Нове життя Загальний педагогічний стаж плеяди вчительської родини Хрипченків із Верхньої Самари - 135 років!
:

Загальний педагогічний стаж плеяди вчительської родини Хрипченків із Верхньої Самари - 135 років!


Поділитися в соц.мережах.То цей рік для них є ювілейним.Династія Хрипченків розростається, поповнюючи ряди педагогів, які продовжують віддавати своє життя навчанню дітей.

 Сергій Миколайович Хрипченко очолює Верхньосмарську школу. Його дружина Світлана Петрівна  викладає у цій школі українську мову та літературу.

Поряд з батьками працює й молодша донька Вікторія Сергіївна - учитель молодших класів. Старша  - Ольга Сергіївна на Дніпропетровщині навчає учнів рідної мови та літератури.

А син - кандидат фізико-математичних наук Микола Сергійович Хрипченко, про якого ми писали на строніках «Нового життя»,  вже дев’ять років живе і працює за кордоном. Він доктор філософії.

Підростають і маленьки нащадки Хрипченків – Даша, Ваня та Марта. Вони ще маленькі, то, звісно, не визначилися із майбутньою професією, але ймовірно, їхні долі також переплетуться з педагогікою і вони стануть славним продовженням  славної династії учителів, родоначальницею якої була вчитель вчителів Людмила Миколаївна Хрипченко, серце якої перестало битися 29 листопада минулого року.

Пам’яті ВЧИТЕЛЯ присвячується

Вчитель вчителів

Серед представників кожної професії є люди, яких вирізняють особливе ставлення до роботи, новий, позбавлений шаблонів, погляд на звичайні речі, особливе усвідомлення своєї відповідальності та прагнення постійно вдосконалюватися. Саме до цієї категорії і належить колишній завуч Верхньосамарської школи ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА ХРИПЧЕНКО. 

Друзі, характеризуючи її, кажуть: «Учитель від Бога». І цим усе сказано.

Народилася Людмила Миколаївна Хрипченко (Котенко) 31 березня 1939 року в селі Білий Колодязь Вовчанського району Харківської області. Друга світова війна забрала у неї батька, тож жила дівчина з мамою та бабусею. Ще навчаючись у школі Людмила виявила високий рівень знань, який було оцінено похвальною грамотою, отриманою дівчиною по закінченні семирічки. Потім Вовчанське педагогічне училище і направлення до Верхньосамарської восьмирічної школи. Але зупинятись на досягненому Людмила Миколаївна не планувала і продовжила навчання у Харківському педагогічному інституті на фізико-математичному факультеті, поєднуючи його з улюбленою роботою.

Багато років пропрацювала вона у школі села Верхня Самара вчителем математики, навчаючи дітей не тільки сухих формул, але і логічному мисленню та вмінню самостійно орієнтуватися у складному світі «королеви цифр». Людмила Миколаївна постійно була у пошуку - нових рішень, правильної методики викладання. 

Ця жінка не зупинялася ні на мить. А те, що вона рухається у своїй роботі у правильному напрямку, сумнівів не було. Адже  значна кількість її колишніх учнів при вступі до вузів демонстрували відмінні знання з математики, що значно полегшувало їхнє навчання в майбутньому.
Отже, вчительська праця Людмили Хрипченко не була марною, і вона залишила добрий слід у дитячих серцях.

Окрема віха життя Людмили Миколаївни - це її робота на посаді завуча школи, яку вона обіймала двадцять два роки. Більше про це знає колишній завідувач методкабінетом райво Ніна Кулікова. їй слово:

- Людмила Миколаївна - жінка, яка дивувала мене своєю працездатністю та енергією. Найціннішим в її роботі було те, що вона завжди багато відвідувала уроків, систематизуючи отриману інформацію та роблячи висновки з приводу того чи іншого методу викладання, стилю роботи, вдосконалюючи та підвищуючи професійний рівень колективу. 

Кожен урок, проведений нею, був ідеальним. У будь-який час можна було приїжджати з комісією обласного чи районного рівнів - у Хрипченко все буде як годиться. Людмилу Миколаївну я б назвала вчителем вчителів, бо вона, ґрунтовно аналізуючи сильні та слабкі сторони у методиці викладання кожного вчителя, могла скерувати викладача у потрібному в його випадку напрямку. Її професіоналізм та відданість своїй справі були відзначені грамотами та відзнаками. Серед них «Отличник просвещения СССР» (1986р.), «Відмінник народної освіти» (1977р.), медаль «Ветеран труда».
Багато чого цікавого можна розповісти про Людмилу Миколаївну Хрипченко, як і в кожної людини, її життя - це море ідей, думок і спогадів. 

Цій жінці вдалося посіяти добрі зерна вдячності у серцях своїх колишніх колег,  своїх учнів та прищепити власним дітям любов до нелегкої, але такої благородної професії вчителя. Адже зараз у Верхньосамарській школі разом зі своєю дружиною працює її син. Він викладає фізику та математику. У свою чергу його старші діти теж здобувають вищу освіту, щоб продовжити справу бабусі. Навіть найменша онучка-восьмикласниця теж мріє стати вчителем.

Ж.БОНДАРЕВСЬКИЙ, директор СЗОШ села Верхня Самара
Газета «Нове життя» №25 2009 рік

Дата публікації: 05.10.2020 | Перегляди. 156 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

24.02.2021 | Перегляди. 22 | Категорiя: Право знати
Декларування 2021: Хто повинен задекларувати доходи, отримані в 2020 році
24.02.2021 | Перегляди. 26 | Категорiя: Право знати


Місцеві бюджети Харківщини отримали 155,5 млн грн плати за землю

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що за січень 2021 року до  місцевих бюджетів  надійшло 155,5 млн грн земельного податку та орендної плати. Вказана сума перевищила надходження за січень ...ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД20.11.2020 | Перегляди. 243 | Категорiя: Культура

Такий пост є на сторінці Людмили Каменєвої, яка працює завідувачкою Уплатнівської бібліотеки: " В ЦЬОМУ РОЦІ ЮВІЛЯРИ- УПЛАТНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ 70 років та УПЛАТНІВСЬКИЙ СБК- 50років!!!Нам продовжують надходити подарунки. Від Музичного проєкту ДОБРА ХАТА отримали диски і буклети з народними піснями нашої ХАРКІВЩИНИ.20 листопада – Всесвітній день дитини.Метою ...
14.11.2020 | Перегляди. 258 | Категорiя: Культура

Слід зазначити, що 12-річна Настя є провідним домристом школи. Вона входить до складу  учасників оркестру народних інстурменітв, який неодноразово виборював призові місця у різноманітних музичних конкурсах і фестивалях як обласного, так і міжнародного рівнів. Дівчинка і сама неодноразово показувала свою майстерність на заходах високого рівня.То разом із викладачем ...