Нове життя Заслужений лікар республіки
:

Заслужений лікар республіки


Поділитися в соц.мережах.Одна з вулиць нового південно-східного житлового масиву смт Близнюки названа вулицею імені М.О.Добровольського. Це лікар, який майже все своє трудове життя віддав розвитку галузі охорони здоров’я у Близнюківському районі.

Добровольський Микола Олександрович народився 31 грудня 1893 року в м.Катеринославі (нині Дніпро) в сім’ї залізничника. Трудовий шлях почав фельдшером.

У 1929 році закінчив Дніпропетровський медичний інститут і з того часу працював лікарем-хірургом у Близнюківському районі.

До 1936 року був головним лікарем Уплатнівської лікарні, а з 1936р - головним лікарем Близнюківської лікарні в с.Садове.

28 червня 1941 року, тобто майже відразу після нападу гітлерівської Німеччини на рідну землю, пішов до діючої армії хірургом у польових евакогоспіталях, рятуючи життя поранених безпосередньо біля лінії фронту.

Бойовий шлях Миколи Олександровича: Західний фронт, оборона Москви, Третій Білоруський фронт, Перший Далекосхідний фронт. Нагороджений орденом Вітчизняної війни II ступеня, орденом Червоної Зірки, медалями.

У січні 1946 року повернувся до мирної праці. Відновлював мережу охорони здоров’я у Близнюківському районі, будував нову лікарню у Близнюках, яка діє і тепер. За бездоганну працю і людську пошану Добровольському одному з перших у Харківській області у післявоєнні роки присвоєно почесне звання «Заслужений лікар УPCP». У 1948 році нагороджений орденом «Знак пошани», а в 1953 році з нагоди  його 60-річчя нагороджений найвищою тоді нагородою - орденом Леніна.

До останнього дня життя, вже тяжко хворий, лікар не відходив від операційного столу. Ще 16 червня 1958р. провів дві складні операції (проривна виразка шлунку, защеплення грижі), а 17 червня Добровольського Миколи Олександровича не стало.
Й понині вдячна людська пам’ять свято береже добру згадку про лікаря. Назва вулиці у Близнюках його ім’ям - увічнення зразка безкорисливого служіння людям.
Дата публікації: 04.05.2020 | Перегляди. 26 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Україна увійшла у другий етап послаблення карантинних обмежень. З 25 травня дозволено поновити роботу дитячих садків із дотриманням низки санітарних вимог.  Рішення про відкриття дошкільних закладів кожна область має ухвалювати окремо, залежно від епідеміологічної ситуації.  Згідно із постановою уряду, до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, і в ...
25.05.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Нашi бесiди

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 26 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 99 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...