньої книги. Мені допомагало дуже багато людей: рідні автора, вчителі Семенівської школи, яку я очолювала, педагоги по 2-3 години після уроків копіювали кожну сторінку, працювали над вступними текстами, художнім оформленням титульної сторінки тощо...

Книга «Любов і змій» була видана у 1998 році, але, на жаль, серце її автора вже перестало битися. Галабутський Микола Миколайович так і не дізнався, що книгу з його творами видано, і вона користується попитом серед читачів. Бажаючі можуть ознайомитися з нею у Близнюківській районній бібліотеці.

Я пишаюся доброю справою, яку мені вдалося зробити за підтримки багатьох небайдужих людей.

Катерина Єдименченко

Шабашники

Труби лопнули – біда! Звідусіль дзюрчить вода.
Шле дружину Ферапонт хлопців кликать на ремонт.
Прибули Панас з Вавилом (в сумці молот, ключ, зубило).
- Значить так, - мовля Панас,- запишіть меню для нас:
на сніданок галушки, пироги і пампушки,
все узварчиком запити й по сто грам для апетиту.
На обід – в борщі свинину, (свіжу, а не солонину),
рибу смажену, гуляш, дві по двісті – і шабаш!
На вечерю для закуски хай жона засмажить гуску,
дасть вареників макітру і на брата по півлітри.
Поки будемо робити, треба ж нам щось їсти й пити!
Ну а грошей, хай їм грець,- кинь по сотні, і кінець.
Труби наші – гроші ваші, і на тому пошабашим.

Йорж


Жора пробував на смак і лікери, і коньяк,
і «Московську», і «Столичну»,
і очищену «Пшеничну».
Пив і брагу, і сивуху, ще якусь там бормотуху,
молоде вино й старе, що не вип’є – не бере.
Загорілася душа, захотілося йоржа.
Взяв він пива зо дві кружки, в пиво влив півлітра «Грушки»
та додав іще й маленьку, розбовтав усе гарненько.
Вилив в кухоль та і хряпнув.
Так взяло, що тільки крякнув.
А очунявсь трохи, глядь, люди в білому стоять.
Коло нього ларинголог, терапевт, хірург, уролог,
психіатр, невропатолог, стоматолог, рентгенолог
і у чепчику біленькім практикантка молоденька.
Тут зненацька Жора чхнув, перегаром як дихнув,
практикантка як стояла – захиталася і впала.
Йшов консиліум днів п’ять, стали Жору лікувать.
Шлунок, жовч, кишки, печінку,
серце, нирки, селезінку, нерви,
опіки в горлянці, зуби вибиті при п’янці.
Був колись це Жора Чуб - непохитний, наче дуб,
а тепер у алкаша ледве держиться душа.

Помилився

Жора  в скверику зустрів не дівчину – фею,
і не витримав - підсів на лаву до неї.
На дівчині брюки - крик останньої моди,
светр смугастий  – супер-шик, райдуга та й годі.
На руці три персні вряд камінцями сяють.
До плечей, мов водопад, кучері спадають.
Став зальотний під’їжджать: 
- Синьйорито, як Вас звать і де Ваша вілла? 
- Згинь, бо голову зірву, - каже синьйорита,
- я в гуртожитку живу й звуть мене Микита.

М.ГАЛАБУТСЬКИЙ


Дата публікації: 13.04.2020 | Перегляди. 64 | Коментарі. 0 | Категорія: Нам пишуть

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 118 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...