Нове життя «Старі фотографії на стіл розклади...»
:

«Старі фотографії на стіл розклади...»


Поділитися в соц.мережах.Вже давно мріяла ЛЮБОВ ІВАНІВНА ШАХВОРОСТ передати старі фотографії до редакції. І ось така нагода видалася. А допоміг їй здійснити задумане син Євгеній, який з розумінням поставився до бажання рідної людини і з любов’ю без поспіху чекав, поки мама здійснить задумане.

Любов Іванівна  з трепетом розкладала фотографії на столі, розповідаючи про пам’ятні моменти, зображені на світлинах, а особливо про людей, серед яких жила, працювала, зводила разом з чоловіком будинок, народжувала дітей і плекала онуків. 

Добрими словами і світлими спогадами про односельців ділилася жінка з журналістами. Щирою вдячністю була наповнена її розповідь про голову колгоспу Миколу Савелійовича Грищука, який, як раніше говорилося,  віддано трудився на благо народу. З теплотою розказувала і про доярок ферми села Валер’янівка, і тих, які працювали на інших фермах колгоспу. 

Ще змолоду Любов бігала допомагати матусі на ферму, а потім і сама стала там працювати. І так 46 років. А вдома ж ще і власне господарство. В селі ледачому нічого робити. Всі були трударями. У кожному дворі гусей щонайменше було по півсотні, качки і кури на додачу. Корівок тримали  не по одній. Тільки у господарстві родини Шахворостів їх було шість, а ще й телята, поросята…

Та й городів обробляли - в гектар і не вкладешся. Вже вісімдесятиріччя на порозі, а чоловікові трішки більше, та кількість городів зменшувати  не хочуть. На синівські плечі ця робота лягає.

«А якже ж,  - бідкається співрозмовниця, - колись тільки картоплі по вісімдесят відер саджали. Та сили зараз вже не ті». 

«Районну газету ми з чоловіком передплачуємо все життя, читаємо всі новини, - говорить ветеран праці Любов Іванівна Шахворост. – Дуже вже мені хотілося, щоб світлини вчителів Валер’янівської школи, і учнів, а також колективи доярок-трудівниць колишнього колгоспу «Комсомолець», а пізніше  імені Карла Маркса, були надруковані в газеті.
Всі ми віддано і чесно трудилися в ім’я Батьківщини, примножуючи славу району»

Шановні читачі, нехай ці старі фотографії нагадають вам про земляків – звичайних сільський трударів, які самовіддано трудились, не нарікаючи ні на владу, ні на час, ні на долю. Вони жили кожен своїм життям, долаючи труднощі та розв’язуючи буденні проблеми.

Наталя ТКАЧЕНКО

Дата публікації: 18.02.2019 | Перегляди. 767 | Коментарі. 0 | Категорія: Люди нашого краю

Коментарів поки що немає!

Ваше ім'я *
Ваш Email *

Сума цифр праворуч: код подтвержденияОстаннi новини

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: Новини Харківщини

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.
Робоча зустріч відбулась 26 травня.Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. ...

28.05.2020 | Перегляди. 5 | Категорiя: В Україні

Підтримка українського виробника є пріоритетним завдання у програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду у середу.«Перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія ...

ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД13.05.2020 | Перегляди. 32 | Категорiя: Культура

Під час проведення Дня пам'яті та примирення і 75 річниці Великої перемоги над нацизмом працівники відділу культури і районного Будинку культури провели величезну роботу. Окрім відеороликів, де були зняті вітання зі святом, саме 9 травня на привокзальній площі селища Близнюки відбувся аудіоконцерт " Пам'ятаємо - Перемагаємо".04.05.2020 | Перегляди. 118 | Категорiя: Культура

Вже десять років на «Новому каналі» приваблює увагу телеглядачів українське розважальне шоу «Хто проти блондинок?», де 50 красунь змагаються за право вийти у фінал, змагаючись з головним гравцем (переважно - це чоловіки, знані в українському шоу-бізнесі). Серед цих красунь у одній із передач була і наша землячка Ірина Олексіївна Каменева.Дівчина  народилася у селі ...