Нове життя 30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек
:

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек


Поділитися в соц.мережах.
Життя кожної людини неповторне. І в кожного своє призначення.

А випробування та труднощі, які випадають на долю, кожен долає по-своєму.Шаповал Ядвига Іванівна (односельці її називають Надією) родом з Білорусії – там народилася і отримала середню освіту.

Подала документи до медичного інституту, але не пройшла за конкурсом. Розпач, сльози і якась образа закралася в душу й довго її не полишала (тепер це згадує з посмішкою)…

Порадившись з мамою і двома молодшими сестрами, сім’я преїжджає до Сибіру в місто Свердловськ (тепер Єкатеринбург), де Ядвига розпочинає свій трудовий шлях на будівництві та паралельно вступає на вечірнє відділення політехнічного інституту в цьому місті. 

Пройшов рік. Насправді, було дуже важко поєднувати навчання і роботу. Відпрацюєш робочий день, а потім до пізнього вечора навчання. Найчастіше, коли виходили з інституту після пар, міський транспорт вже не курсував. Відтак до гуртожитку в основному добиралися пішки. А це Сибір – хурделиця, тріскучі морози, люті вітри. Вирішила залишити навчання.

Новиій рік. 1970-й. У подруги весілля. Ядвига за дружку. Серед гостей був і солдат Віктор з Лукашівки, який проходив строкову службу в тих краях. Через рік, також в новорічну ніч, Ядвига і Віктор Шаповал відсвяткували вже своє весілля. Молоде подружжя переїхало до Лукашівки, у них народилося двоє синів – Сергій та Володимир. Згодом Ядвига стала завідуючою сільською бібліотекою, а за сумлінну працю відділом культури Близнюківської РДА була нагородженя подарунком: їй вручили годинник, який і донині показує точний час.

На той час більшість жінок, зазвичай, намагалися придбати килими, кришталь, ювелірні прикраси, хутро. Та для Надії всі ці речі другорядні. На першому місці в неї були книги – різного жанру та стилю. І на сьогодні в її оселі гарна бібліотека.

В 1983 році за направленням колгоспу ім.Б.Хмельницького подружжя поїхало на навчання до Харківського сільськогосподарського інституту, де вивчилися на економістів. Відтак Віктора Миколайовича було призначено головним економістом, а Надію Іванівну – бухгалтером колгоспу та головою профспілки.

Здавалось, все гаразд: любов і злагода в родині, сини ростуть, навчаються, радують своїми успіхами. Та де там. Важко захворів коханий чоловік. Поради і допомоги шукали у кращих лікарів, професорів. Але хвороба прогресувала і не відступала.

Надя - так називав її коханий чоловік, з яким їй судилось прожити лише 23 роки щасливого подружнього життя. А минуло вже 25, як овдовіла. 

Життя тривало. Серед численних буденних клопотів була ще одна справа, якої навчив її чоловік – догляд за пасікою. Саме він закохав її в бджолярство, а Надія, в свою чергу, ще тривалий час продовжувала цим займатися.

Так склалась доля, що обидва сини з своїми сім’ями нині проживають в Свердловській області. У Надії троє внуків. Та найбільша її радість і гордість – це старший Максим, який здійснив бабусину мрію: закінчив медичний інститут і після проходження інтернатури працюватиме лікарем-кардіологом.

Ось так у чужій стороні лишилась вона одна. Та й сказати так не можна, адже й куми, друзі, свати й односельці не забувають про добру людину, в якої немає ні заздрощів, ні хитрощів, ні злості.
День бібліотекаря співпадає з релігійним днем Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. З подвійним святом Вас, Надіє Іванівно!

Галина ЖУЛІНСЬКА, завідуюча Лукашівською 
сільською бібліотекою


Дата публікації: 30.09.2019 | Перегляди. 621 | Коментарі. 0 | Категорія: Нам пишуть

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 118 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...