Нове життя Цінності тоді були інші
:

Цінності тоді були інші


Поділитися в соц.мережах.Довелось мені довгий час лежати в лікарні. У палаті були хворі з різних міст та сіл, але з однаковою болячкою. Між процедурами час протікав повільно. Вдома вільного часу майже немає, а коли є, то стараємося його чимось зайняти.

Одні вишивають, другі – шиють, інші читають, майструють, спілкуються з друзями тощо. Зайнятість відгороджує нас від навколишнього негативу. У лікарні такої можливості немає, телевізор не працює. Від газет, смартфонів, книг болять очі. А розмови… майже завжди зводились до хвороби. Тут і до депресії недалеко. Одного вечора пригадалась мені давня історія із мого далекого дитинства, коли мені було 11 років (1957 рік). І я її розповіла однопалатникам.

З того час так і повелося: щовечора хтось із мешканців тимчасового притулку розповідав свою життєву історію. Таким чином ми зробили наше некурортне життя наповненим позитивними емоціями. Можливо і зараз, коли доводиться багато часу проводити вдома на карантині, у вас виникне бажання поділитися своїми історіями з друзями, а то й з численними читачами «Нового життя».

…Дитинство сільських дітей наповнене щоденною роботою в допомозі батькам по господарству. От і я в один із літніх днів пішла в обід напувати теля. Його прив’язали під бугром, бо трава на луках була ще нескошеною. Поставила відро перед телям, воно почало її пити, а я вирішила нарвати польових квітів, бо різнокольоровий килим приваблював до себе неймовірною красою. Дивлюсь, а недалеко місцина з прим’ятою травичкою. Підійшла ближче і побачила таке, що вмить отетеріла. На зім’ятій траві лежали купи грошових купюр. Деякі були  в перев’язаних пачках, а деякі просто насипом. Я стою і не знаю, що робити. Чи відразу тікати додому, чи гроші зібрати, а потім йти. Прийшовши до тями, вирішила таки зібрати.

Спідничка у мене була широка, то вся знахідка помістилася в пелені.
 Коли я знайдений скарб показала старшій сестричці, вона швидко вирахувала, чиї це гроші. Виявилося, що саме в цей день колгоспники повинні були отримати заробітну плату. Вона була нарахована за півроку роботи. У той час зарплата щомісяця не видавалася. Колгоспникам записували трудодні. У кінці року проводилися звітні збори, на яких підсумовували, які доходи має колгосп, і вже тоді за результатом вирішували, по скільки копійок(!) можна видати за один трудодень. Такі грошові заробітки видавались один раз на рік, а коли стали жити краще,- то двічі. 

 Якраз цю заробітну плату більш як на сто осіб і ніс на свою бригаду обліковець. Але дорогу додому він почав з «обмивання» довгоочікуваної зарплати. Після цієї процедури ноги вели чоловіка уже не по стежині, а навпростець. То не дивно, що заморившись, обліковець зручно вмостився на запашній травичці та й заснув, а трішки прочумавшись, підхопив мішечок і почвалав додому досипати.
Звичайно, ми з сестрою побігли додому до обліковця, розбудили його та попросили перевірити наявність грошей. Коли чоловік побачив, який мізер  залишився у мішку, то ледве свідомість не втратив, враз протверезівши. Адже за таку втрату йому загрожувала в’язниця.

 Ця історія закінчилася тим, що ми з сестрою дали чесне слово мовчати, і про цей випадок багато десятиліть ніхто і не знав. Той горе-обліковець звільнився за власним бажанням, але до кінця свого життя мені на день народження вручав подарунки як символ вдячності за те, що знахідку повернула та й нікому не розповіла про її втрату. 

Хоча ми й думки не мали про привласнення тих грошей, адже цінності тоді були інші.

Раїса Єдименченко
Дата публікації: 20.04.2020 | Перегляди. 70 | Коментарі. 0 | Категорія: Нам пишуть

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 118 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...