Нове життя Ветеран війни та праці
:

Ветеран війни та праці


Поділитися в соц.мережах.Ця розповідь про унікальну людину, нашого земляка, який брав участь в Великій Вітчизняній війні не тільки в боях, а й в обслуговуванні міжнародних конференцій глав таких держав, як  СРСР, США, Великобританії. 

Розповідати про таких людей довгий час було заборонено, адже саме вони створювали невидимий фронт будь-якої держави.Павло Сергійович Мовчан народився 8 березня 1918 року в с.Новоолександрівка Близнюківського району, у Лозовій закінчив ФЗУ і в 1934 році став токарем вагоноремонтного заводу Південної залізниці.

У 1936 році чоловіка, як найкращого спеціаліста, направлено на Далекий Схід в м.Свобода працювати на військовій залізниці електромонтером зв’язку. Ця спеціальність йому згодилася при проходженні служби в армії, яка почалася для нього у 1940 році.

З початком війни у липні 1941 року П. Мовчана направляють на Ленінградський фронт. Після поранення він воював на Волховському фронті, де з групою воїнів забезпечував зв’язок командування фронтом зі Ставкою Верховного головнокомандування.

У 1943 році як найкращого і найнадійнішого спеціаліста П.С.Мовчана відряджають в Тегеран для забезпечення урядовим зв’язком Міжнародної конференції глав держав: СРСР - Сталіна, США - Рузвельта, Великобританії - Черчіля, де і брав участь в охороні конференції. Таку ж місію він виконував і під час Кримської (Ялтинської) конференції в 1945 році.

В 1945 - 1947 роках Павло Сергійович проходив службу у Північній групі радянських військ в Польщі, забезпечуючи урядовий зв’язок. За сумлінне виконання поставлених завдань удостоєний польської нагороди.

Закінчив військову службу Павло Мовчан у 1957 році начальником радіотехнічного вузла зв’язку протиповітряної оборони Одеського військового округу.

Заслуги ветерана війни і праці майора у відставці П.С.Мовчана відзначені орденами Вітчизняної війни, Богдана Хмельницького і Червоної Зірки, медалями «За бойові заслуги», «За оборону Ленінграда», «За Перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні у 1941-1945 років» і багатьма іншими нагородами.

Він брав активну участь у громадській роботі, діяльності ветеранських організацій, часто виступав перед молоддю та школярами м.Києва. 


Дата публікації: 12.05.2020 | Перегляди. 13 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 33 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 119 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...