Нове життя Тридцять перше храмове свято подружжя Сокалів
:

Тридцять перше храмове свято подружжя Сокалів


Поділитися в соц.мережах.Храмове або Престольне свято — це вшанування святого чи євангельської події, на пошану яких названо місцеву церкву.

Традиційно на такі свята, залежно від значення святого і самої церкви, з’їжджалося багато віруючих з сусідніх і навіть далеких місцевостей, приїздили привітати місцевих священнослужителів і батюшки з інших приходів. У цей день прочани сповідалися і причащалися, а після богослужіння відбувалася хресна хода і благодійний обід.

До наших днів ця традиція збереглася, і другого серпня Близнюківський Свято-Іллінський храм відзначав свій 31 престольний празник, як і подружжя Сокалів, які є засновниками цієї церкви. 
Свято було, як завжди, урочистим, красивим та мудрим, увінчаним добрими проповідями та теплими побажаннями. Знаковою стала і погода, яка вперше за три десятиліття в цей день побалувала вірян приємною прохолодою. 

Цьогоріч на гостини до Близнюків з’їхалися батюшки з дев’яти приходів, щоб взяти участь у Божественній літургії та молебні. А ось цікавим фактом є те, що деякі з них мають пряме відношення до Близнюків та району. Отець Олексій з усмішкою розповів:
«Коли ми з матушкою Любов’ю вітали гостей, то саме вона помітила, що доля багатьох з них тісно пов’язана з Близнюківщиною. Так, отець Віктор, який зараз живе і служить у Краматорську, народився у Добровіллі і ще маленьким хлопчиком прислужував отцю Михайлу у першій церкві в Близнюках – це був невеличкий прихід, який відкрили під час війни. Отець Степан з Богодухова одружився на моїй рідній сестрі Катерині, яка співала у нас на кліросі і вчилася цій справі у матушки Любові. Отець Іван із Сахновщини забрав під вінець Любу – однокласницю моєї дружини, яка теж співала на кліросі.
Була пєвчою на кліросі нашого храму і матушка Уляна, яку взяв за дружину отець Дмитрій з Софіївки. А отець Михайло, який теж служить у Богодухові, є головою родини, в якій берегинею є матушка Інна. Ця жінка, можна сказати, виросла у нас на кліросі. То це таки цікаве співпадіння.
Ми завжди раді всім гостям, бо ж, окрім названих вище, до нас  на Престольне свято завітали ще отець Іван з Сахновщини, отець Андрій з Лозівського монастиря, отець Віталій із Верхньої Самари, отець Михаїл з Гаврилівки та отець Іван з Панютиного. Також приємно було бачити на службі серед вірян і очільників місцевого самоврядування з Близнюків і Лозової, Близнюківського і Лозівського районів».
Після традиційних вшанувань, хресної ходи і проповідей люди ще довго спілкувалися за щедро накритими столами під яблунями на затишному подвір’ї Свято-Іллінського храму. Місцеві прихожани та гості молилися святому Іллі за процвітання України, за мир і добробут та гарні врожаї, адже літо за календарем потихеньку йде на спад.  
Дата публікації: 12.08.2019 | Перегляди. 551 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

29 травня 2020 року  в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості завершено конкурс малюнків на тему: «Світ очима дітей», серед учнів закладів загальної середньої освіти  району та вихованців Близнюківського БДЮТ, присвячений   Міжнародному дню захисту дітей. 
01.06.2020 | Перегляди. 2 | Категорiя: Новини району

Наприкінці листопада 2019 року до відділу надання соціальних послуг у Близнюківському районі Лозівського міськрайонного центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернувся Ларін Сергій Анатолійович (на фото).Від початку звернення до служби зайнятості і до моменту працевлаштування безробітного супроводжував кар’єрний радник, який, після проведення первинного ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 37 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 130 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...