Нове життя Життєлюб, романтик, науковець
:

Життєлюб, романтик, науковець


Поділитися в соц.мережах.Знайомтесь, на світлині під час нагородження наш земляк Сергій Сергійович Руденко, якого визнано «Найкращим молодим науковцем Харківщини» за напрямом «Енергетика та енергоефективність» з науковою роботою «Підвищення електробезпеки обслуговуючого персоналу та надійності експлуатації діючих електричних станцій та підстанцій України».

Диплом кандидата 26 вересня минулого року Сергієві вручають ректор НТУ ХПІ професор Є.Сокол та почесний ректор – професор Л.Товажнянський.

А тепер, власне, про Сергія. Родом він з с. Добровілля, де народився у 1987 році у дружній та роботящій сім’ї. 

Мама - Світлана Миколаївна працює лаборантом у місцевій лікарні, батько – Сергій Валерійович свого часу  був електромонтером в Укртелекомі, зараз безробітний, а взимку підробляє в школі кочегаром. Є молодша сестра Катерина та двоє племінників Ніка й Тимофій.

Герой нашої розповіді вважає себе щасливою людиною бо виріс, знаючи багатьох родичів: тітки, дядьки, дві бабусі, два діди, три прабабусі, а от виховувала його прапрабабуся Галина Корніївна Чабаненко (1900 р. н.). Тому то й не дивно, що Сергій має отой незримий і неперервний родовий зв’язок, обізнаний з історією  роду, з  повагою ставиться до кожного з членів сім’ї та завдячує долі, яка наділила його  талантами. 

Навчання йому дається легко, про це свідчить те, що Добровільську школу закінчив з відзнакою, далі -  Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», після закінчення якого прийнятий на роботу до Науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту «Молнія» НТУ «ХПІ» на посаду інженера 3 кат. З 2017 р. очолив тут науково-дослідний відділ, де зараз займає посаду старшого наукового співробітника.

В минулому році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. На поточний час має 61 опубліковану наукову роботу: 24 статті, 39 доповідей на міжнародних наукових конференціях та 5 авторських свідоцтв на комп’ютерні програми. Це щодо наукової та професійної діяльності. 

А от щодо захоплень, то вони також різносторонні. Наприклад, Сергій  захоплюється історією, зокрема середньовічної Європи, особливо козаччини. Його хобі - збирати масштабні моделі військової техніки. Іноді пише вірші. До слова, його улюбленим віршем є поезія українського класика Павла Тичини «Не бував ти у наших краях».   

Надзвичайно любить українські народні пісні, а ще білоруські. Виявив, що у цих братніх народів багато спільних пісень, свого часу робив навіть статистику. Звідки любов до пісні? Та, мабуть, знову ж таки на генетичному рівні, або, як кажуть, говорить голос предків. Сергій згадує, що й батьки його часто співали, до всього, були у складі місцевого ансамблю, також коли збиралась родина за столом (чоловік з тридцять) завжди співали разом…  

Звісно, сумує за рідним краєм, за батьками, односельцями. В рідному селі був давненько. Десь у квітні. На жаль, приїжджати виходить рідко: раз на 3-6 місяців. Третину року проводить у відрядженнях по всій Україні: від Донбасу до Закарпаття - атомні станції, ТЕС, ГЕС... 

На запитання щодо мрії, Сергій Сергійович відповів, що вона, на перший погляд, банальна для нашого часу, але дуже важлива й болить усім: щоб над Донецьком, Луганськом та Сімферополем знову замайорів рідний стяг, а українці перестали гинути. 
Дата публікації: 12.06.2019 | Перегляди. 624 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 118 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...